Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 17

Téma: starší PC pro hraní her - vyplatí se koupit?

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Zaměření pro: hraní her -

Platforma: Intel
    Operační systém: ne -
    LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...3K01QC001RX001

ASUS ENGTX275/DI 896MB DDR3
    ASUS P6T Deluxe V2 (90-MIB7U0-G0EAY00Z)
    Cooler Master CM Dominator 690 KWN1
    Corsair Power Supply TX650 650W
    Intel Core i7-920 BOX
    Kingston HyperX 4GB (kit 2x 2GB) 1333MHz
    Samsung SH-S223L LS, černá, OEM
    WD Caviar Black 3.5" 1TB WD1001FALS

Ahoj,
    Chtěl bych poprosit o radu. Dostal jsem nabídku koupit výše zmiňovanou sestavu. Sestava je 1 rok stará a byla každodenně v provozu.
    Chtěl bych znát Váš názor, zda se vyplatí tuto sestavu koupit? Má smysl také do budoucna, a zda je vůbec možné si na této sestavě zahrát ty nejnáročnější hry. Za jakou cenu by se koupě vyplatila? (Nějakou rozumnou cenu, za kterou bych sestavu koupil, si mám také určit)

Také se omlouvám, jestli jsem svůj příspěvek zařadil do špatné kategorie, ale pro mě to nová sestava vlastně je
    Děkuji Vám
    Naposledy upraveno uživatelem scofield: 06-06-2010 v 13:42
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Za kolik máš možnost sestavu koupit, případně kolik by jsi chtěl do sestavy max. investovat ? Nové hry si na sestavě v pohodě zahraješ. Výkonový potenciál však při hraní her stejně nevyužiješ ... sestava je vhodná pro rendering.

Speed čtu, čtu, ale post byl editován
    Naposledy upraveno uživatelem kevin00: 06-06-2010 v 14:02

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Tak a teď k věci.. (kevine ty nečteš na co se ptá??)

Sestava je i v dnešní době velmi výkoná a vhodná na hraní nejnovějších her. A to i do budoucna. Komponenty jsou dobře vybrané a kvalitní (zdroj, deska, disk). Takže pokud se domluvíte na pro Vás dobré ceně, určitě bych sestavu zakoupil.

Mám trochu obavu o cenovou relaci, protože podle mě je reálná cena tohoto PC spíš kolem 20 tisíc. (viz cena aktuálních položek v košíku).

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

On asi nechce novou, pise, ze je rok stara... Podle me je to ok (pokud ma na komponenty zarucak), nic moc lepsiho se za ty prachy v bazarech nepohybuje...

viz. snail

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Ohledně kevin00, on četl, ale byl rychlejší, než jsem stihl post editovat :-)

Ano, sestava je rok stará. Novou nechci. Chci koupit tuto starší sestavu a jen jsem si nebyl jistý, zda to má cenu (nyní už vím, že na hry stačí až moc). Jen jsem nevěděl cenu, za kterou si mám říct za sestavu tak abych měl "výhodnou koupi". :-)
    Tedy cena, za kterou bych PC měl koupit, aby to bylo slušné pro obě strany je 20 tisíc ??
    Na vyšší cenu tedy nepůjdu…

děkuju vam

Registrace
    May 2008

Realna ano (jeste mozna vic)

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Jaký máte názor na zakoupení ještě jednoho úplně stejného disk jako je v sestavě: WD Caviar Black 3.5" 1TB WD1001FALS s tím, že bych ho zapojil do RAIDu - navýší se mi pak znatelně rychlost?
    Samozřejmě tak, aby to bylo znát ve hrách - mám právě za to, že disk je pak ten co snižuje výkon sestavy. SSD disk je zas dost drahej a kapacita je mizerná.
    díky

Registrace
    May 2008

Samozrejme, klasicke disky (krome optickych mechanik) jsou dnes nejpomalejsi komponentou v pc. Nicmene raidovat (+ s tim spojena rizika) nema moc smysl (ty raid radice na deskach jsou smesny) prave diky SSD (na OS staci 32GB). Drahy? Ano, to ostatne vsechny dobry veci...

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

RAID kvůli rychlosti ve hrách je nesmysl. FPS to nepřidá, možná se trochu zlepší časy nahrávání/ukládání ale minimálně. To je už lepší ten SSD.
    Když chceš víc výkonu pro hry, jediný rozumný upgrade je nová grafická karta.

Registrace
    May 2008

275 mu nakou chvili jeste bude stacit... SSD hlavne dost dobre eliminuje takovy ty lagy zpusobeny mensi ram na hrach, ktery vyzaduji min 4GB (+ samozrejme rychlost instalace)

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

SSD 32GB jsou prijatelne, na system velikosti urcite staci, ale spis jsem myslel na instalaci her atd. Jen kvuli systemu se mi zatim kupovat nechce. Pokud mi RAID take neprida zadne FPS a zlepsi jen nahravani/ukladani tak to take nema moc smysl.
    Nevidim tedy nic prijatelneho - cena/vykon

Grafika, ktera je v sestave mi doufam bude nejaky ten "delsi" cas stacit. Neni to zrovna ten nejlevnejsi komponenet a neplanuji kupovat novou.

Kdyz uz jsme u tech RAM, kolik je doporucovano? Staci 6G nebo je kvuli hram potreba sahnout jeste nekam vic?

díky

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od scofield Zobrazit příspěvek
    Kdyz uz jsme u tech RAM, kolik je doporucovano? Staci 6G nebo je kvuli hram potreba sahnout jeste nekam vic?
    Bude Ti naprosto stačit 4 GB RAM

Registrace
    May 2006

JEště kontrolní otázka. Určitě jsou v té desce jen 2x2 GB? Deska má totiž tripplechannel (umí obsluhovat 3 paměti najednou), takže v určitých situacích je rychlejší, když má 3x2 Gb Ram.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Ale jen o fous, takže pokud tu paměť nepotřebuje (tzn. nesawapuje mu systém) a neni tam, tak bych to neřešil.

Registrace
    May 2006

Jojo, neni to žádná tragedie, na výkonu to při normálním používání a hraní nepozná. Jen mě napadlo jestli to neni překlep.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Vyplatí se 6Gb/s?
    Od Niickll v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 23-11-2010, 23:23
  2. Koupě (starší) grafické karty/jak výhodně koupit
    Od Honzátor v sekci Grafické karty
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 19-10-2010, 02:00
  3. vyplati se to ??