reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou zvukovou kartu kolem 3000 Kč?

jeninicicek (205)|8.6.2010 20:07
Přemýšlím o zvukovém upgradu svého pc, virtuální asio drivery mi už nedostačují, tak jak bych potřeboval a navíc potřebuji rozšířit PC o midi i/o.
Potřebuji tedy zvukovou kartu s podporou asio, s midi i/o a pokud možno co s nejlepší kvalitou pro nahrávání. Z interních se mi líbí esi juli@, která splnuje snad i víc než mé požadavky, ale protože člověk nechce nahrávat jen doma v obýváku, tak bych spíše potřeboval nějakou externí kartu. Nemáte někdo nějaký tip? nebo dobrou zkušenost? Jen tak letmo jsem se díval na např. PRESONUS Audiobox USB a potom už jsem většinou narazil na dražší - TASCAM US-122mkII, EDIROL UA4-FX, M-AUDIO Fast Track PRO, E-MU 0404 USB atd. Bohužel už většina stojí víc než bych si představoval. Kdyby šlo o velký rozdíl v kvalitě, tak bych se nebránil i starším bazarovým kouskům, ale nevím...
xmarek (1676)|8.6.2010 21:32
Osobně má zkušenost pouze s E-MU, ale bohužel jen s její drahší sestřičkou (1616m), takže nevím jestli má moje zkušenost nějakou vypovídající hodnotu. :notsure Výhoda 0404 tkví v dodaném softwaru, který neobsahuje pouze ovladače, ale i např.SONAR LE, Cubase 4 LE a řadu dalších. Sluchátkový výstup má pouze 20mW (1616m má 50mW), takže pokud máte sluchátka AKG70x, tak bude jeho výkon dost na hraně (osobní zkušenost). Mikrofonní vstup nemůžu hodnotit, protože ho nepoužívám. Spolu s E-MU používám KRK RP-6, bez nejmenších výtek. Podpora ASIO je bezproblémová. V podstatě nepoužívám nic jiného (s vyjímkou filmů). :D
jeninicicek (205)|9.6.2010 20:10
Ještě bych měl otázku, jestli si myslíte, že se připlatit 1000 kč za rozdíl externí -interní doopravdy vyplatí?
(Zatím to vypadá na rozhodnutí mezi esi juli@-interní-cca3000Kč a E-mu 0404 USB-cca 4200 Kč)
xmarek (1676)|9.6.2010 20:24
To záleží na Vašem rozhodnutí. :) V případě, že se nebráníte nějakému "bazarovému" řešení tak se mrkněte zde: http://midi.cz/Default.aspx?c=15