reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sluchátka pro domácí poslech max. 1500,- Kč

Numb (9)|10.6.2010 09:05
Zdravím,
chtěl bych si koupit sluchátka pro domácí poslech hudby, sledování filmů a občasné hraní. Chci používat i s přenosným přehráváčem (hlavně flac a mp3). Nejdůležitější je pro mě komfort a k tomu samozřejmě co možná nejlepší zvuk, bohužel jen do 1500,- Kč. Prošel jsem už spoustu diskuzí a dvakrát chytrý z toho nejsem. Máte nějaké tipy? Předem děkuji.
meeee (1110)|10.6.2010 09:15
Má-li to být čistě na doma, tak asi AKG K 99.
Trochu nad limit by pak byly SHURE SRH240.
xmarek (1676)|10.6.2010 09:26
Cituji: "K 99 jsou za svou aktuální cenu skvělá sluchátka. Vy ale chcete jiná sluchátka než s vyrovnaným přednesem. Pro Váš třeba K 81 DJ, PX 100-II, HD 218. S regulací jen podstatně horší kousky: UR29 nebo nadlimitní HD 435."
Zkuste zaměřit svou pozornost tímto směrem.


Pozn.: Vyrovnaný přednes má svá úskalí. Vyžaduje dobrý zdroj signálu. A u této kategorie bych čekal i jisté ústupky v porovnání se sluchátky vyššího cenového spektra. A taky si nejsem jist, že by sloužily jako dobrý kompromis na hraní her, sledovaní filmu a v neposlední řadě poslouchaní hudby.

Dopl: "Prošel jsem už spoustu diskuzí a dvakrát chytrý z toho nejsem." Ono vybrat dobré sluchátka např. pro poslech hudby je celkem problém i pro člověka, který se v tomto oboru dobře orientuje. Sluchátka pro poslech muziky jsou mnohdy pouze jedním článkem hudebního řetězce. Zdroj signálu -> DAC -> Sluchátkový zesilovač -> Sluchátka. Na každém článku nesmírně záleží a výsledek je ovlivněn tím nejslabším článkem. Vždycky záleží co od toho očekáváte. Někomu stačí sluchátka za 500 kč a někomu jsou málo sluchátka za 25k. Sluchátka jsou velmi individuální záležitostí. Pokud máte možnost navštívit nějaké to poslechové studio, tak to vřele doporučuji. Uděláte si jasnou představu a předejdete případnému zklamání.
Kawex (13)|20.6.2010 12:10
Taky záleží jestli chceš uzavřená či otevřene,ve stejné cenové kategorii hrajou vždy lépe otevřená ale u nich zase musíš počítat s tim že jsou dost slyšet pro okolí..

Já měl asi dva týdny tuhle a byl jsem s nimi spokojený ale buhužel jsem měl smůlu na vadný kus.
http://www.mall.cz/domaci-sluchatka/beyerdynamic-dtx-710

Na konec jsem pořídil známé Sennheiser HD555 a jiný už nikdy nechci
http://www.k24.cz/index.php/product/93331/Periferie/Sluch_tka_a_Mikrofony/Sennheiser_HD_555.html
Schvállně jsem ti jsem dal odkaz kde se daj sehnat nejlevněji,jinde stojí i 1500kč více..
athens (724)|20.6.2010 12:15
[quote=Kawex;383076]
Na konec jsem pořídil známé Sennheiser HD555 a jiný už nikdy nechci
http://www.k24.cz/index.php/product/93331/Periferie/Sluch_tka_a_Mikrofony/Sennheiser_HD_555.html
Schvállně jsem ti jsem dal odkaz kde se daj sehnat nejlevněji,jinde stojí i 1500kč více..[/quote]

[TABLE]Internetová cena*: s DPH: 2 199 Kč
bez DPH: 1 832,50 Kč[/TABLE]

Tak tomu nějak nerozumím :notsure :stupid
xmarek (1676)|20.6.2010 12:18
[quote=Kawex;383076]Na konec jsem pořídil známé Sennheiser HD555 a jiný už nikdy nechci...
[/quote]Vždycky říkám, nikdy neříkej nikdy. Doporučuji si poslechnout např. AKG K701 (mám K702). Nikdy bych nevěřil, že je mezi sluchátky takový rozdíl. Při každé skladbě jsem nechápavě kroutil hlavou. ;) A to se bojím někdy poslechnout ještě drahší kousky. Prostě není cesty zpět. :cry
Kawex (13)|20.6.2010 12:32
Jo máš pravdu,už takhle mi tyhle seny hodně chytly a proto raději jiný poslouchat nebudu,jak říkáš není cesty zpět,je to jak nemoc :)