reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Proč WindowsXP nevidí nově přidaný HDD?

fanynek (2048)|22.3.2007 00:31
Zdravím! Teď budu vypadat jako úplná lama :notsure , ale poraďte mi prosím, co udělat, když mi Windows nevidí nově přidaný HDD (opět Seagate Barracuda 7200.10 320GB SATA 3.0 Gb/s :inlove ), který jsem tam čerstvě šoupnul. Ještě ani není naformátovaný.
BIOS ho detekuje, správce zařízení ho vidí, Everest a HDTach taky, vč. teploty, ale nemám ikonu v menu Tento počítač. Děkuju.
Alf (305)|22.3.2007 06:38
Start -> Ovládací panely -> Nástroje pro správu -> Správa počítače -> Správa disků -> pravým tlačítkem na nový disk a naformátovat.
pas!k (3765)|22.3.2007 07:02
mozna ho budes inicializovat coz je stejny postup jako psal alf jen misto formatovat das inicializovat nebo pridat disk nebo jak to tam je :) A pak samorejme format .. samozrejme systemem ntfs
Krivak (23)|10.5.2007 18:54
Mam stejnej problem, potrebuju naistalovat WinXP na disk, ale pri instalaci ho win nevidi (v BIOSu je). Jde o Maxtor SATA II, ale deska podporuje jenom SATA 1,5Gb/s... Ted me jeste napadlo pohrat si s jumprem na disku, jestli tam neni omezovac rychlosti pro SATA I. Co myslite?
pas!k (3765)|10.5.2007 21:52
to bude asi problem driveru musis pri insalaci win xp zmacknout f6 a z diskety dohrat drivery
Krivak (23)|10.5.2007 22:38
ok, sice k tomu disketa s driverama nebyla - alespon myslim (je to ASUS A7V880), ale snad neco najdu na netu... dik za tip
BlackFrog (563)|10.5.2007 23:04
nekdy staci jen jednoduse ve spravci zarizeni -> vyhledat zmeny hardwaru

EDIT: je to jen takova blbost ale uz mi to v jednom nebo dou pripadech pomohlo.
Krivak (23)|10.5.2007 23:16
na strankach asusu jsem nasel, jak nastavit jumpery, aby to behalo pod SATA-150... ale u maxtoru to bohuzel nefunguje:
http://support.asus.com/faq/faq.aspx?SLanguage=en-us&model=A7V880
mech13 (5526)|10.5.2007 23:47
nevidel bych problem v sata 150/300 ale ze mas sata nastaveny jako nativni sata nebo raid a win je proste nevidi. takze bud v biosu najdi moznost, kde se da nastavit aby se sata disky netvarily jako sata (AHCI?) ale jako klasicke IDE (nejaky legacy mode nebo tak nejak), nebo si stahni od vyrobce zakladni desky ovladac pro RAID/SATA tve desky a pri instalaci ho musis rucne nahodit z diskety (mozna ovladac bude na prilozenem CD)

tak sem teda z tveho popisu pochopil tvuj problem
pas!k (3765)|11.5.2007 09:14
No proste udelej tohle. Stahni z tohodle odkazu drivery jsou to primo pro tu tvoji desku .. rozbal ten zipac a drivery si hod na disketu .. pak az nabootujes z intalacniho cd xp hned ze zacaktu dole bud ehlaska pokud chces instalovat dalsi zarizeni zmackni f6 to zmacknes f6 a pockas pak prijde dalsi vyzva kde vyberes drivery z diskety a vasdim se e bude po problemu ;)
Krivak (23)|11.5.2007 09:53
ten odkaz uz jsem taky objevil... dik za reakce, urcite to zkusim...
Krivak (23)|11.5.2007 12:17
uz to funguje, dik vsem :-)
pas!k (3765)|11.5.2007 12:24
takze drivery ? :)
_Marduk_ (30)|19.5.2007 18:04
podobny problem so sata diskom som mal aj ja
dokonca som siel do servisu kde fungoval normalne a win ho nasiel. potom ma napadlo ci to nebude sata kablom, tak som dal iny a disk bolo vidiet.:)
Jenyn (1)|18.4.2008 23:02
Quote:
"Start -> Ovládací panely -> Nástroje pro správu -> Správa počítače -> Správa disků -> pravým tlačítkem na nový disk a naformátovat."


Alfe tisíceré díky!!! Přesně tenhle problém jsem řešil a díky tobě vyřešil!!
pegy (757)|18.4.2008 23:30
[QUOTE=Jenyn;114049]Quote:
"Start -> Ovládací panely -> Nástroje pro správu -> Správa počítače -> Správa disků -> pravým tlačítkem na nový disk a naformátovat."
Alfe tisíceré díky!!! Přesně tenhle problém jsem řešil a díky tobě vyřešil!![/QUOTE]
Tak mas standardny postup, ako si pridat DISK do widiel, dalej mas moznost pustit instalaciu a novy disk dat vyformatovat a po formate stopnut instalaciu, spustit stary OS a ten si uz naformaovany disk najde sam a dalej mozes pouzit softwer 3 stran pre pridanie disku ;)
cool.user (2822)|18.4.2008 23:44
[QUOTE=pegy;114066]Tak mas standardny postup, ako si pridat DISK do widiel, dalej mas moznost pustit instalaciu a novy disk dat vyformatovat a po formate stopnut instalaciu, spustit stary OS a ten si uz naformaovany disk najde sam a dalej mozes pouzit softwer 3 stran pre pridanie disku ;)[/QUOTE]

Uhm, a proc tak zbytecne slozite? Reseni ktere psal alf je naprosto idelani, jednoduche a overene... Navic tve reseni naprosto ztroskota pokud clovek ma zapnuty nativni sata mod, nema disketovku a pouziva winxp...
Sieben (513)|19.4.2008 01:43
a ještě jedna metoda...
¨pravým tlačítkem na ikonu tento počítač a vybrat spravovat...je to rychlejší...:thumb
cool.user (2822)|19.4.2008 02:01
[QUOTE=Sieben;114096]a ještě jedna metoda...
¨pravým tlačítkem na ikonu tento počítač a vybrat spravovat...je to rychlejší...:thumb[/QUOTE]
Tak ono by to slo udelat i pres start -> a tam kliknout pravym na tento pocitac a nebo winkey+r a spustit compmgmt.msc :D
pegy (757)|19.4.2008 14:31
[QUOTE=cool.user;114070]Uhm, a proc tak zbytecne slozite? Reseni ktere psal alf je naprosto idelani, jednoduche a overene... Navic tve reseni naprosto ztroskota pokud clovek ma zapnuty nativni sata mod, nema disketovku a pouziva winxp...[/QUOTE]
Ja som nevravel, ze taketo postupy su najlepsie, ale ze dalej mas moznost... Cize som mu chcel napisat, ze ma aj inu moznost ako to spravit, Je jasne ze ta ALFova je najlaksia/najrychlejsia/najspolahlivejsia, koniec koncou som to aj zahrnul pod vetou Tak mas standardny postup. Ja neviem mas nieco proti mne alebo mas radost ripat do druhych?
cool.user (2822)|19.4.2008 15:17
[QUOTE=pegy;114221]Ja som nevravel, ze taketo postupy su najlepsie, ale ze dalej mas moznost... Cize som mu chcel napisat, ze ma aj inu moznost ako to spravit, Je jasne ze ta ALFova je najlaksia/najrychlejsia/najspolahlivejsia, koniec koncou som to aj zahrnul pod vetou Tak mas standardny postup. Ja neviem mas nieco proti mne alebo mas radost ripat do druhych?[/QUOTE]

Uprimne, prijde mi ze mas nutkavou potrebu postnout si do kazdyho threadu jen proto abys tam mel post a nezalezi na tom jak uzitecnej post napises a tenhle thread mi prijde jako ukazkovej pripad viz:

Tazatel: jak vymenit u auta kolo?
Alf: Vemes z kufru hever, vlozis pod auto, nadzvednes a vymenis.

Konec, pak prijdes ty a napises blbost typu "A nebo by sis taky mohl sehnat jerab, s tim auto nadzvednout a pak vymenit kolo". Jasne, jerab je taky jednou z moznosti, ale proboha, kdo by menil jerabem kolo u auta?

Beru treba siebenovu vytku, pac se jedna o zefektivneni / upresneni puvodniho navrhu, ale tve reseni je stejne efektivni jako zatloukani hrebiku vareckou...
Sieben (513)|19.4.2008 15:37
no pánové já vůbec nevidím důvod k nějakým rozbrojům...

Já jsme netvrdil, že jsi napsal něco špatně, jen sem podotknul takovou "profesionálnější" (na BFU to udělá dojem) metodu a cool.user mi napsal ještě další "more efficient" metody :thumb

a ta pegyho metoda je jak s kanónem na vrabce...
a u slovíčka ripat si nejsme vůbec jistej..ale asi to je ripať....a pak by ot imho podle slovenského pravopisu mohlo být správně:D

A nehádejte se tu:thumb
pegy (757)|20.4.2008 01:29
[QUOTE=cool.user;114237]Uprimne, prijde mi ze mas nutkavou potrebu postnout si do kazdyho threadu jen proto abys tam mel post a nezalezi na tom jak uzitecnej post napises a tenhle thread mi prijde jako ukazkovej pripad viz:

Tazatel: jak vymenit u auta kolo?
Alf: Vemes z kufru hever, vlozis pod auto, nadzvednes a vymenis.

Konec, pak prijdes ty a napises blbost typu "A nebo by sis taky mohl sehnat jerab, s tim auto nadzvednout a pak vymenit kolo". Jasne, jerab je taky jednou z moznosti, ale proboha, kdo by menil jerabem kolo u auta?

Beru treba siebenovu vytku, pac se jedna o zefektivneni / upresneni puvodniho navrhu, ale tve reseni je stejne efektivni jako zatloukani hrebiku vareckou...[/QUOTE]
Ja ti tvoj nazor neberiem, ale nejak sa necitim, ze by som musel na vsetko reagovat, oblasti kde sa citim byt celkom slusne na tom su VGA,CPU a problemy s PC inak sa nikde nejak exta netlacim.. Je to tvoj nazor, Ja ti ho neberiem... Ja som chcel napisat dalsie moznosti ako sa to da spravit, kedze zivot prinasa casto na jeden konkretny problem viac reseni ;)

[QUOTE=Sieben;114245]no pánové já vůbec nevidím důvod k nějakým rozbrojům...

Já jsme netvrdil, že jsi napsal něco špatně, jen sem podotknul takovou "profesionálnější" (na BFU to udělá dojem) metodu a cool.user mi napsal ještě další "more efficient" metody :thumb

a ta pegyho metoda je jak s kanónem na vrabce...
a u slovíčka ripat si nejsme vůbec jistej..ale asi to je ripať....a pak by ot imho podle slovenského pravopisu mohlo být správně:D

A nehádejte se tu:thumb[/QUOTE]
Proti tebe som nemal ziadne namietky ani narazky, to bolo ciste medzi mnou a cool.userom, ano slovicko ripat si pochopil spravne ;)