reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém Kingston Data Travel 4GB

athens (724)|14.6.2010 14:48
Dobrý den,
kolega měl dal flešku že mu přestala fungovat. Dám ji do PC nalezne ji ,připravena k použití zatím vše OK. Ale když kliknu na flesku přes Tento počítač tak "Vložte disk do jednotky F". S fleškou nejde vůbec nic dělat. Když zkusím připojit jinou flašku tak vše funguje. Jen tato ne.
Poradíte. Díky.
zsdx (2098)|14.6.2010 15:08
[quote=athens;381875]Dobrý den,
kolega měl dal flešku že mu přestala fungovat. Dám ji do PC nalezne ji ,připravena k použití zatím vše OK. Ale když kliknu na flesku přes Tento počítač tak "Vložte disk do jednotky F". S fleškou nejde vůbec nic dělat. Když zkusím připojit jinou flašku tak vše funguje. Jen tato ne.
Poradíte. Díky.[/quote]

A jak vypada ve Spravci disku? Uz mi takhle umrela dvakrat jina flashka /mela velikost 0 B/.
athens (724)|14.6.2010 15:15
[quote=zsdx;381878]A jak vypada ve Spravci disku? Uz mi takhle umrela dvakrat jina flashka /mela velikost 0 B/.[/quote]

Ve správci disků právě není. Přes Tento počítač Vlastnosti flašky velikost O.
Tak odešla.
zsdx (2098)|14.6.2010 15:36
[quote=athens;381881]Ve správci disků právě není. Přes Tento počítač Vlastnosti flašky velikost O.
Tak odešla.[/quote]

Ve spravci disku by mela byt, i kdyz ma velikost 0. Jinak nic nebrani uspesne reklamaci /je-li jeste v zaruce/.
athens (724)|14.6.2010 15:44
Není viz screen. První obrázek je ta špatná a druhá OK.
chyba.png normal.png
zsdx (2098)|14.6.2010 16:15
[quote=athens;381891]Není viz screen. První obrázek je ta špatná a druhá OK.[/quote]

Ale je :-) (viz prvni obrazek). Jen nema proste zadnou partition a ma nulovou velikost. Je tedy kaput.
Richmond (8084)|14.6.2010 17:05
Zkus ji naformatovat v linuxu nebo macosu - k tomu zmizeni jsem se taky dopracoval (na mesic stare flashce) po experimentovani s boot usb, pokud byla takhle "mrtva" tak se i zasekaval pc pri postu, po naformatovani v macosu na guid a pak na fat32 byla viditelna ve windows kde uz ji stacilo prejet ntfs formatem...
zsdx (2098)|14.6.2010 18:45
[quote=Richmond;381901]Zkus ji naformatovat v linuxu nebo macosu - k tomu zmizeni jsem se taky dopracoval (na mesic stare flashce) po experimentovani s boot usb, pokud byla takhle "mrtva" tak se i zasekaval pc pri postu, po naformatovani v macosu na guid a pak na fat32 byla viditelna ve windows kde uz ji stacilo prejet ntfs formatem...[/quote]

Nojo, ale kdyz na ni nema partition? Ja tu svoji taky zkousel v linuxu, ale ani fdisk ani parted s ni nic nezmohl. /dev/sdb proste melo 0 bajtu...

P.S. Kdyz uz jsme u tohoto tematu, dal by se sehnat USB flashdisk s mechanickym prepinacem Read/Write? Drive jsem jednu PQI 128 MB mel a bylo to docela sikovne.
Richmond (8084)|14.6.2010 18:54
[quote=zsdx;381920]Nojo, ale kdyz na ni nema partition? Ja tu svoji taky zkousel v linuxu, ale ani fdisk ani parted s ni nic nezmohl. /dev/sdb proste melo 0 bajtu...[/quote]
Jiste, nic nezmohl ani diskpart... Zato pouhy instalator Macosu s tim nemel problem, Express Gate (Splash Linux) flashku nacetl, ale nebyl schipen otevrit. Netvrdim, ze je to nejaky zazrak, nicmene za pokus pred vyhozenim flashky treba stoji ;) To same jsem delal s SD kartou - v pc neformatovatelna, pres PDA taky ne, ale pres programek (ted si nemohu vzpomenout), ktery pripoji SD kartu jako disk (nikoliv jako vymenny disk) to slo be problemu...
athens (724)|14.6.2010 19:47
Takže Richi co tedy. Kde mám sehnat ten "macos|" nebo "linux". Co tedy radíš a hlavně jak. Díky.