Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Sluchátka pro domácí poslech max. 1500,- Kč

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Zdravím,
    chtěl bych si koupit sluchátka pro domácí poslech hudby, sledování filmů a občasné hraní. Chci používat i s přenosným přehráváčem (hlavně flac a mp3). Nejdůležitější je pro mě komfort a k tomu samozřejmě co možná nejlepší zvuk, bohužel jen do 1500,- Kč. Prošel jsem už spoustu diskuzí a dvakrát chytrý z toho nejsem. Máte nějaké tipy? Předem děkuji.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Má-li to být čistě na doma, tak asi AKG K 99.
    Trochu nad limit by pak byly SHURE SRH240.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Cituji: "K 99 jsou za svou aktuální cenu skvělá sluchátka. Vy ale chcete jiná sluchátka než s vyrovnaným přednesem. Pro Váš třeba K 81 DJ, PX 100-II, HD 218. S regulací jen podstatně horší kousky: UR29 nebo nadlimitní HD 435."
    Zkuste zaměřit svou pozornost tímto směrem.

Pozn.: Vyrovnaný přednes má svá úskalí. Vyžaduje dobrý zdroj signálu. A u této kategorie bych čekal i jisté ústupky v porovnání se sluchátky vyššího cenového spektra. A taky si nejsem jist, že by sloužily jako dobrý kompromis na hraní her, sledovaní filmu a v neposlední řadě poslouchaní hudby.

Dopl: "Prošel jsem už spoustu diskuzí a dvakrát chytrý z toho nejsem." Ono vybrat dobré sluchátka např. pro poslech hudby je celkem problém i pro člověka, který se v tomto oboru dobře orientuje. Sluchátka pro poslech muziky jsou mnohdy pouze jedním článkem hudebního řetězce. Zdroj signálu -> DAC -> Sluchátkový zesilovač -> Sluchátka. Na každém článku nesmírně záleží a výsledek je ovlivněn tím nejslabším článkem. Vždycky záleží co od toho očekáváte. Někomu stačí sluchátka za 500 kč a někomu jsou málo sluchátka za 25k. Sluchátka jsou velmi individuální záležitostí. Pokud máte možnost navštívit nějaké to poslechové studio, tak to vřele doporučuji. Uděláte si jasnou představu a předejdete případnému zklamání.
    Naposledy upraveno uživatelem xmarek: 10-06-2010 v 09:34

Nováček Avatar uživatele Kawex
    Registrace
    Feb 2009

Taky záleží jestli chceš uzavřená či otevřene,ve stejné cenové kategorii hrajou vždy lépe otevřená ale u nich zase musíš počítat s tim že jsou dost slyšet pro okolí..

Já měl asi dva týdny tuhle a byl jsem s nimi spokojený ale buhužel jsem měl smůlu na vadný kus.
    http://www.mall.cz/domaci-sluchatka/...ynamic-dtx-710

Na konec jsem pořídil známé Sennheiser HD555 a jiný už nikdy nechci
    http://www.k24.cz/index.php/product/...er_HD_555.html
    Schvállně jsem ti jsem dal odkaz kde se daj sehnat nejlevněji,jinde stojí i 1500kč více..

Starousedlík SHW Avatar uživatele athens
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Kawex Zobrazit příspěvek
    Na konec jsem pořídil známé Sennheiser HD555 a jiný už nikdy nechci
    http://www.k24.cz/index.php/product/...er_HD_555.html
    Schvállně jsem ti jsem dal odkaz kde se daj sehnat nejlevněji,jinde stojí i 1500kč více..

Tak tomu nějak nerozumím

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Kawex Zobrazit příspěvek
    Na konec jsem pořídil známé Sennheiser HD555 a jiný už nikdy nechci...
    Vždycky říkám, nikdy neříkej nikdy. Doporučuji si poslechnout např. AKG K701 (mám K702). Nikdy bych nevěřil, že je mezi sluchátky takový rozdíl. Při každé skladbě jsem nechápavě kroutil hlavou. A to se bojím někdy poslechnout ještě drahší kousky. Prostě není cesty zpět.

Nováček Avatar uživatele Kawex
    Registrace
    Feb 2009

Jo máš pravdu,už takhle mi tyhle seny hodně chytly a proto raději jiný poslouchat nebudu,jak říkáš není cesty zpět,je to jak nemoc

Podobná témata

1. Sluchátka do 1500-1800
    Od Derick v sekci Audio
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 29-08-2011, 14:34
  2. Zvuková karta na poslech hudby do 2000kč?
    Od dracihnev v sekci Zvukové karty a kodeky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 29-04-2011, 13:09
  3. Zvuková karta pro poslech hudby
    Od dracihnev v sekci Zvukové karty a kodeky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 16-02-2011, 01:20
  4. Reakcí: 28
    Poslední příspěvek: 27-05-2010, 18:26
  5. Poslech CD v autě
    Od Maddmaxx v sekci Audio
    Reakcí: 4