reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký z těchto komunikátorů?

Natassix (4)|11.6.2010 20:52
Dobrý den, rozhodl jsem se po velkém uvažování pod nátlakem reklam a různých recenzí ke koupi moderního komunikátoru. Prošel jsem spoustu recenzí, ať už text nebo video preview, a došel jsem ke konečnému ,,trilematu´´. Rozhoduji se mezi

Sony Ericsson Xperia x10 ( http://www.alza.cz/sony-ericsson-xperia-x10-black-d162262.htm )
Nokia n900 ( http://www.alza.cz/nokia-n900-cerny-d161490.htm )
HTC Desire ( http://www.alza.cz/htc-desire-cz-d161682.htm )

Asi bych se osobně přikláněl k HTC nebo Nokii. K Nokii (z důvodu HW klávesnice, nějak těch touch qwerty nevěřím), avšak různé recenze mě navnadili spíše na HTC (z důvodu rychlosti, Android 2.1)

Prosím o objektivní zhodnocení, nějaké zkušenosti, pro a proti, perspektiva do budoucna, znáte to, díky moc:-)
faugusztin (453)|11.6.2010 22:24
XPeria X10 by som nebral, ma to iba Android 1.6 a ma sice slubeny upgrade na 2.1 (2.2), ale bohvie kedy a ci vobec splnia svoj slub.

N900 je v podstate pokus - je na tom OS, ktory uz nebude (z Maemo bude Meego), plus je to strasne velka tehla.

HTC Desire - ak nepozadujes HW klavesnicu tak ide o jeden z top Androidackych telefonov. Ma to sice HTC Sense, ale toho sa tusim da zbavit.

Alternativou moze byt Motorola Milestone ak chces HW klavesnicu, ale bohuzial aspon mne po upgrade na Android 2.1 casto pada.

Tiez nesmies zabudnut ze aspon zatial nie su v CR ani SR dostupne platene aplikacie na Android markete.
xmarek (1676)|11.6.2010 22:48
Otázka zní co si od toho slibujete?

Řeknu to asi tak, Nokii bych nechtěl ani zadarmo. Jelikož jsem měl teď příležitost k telefonům přičuchnout nejenom jako běžný uživatel tak jediný z těchto SmartPhonů, který opravdu rozumně fungoval (když pominu funkce pro volání, ty jsem netestoval) byl iPhone. Bohužel je to tak. Nokia má spoustu chyb o kterých nemá uživatel mnohdy ani tušení. A to nemluvím o dílenské zpracování. U některých telefonů je to tragédie.
S Android-em nemám zkušenost. Jeden HTC (Widle) telefon mám doma a s iPhone se to nedá srovnat. ;)

Pokud chcete něco co skutečně funguje tak si kupte iPhone. Nechci nijak chválit iPhone, zas takový zastáncem této značky nejsem, ale je to IHMO prostě tak.
kolemjdoucí_oldd (45)|12.7.2010 19:26
K iPhonu bych se také přimluvil. Měl jsem ho možnost vyzkoušet a uchvátil mě svou jednoduchostí( ale ta cena). Jedná- li se o váš první komunikátor, zdá se mi zbytečné pořizovat takto výkonná zařízení( gigahertzový Snapdragon v HTC Desire snižuje výdrž na baterii), Nokia N900 není špatná- je svižná, pro hračičky, ale nepraktická( z vlastních zkušeností vím, že neskladný komunikátor bude spíše ležet v šuplíku než v kapse u kalhot, kterou by utrhl), X10 viz. mnoho serverů je jedno velké zklamání.
Přemýšlel jste o Sony Ericsson Vivaz- problém bych viděl pouze v zastaralém a nepodporovaném systému, ale k běžné práci vám postačí( popř. Vivaz Pro s HW klávesnicí). Co konkurence od Samsungu? Třeba Wave, který se funkcemi blíží iPhonu, avšak nabídka aplikací se teprve rozrůstá. HTC Legend, HTC HD Mini...