reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Error loading operating system

Chuchmi (84)|13.6.2010 21:49
Zdarec všem. Mám problém. Potřeboval jsem zkusti aninstalovat na stařičky počítač WIN XP, jelikož tento PC byl bez mechaniky, nenapadlo mě nic lepšího než si disk z něj hodit k sobě do PC (ostatní disky jsme vypojil) a nainstalovat to tam. Jenže...

Po úspešném nainstalování a opětovnému připojení disků mi nenaběhnou moje WIN7 které byly na jendom z ocpojených diksů a hodí error: "error loading operating system". Zkoušel sjem koukat všude možně po netu, ale žádnou podobnou situaci jsme nenašel. Díky všem....
Salamander (6177)|13.6.2010 21:51
Vraz tam instalacni DVD win 7 a v moznostech je tam oprava startu (repair computer / startup repair), to by melo pomoct
http://pcsupport.about.com/od/toolsofthetrade/ss/windows-7-startup-repair.htm
Chuchmi (84)|13.6.2010 22:19
Bohužel, hned to samo našlo chybu se startem, ale žádná změna. a teď to samo už chybu nenajde a když chci opravit tvrdí mi to že to neni kompatibilní
zsdx (2098)|14.6.2010 13:13
[quote=Chuchmi;381781]Po úspešném nainstalování a opětovnému připojení disků mi nenaběhnou moje WIN7 které byly na jendom z ocpojených diksů a hodí error: "error loading operating system". [/quote]

Nezapojil jsi je do jinych portu? Zkontroluj i jejich poradi pro bootovani v BIOSu, prip. si pres Boot menu zkus vybrat ten spravny rucne.
Kozouš (500)|16.6.2010 09:00
Deaktivoval jsi svůj disk s W7 fyzicky před těmito pokusy (odpojením od zdroje napájení a dat), že? Pokud ne, tak se ti přepsal boot manager starší verzí z Win XP.
Oprava: Vlož médium s W7, nabootuj z tohoto média a proveď opravu, nezapomeň předtím vyjmout disk s Win XP pokud jej nechceš na svém pc používat (na tom novém).
Chuchmi (84)|24.6.2010 10:55
Pokud provedu onu opravu tak se nic nestane. Nějaký nový rady, nechce se mi kvuli takový blbosti přeinstalovávat PC....
dzandra (1368)|24.6.2010 12:37
No je škoda, že tě nenapadlo instalčku windows xp hodit na bootovací flashku a instalovat z ní, jinak si zkus někde sehnat hirent boot cd 10.5 / v dos program/partition tools/gparted partiton editor a mrkni jestli ten disk s OS je bootovací. Když na ten hdd klikneš pravým, je tam myslím záložka flag a tam to uvidíš
crasten (180)|26.6.2010 06:51
Podľa mňa inštalácia SW na jednom kompe nepôjde v inom HW. Najlepšie je to preinštalovať. Pri inštalácii prehoď DVD mechaniku do inštalovaného PC a nie disk.