reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

32-bit OEM na notesu

Tichman (62)|7.6.2010 21:35
Zdravím pánové (snad i dámy), mam takovy problém s OEM licencí na notesu kterou sem tam měl už pří koupi ale k problému. Jednoho krasneho dne jsem si křupl displej (neptejte se mě jak se to povedlo) a tak sem si e-baye obědnal novi všecko v pohodě přišlo akorat při zprovozněni notesu s new displejem na mě vista začala řvát že chce aktivovat a že mám piratskou kopii. Tak mě napadlo tam zadat znovu product key co mam ze spoda na štitku ale problém je v tom že po době použivání noťasu (tření + teplo) se sťítek stal nečitelným. Tak jsem se chtěl zeptat

1) jestli je ta OEM licence vazana i na displej
2) jestli mi pomuže zadat znovu ten product key a jestli ano tak jak ho zistit jinak než ze štítku
3) pokud se nepovede bod 2 tak jak mám dále postupovat
matyyy (2527)|7.6.2010 21:45
s nečitelným PK bych zaotravoval výrobce ntb, když se nepovede tak rovnou microsoft

BTW co aktivace přes telefon tam PK není třeba (jestli teda ve vistě tahle možnost je)
Tichman (62)|7.6.2010 21:53
ty jo přes telefon se mi s nima hadat nechce to bych je tam všecky musel poslat někam (ne že bych měl microsoft snad nerad :-D) ale spíš mě napadlo jestli to nějak nejde zistit v sytemu ten klíč když už byl jakoby zadany jestli na to neni něja utilitka ktera to vytahne nebo někde z registru

EDIT: nebo mě ještě napadlo recovery Divko od asusu co sem k tomu dostal

EDIT2: tak jsem si vytahl product key ktery by tam měl být jako origo a poslalo mě to někam.... takže zítra jdu k prodejci a uvidíme co vymyslí on
Dojigiri (1629)|8.6.2010 14:07
No, zkusil bych klidně ten telefon, pokud je to takhle "v podstatě" legální, mohlo by to projít přes automat a nemělo by ani být potřeba se bavit s operátorem. Už jsem taky takhle jednou aktivoval, když jsem si do nb dával vistu 64-bit ze svých instalaček místo 32-bit co byla na recovery oddílu nb.
zsdx (2098)|8.6.2010 14:30
[quote=Dojigiri;380627]No, zkusil bych klidně ten telefon, pokud je to takhle "v podstatě" legální, mohlo by to projít přes automat a nemělo by ani být potřeba se bavit s operátorem. Už jsem taky takhle jednou aktivoval, když jsem si do nb dával vistu 64-bit ze svých instalaček místo 32-bit co byla na recovery oddílu nb.[/quote]

Podobna zkusenost - napr. pri downgrade na XP Pro - telefonat s automatem staci.
Tichman (62)|17.6.2010 19:34
hledal jsem hledal jsem ale jak se dostat na automat jsem nenašel poradite někdo ?? jak přesně na to ?? a co k tomu všecko potřebuju ??
matyyy (2527)|17.6.2010 19:59

další způsoby aktivace :D (aspoň doufám že je to tam)
třeba je pevná linka (zadara)
nebo nějaký penízky na mobil
a rychlá ruka protože ten automat ty čísílka diktuje ďábelsky rychle
zsdx (2098)|17.6.2010 20:35
[quote=matyyy;382617]další způsoby aktivace :D (aspoň doufám že je to tam)
třeba je pevná linka (zadara)
nebo nějaký penízky na mobil
a rychlá ruka protože ten automat ty čísílka diktuje ďábelsky rychle[/quote]

Jen lehce doplnim, vola se na 800 100 074 /zdarma jen z pevne a z VOIP/ nebo na nejake prazske cislo, tonovou volbou natukas kod z obrazovky, zodpovis jednu otazku a nadiktuje ti to kod pro zadani do volnych poli. Rychlosti automatu se neboj, on ti to kdyztak zopakuje.