reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nova grafika pre 500W SAGA II

matiiii (65)|5.6.2010 12:49
Dobry den,

v najblizsej dobe sa chystam kupit novu graficku kartu do mojho PC. Od vcera tam mam novy 500W zdroj a chcel by som radu, kolko toho dokaze utiahnut. Na krabici je napisane, ze ma ucinnost cez 80% a moja zostava snad nie je velmi narocna, posudte sami:
MB: Asus M3N78
RAM: 2x1GB A-DATA Vitesta Extreme Edition
CPU: AMD Athlon64 X2 5600+
HDD: Western Digital Blue 320GB SATA II
GPU: Integrovana GF 8200

Hladam graficku kartu na nove hry, cena okolo 100-130€, no viac je pre mna dolezite to, aby to ten zdroj bez problemov utiahol. Ako som sa tak rozhliadal po grafikach, nasiel som Radeony 5770, 5750 a GeForce N250 GTS, GF 9800GT. V testoch vitazi prevazne 5770, pri tomto modele je napisane, ze odporucany vykon zdroju je 450W:

http://www.alza.sk/sapphire-hd-5770-d163600.htm

Dakujem!
16cmfan (2153)|5.6.2010 14:37
Ak ti nebude chýbať technológia PhysX - tak by som šiel do ATi. Zdroj tvoju zostavu utiahne s prstom v nose.
matiiii (65)|5.6.2010 14:59
dakujem. a je nejaky konkretny model (povedzme teda 5770) , o ktorom je zname, ze je dobry v oblastiach ako spotreba/hlucnost/chladenie? :)
16cmfan (2153)|5.6.2010 15:02
[quote=matiiii;379909]dakujem. a je nejaky konkretny model (povedzme teda 5770) , o ktorom je zname, ze je dobry v oblastiach ako spotreba/hlucnost/chladenie? :)[/quote]

Spotreba je IMHO rovnaká... (1 - 2 watik rozdiel) Čo sa týka neref. modelov, tak Msi Lighting(alebo HAWK, neviem teraz) a potom Sapphire Vapor-X, Asus DirectCU... (tak ako sú zoradené, od najtichšieho po najhlučnejšie)
matiiii (65)|5.6.2010 15:13
okej, dakujem pekne. Este chcem podotknut, ze pouzivam Windows XP a citam v testoch, ze DirectX 11 nebudem moct pouzivat (je to vlastne jedno, pretoze ani moja MB tuto technologiu nepodporuje). Ale chcel by som sa spytat, ci aj tak dokazem vyuzit plny potencial tej karty pri hrani novsich hier s vyssimi narokmi.
16cmfan (2153)|5.6.2010 15:38
[quote=matiiii;379912]okej, dakujem pekne. Este chcem podotknut, ze pouzivam Windows XP a citam v testoch, ze DirectX 11 nebudem moct pouzivat (je to vlastne jedno, pretoze ani moja MB tuto technologiu nepodporuje). Ale chcel by som sa spytat, ci aj tak dokazem vyuzit plny potencial tej karty pri hrani novsich hier s vyssimi narokmi.[/quote]

- MB DX11 využije, samozrejme to záleží od GK karty. Ale ak budete používať Xp, tak si neužijete ani DX10... oto večší výkon Vás čaká (rádovo pár percent naviac)
matiiii (65)|5.6.2010 16:14
aha, takze s DirectX 9 budem moct hrat na vyssich detailoch ak tomu spravne rozumiem. A nove hry ked vychadzaju, su vsetky hratelne na XP-ckach, alebo niektore vyslovene pozaduju DirectX 10?
16cmfan (2153)|5.6.2010 17:30
[quote=matiiii;379919]aha, takze s DirectX 9 budem moct hrat na vyssich detailoch ak tomu spravne rozumiem. A nove hry ked vychadzaju, su vsetky hratelne na XP-ckach, alebo niektore vyslovene pozaduju DirectX 10?[/quote]

Ja viem len zatiaľ o hre Just Cause 2... čo sa týka náročnosti hier pod DX9, áno, sú menej náročné, ale sú aj prípady, kedy DX11 zvyšuje výkon... ale sú to len malé percentá.
Scream CZE (125)|5.6.2010 17:30
Zatím všecky hry jsou aji DX9 a aji nějakou dobu ještě budou... teda vím o jedné hře, která bude minmálně DX10, ale nějakou dobu bude asi jediná...
matiiii (65)|5.6.2010 17:41
okej, tak ak ich je naozaj takto malo, tak sa nemusim bat, ze by som si z novych hier nevedel vybrat tie, ktore sa mi budu pacit a zaroven aj bduem schopny si ich zahrat :) dakujem pekne za rady, pozeral som sa na ten MSI HAWK, vyzera super a ma super chladic. Moju cenovu relaciu ale prevysuje o takmer 40€, tak by som sa chcel spytat, ktory dalsi model by bol podla Vas vhodny?
16cmfan (2153)|5.6.2010 18:09
Tak by sa dalo uvažovať o tomto nie je to sice najznámejšia značka, ale má skvelý chladič Accelero L2Pro - čo sa dá považovať za vcelku tiché riešenie. A ako som už spomínal, ešte Vapor-X verziu, ale to už stojí veľa. Ak nesúri čas, tak by som ešte niečo došetril na tu Msi.
Richmond (8084)|5.6.2010 18:17
Znama je, ovsem nepatri mezi nejkvalitnejsi - je to na urovni PowerColoru...

edit: mam takovy tuseni, ze k nim patri jeste Daytona
lavjoy (1628)|5.6.2010 22:59
já bych se nebál ani té obyč saphirky,řekl bych že možná má i stejný větráček jako ta vaporka,a tyhle karty netopí;)
matiiii (65)|6.6.2010 00:16
mne sa tiez naozaj pozdava ta Saphire a pri kupe sa asi priklonim k nej. Par decibelov hore-dolu mi neprekaza :) Ale ako sa tak pozeram na najnovsie hry, rozmyslam, ci moje 2GB RAM budu dostacujuce. Je pravda, ze mam XP a viac ako 3GB su mi aj tak zbytocne, ale mozno 2 zas nebudu stihat za tou grafikou, co myslite?
matiiii (65)|7.6.2010 23:32
Dobry vecer este raz. Chcel by som sa spytat... Ako som sa tak pozeral do svojej skrine - bude sa mi 2-slotovy chladic mestit na dosku? Resp. su tie dosky robene tak, aby sa mi tam vosiel? Neviem si totiz predstavit, aka je ta karta vysoka... A este nieco - chladic budem mat zospodu? Totiz na obrazkoch sa tie karty zobrazuju pohladom zhora, ale potom su tie zlate kontakty na karte, ktore by sa mali nachadzat v slote na MB, na opacnej strane, ako je doska, teda pri skrini...

Odpustte moju nevedomost, ale takto fyzicky s tymito kartami nemam ziadne skusenosti a chcem sa ubezpecit, ze moje komponenty su s nimi uplne kompatibilne :) Aj ked je pravda, ze som este nevidel PC, do ktoreho by sa vkladal HW z pravej strany skrine :)

dakujem
Richmond (8084)|7.6.2010 23:55