reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

VHD a Virtualbox

Nailen (11)|9.6.2010 12:55
Zdravím,

mám problém s VHD souborm ve virtualboxu.

Nedávno jsem si pomocí podobného návodu nainstaloval Windows 7 do vhd souboru. Tento soubor mám na céčku a bootuji z něj (spouštím Windows).

http://djsnail.bloguje.cz/772626-vyzkousejte-si-windows-7-bez-virtualizace-i-s-jedinym-diskem.php

Nyní bych potřeboval tento vhd soubor připojit a spustit ve virtualboxu. Bohužel po spuštění ve virtualboxu dostávám následující chybovou hlášku:

FATAL: INT18: BOOT FAILURE

Poradí mi někdo co s tímto problémem mám udělat?

PS: chtěl bych vzkázat těm, kteří k tomuto tématu nemají odpověď, ať zbytečně neplní tento topik nesmyslnýma otázkama proč to neotevřu ve virtual PC, proč ... Zajímá mě pouze možnost, jak vyřešit spuštění ve virtualboxu.

Děkuji za pochopení a za případnou odpověď.
kevin00 (10238)|9.6.2010 14:36
Možná najdeš řešení zde či zde.
|Mio| (1333)|9.6.2010 16:43
Necet sem ty odkazy, ale opravit spousteni se da klasicky jako u fyzickeho stroje.
Tedy pripojit, nabootovat z instalacniho media a pouzit chkdsk, fixmbr, fixboot a podobne dle OS.
Nailen (11)|10.6.2010 11:33
Děkuji oboum za nasměrování.
Nailen (11)|10.6.2010 15:42
Tak jsem zatím bohužel neuspěl. Postupně se dostávám od jedné chybové hlášce k druhé.
Postup, který mě posouvá postupně dále je následující:

vložit instalační médium OS a nabootovat z něj
zvolit recovery konzoli (cmd)
zadat příkaz c:
diskpart
select disk 0
select partition 1
active

následně exit a další příkazy:
bootrec /fixmbr
bootrec /rebuildbcd
bootrec /fixboot

Následně restart. opět nabootovat z instalačního disku OS. 2x nechat automaticky opravu na obnovení systému.

Výsledek -> Win7 se začnou spouštět. Bohužel najíždění zastaví BlueScreen.
a_err.jpg
|Mio| (1333)|10.6.2010 21:13
Ta virtualni masina je na stejne fyzicke masine?? Neni to treba nativne 64bit na 32bit OS? Je zapnuta virtualizace v BIOSu? Nema prideleno malo RAM?Neni na virtualnim/fyzickem disku malo mista pro swap ?

napada me prilis mnoho otazek a moznosti co by to mohlo zpusobovat, proc vlastne nevytvoris novy? mas tam nejaky data ci specificky nastaveni ci co?
kocourleo (110)|10.6.2010 23:17
Mám pocit, že toto je chyba, kterou hlásí windows tehdy, když změníš základní desku (s jiným chipsetem).

Zkusil bych nastartovat windows z VHD a podle tohoto http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2007080028 postupu změnit řadiče disků.

Pak windows klasicky vypnout a zkusit nabootovat ve VirtualPC.
První postup jsem prováděl zrovna dnes na WinXP úspěšně.