reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejde mi přeinstalovat WinXP

Atti022 (53)|15.6.2010 12:26
prosím poradte mi. asi před týdnem jsem zapnul počítač a vypsal mi chybu "soubor boot.ini nebyl nalezen" a ono se to vůbec nezapne, nenaběhne se windows. zkusil jsem přeinstalovat celý operačný systém, ale když dám, že "first boot Cd-rom" tak ono se to začne točit to cd s windowsem, ale nic se nestane. naběhne na chvíli černá obrazovka a asi za 5 vteřin vypíše to samý (soubor boot.ini nebyl nalezen). všechno je zapojeno v pořádku. podle mne by to chtělo přeinstalovat nebo jenom opravit ten windows. ale nejde mi načitat instalační CD s windowsem.
prosím poradte mi. prosím
johny__g (6387)|15.6.2010 12:52
Při načítání CD by se měla objevit hláška "Press any key to boot from the CD", musíš tedy něco zmáčknout, jinak se instalace windows nespustí a bootuje se dál z HDD.
Atti022 (53)|15.6.2010 13:08
[quote=johny__g;382058]Při načítání CD by se měla objevit hláška "Press any key to boot from the CD", musíš tedy něco zmáčknout, jinak se instalace windows nespustí a bootuje se dál z HDD.[/quote]

vypíše mi:
verifying DMI pool data ...................
boot from CD ......

a pak tá obrazovka zmizne a zase vypíše "soubor BOOT.ini nenalezen"
ja vůbec nevím rady
johny__g (6387)|15.6.2010 13:47
A mačkáš teda "any key" jakmile se objeví Boot from CD? Klidně víckrát ....
zsdx (2098)|15.6.2010 18:22
[quote=Atti022;382067]vypíše mi:
verifying DMI pool data ...................
boot from CD ......
a pak tá obrazovka zmizne a zase vypíše "soubor BOOT.ini nenalezen"
[/quote]

Ja bych tipoval na blbe palene CD, neni bootovaci a proto tu hlasku o stisku klavesy nezobrazi - jinak ta hlaska je tam minimalne 3 sec. - a zacne boot z dalsiho zarizeni, cili HDD. Jinak jestli mas vice mechanik, zkus ho dat do jine, ony maji take dano poradi pri bootu.

[quote=johny__g;382080]A mačkáš teda "any key" jakmile se objeví Boot from CD? Klidně víckrát ....[/quote]

Any key :-)