reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomalé vypínanie PC

SpeedFilip (213)|22.3.2007 18:54
Zdravím mam taky mensí problém. Moje PC sa vypína po dlhsom uzívaní pomaly.
Ak ho mám zapnutý len niekolko minút vypínanie je v pohode, ak ho mám spustený niekolko hodín vypínanie trvá aj 5 minút. Táto chyba je asi SW lebo tento problem nastal po zavírovaní pc. Aj ked som PC ako tak odvíroval problém ostal.
Dakujem
boboco (1987)|22.3.2007 18:58
Vyzkoušej TuneUp Utilities 2006/2007, často vyčištění disku/registrů pomůže. Pokud by se to nezlepšilo, vyzkoušej Winsock Fix - ten je sice určen pro opravdu připojení k internetu, ovšem když jsem ho na PC použil, PC se pak vypínalo opravdu raketově:thumb - většina programů optimalizuje pouze start systému a o vypínání se už nikdo nestará, Winsock Fix, přestože je určen na něco jiného, mi opravdu pomohl:)
SpeedFilip (213)|22.3.2007 19:34
Dakujem TuneUp som uz mal a nepomohol, ale ten druhý vyskusam.
boboco (1987)|22.3.2007 19:39
http://www.stahuj.cz/internet_a_site/bezpecnost/ostatni/winsock-xp-fix/
tady by sis ho mohl stáhnout. Stačí spustit a po dokončení restartovat pc. Potom je ještě nutné nastavit znovu IP adresu, tedy pokud nepoužíváš automatické přidělení pomocí DHCP.
SpeedFilip (213)|22.3.2007 20:07
tak to je smola pretoze ip adresy sam nastavit neviem
a spustil som to este skor ako som to s tymi adresami stihol precitat.
este stastie ze existuje bod obnovy ale aj tak vdaka
boboco (1987)|22.3.2007 21:36
To je ale naprosto jednoduché, podívej se do:

Ovládací panely --> Síťová připojení --> Připojení k místní síti --> Vlastnosti --> Protokol sítě internet (TCP/IP) --> Vlastnosti

Tam si opiš všechna zadaná čísla (IP, Maska, Brána, DNS), pak aplikuj Winsock FIX a poté je tam znovu přepiš. -Ale omlouvám se, že jsem to nenapsal hned k prvnímu příspěvku. Sám jsem ho teď aplikoval a vypínání se opět výrazně zrychlilo:thumb. Zřejmě má vypínání systému dost úzkou spojitost s WinSock :).
SpeedFilip (213)|24.3.2007 19:05
Možno to bude niečim iným ale Winsock nezabral.