reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC nechce naběhnout (Celeron 2,3 GHz, Biostar P4PTP, Maxpower 250W)

marpie (220)|15.6.2010 12:30
Jedná se o sestavu z roku 2003 Intel Celeron 2,3GHz (chladič box), Deska Biostar P4PTP, Zdroj Maxpower 250W, Grafika ATI Radeon 9000 2x DDR1 256Mb. Již delší dobu se udajně stávalo že PC vůbec nereagoval na zapnutí - prostě mrtvo ale po čase třeba naběhl normálně. Vzal jsem ho domů a opravdu občas nic občas najel a vyzkoušel jsem si že když byl PC zahřátý provozem tak najížděl v pohodě. Myslel jsem, že je to zdroj tak jsem zkusil zdroj z mého druhého PC nějaký Codemaster 400W a po nasazení to najelo i za studena napoprvé, tak jsem si včera půjčil nějaký JNC 300W (pokud by jel tak bych ho tam nechal). Po zapojení JNC ani ťuk. Tak jsem ten JNC 300W zkusil do toho mého druhého PC a ten fungoval a najel v pohodě. Tak jsem opět vzal ten Codemaster 400W dal do toho blbnoucího PC a najelo mi to pouze na úvodní obrazovku desky s nápisem Biostar a zůstalo to na ní viset. Větráky běžely ale nic se nedělo ani pokusem najet do Biosu tisknutím kláves k tomu určených. Tak jsem zkusil ten původní Maxpower 250W a udělalo to to samé - zamrzlo to na stránce Biostar. Pak jsem opět zkusil to JNC a opět ani ťuk. Pak už jsem tam jen strčil ten původní Maxpower a už to nezkoušel. Codemaster 400W vrátil do mého druhého PC (a pro jistotu zkusil a - no problem)To JNC dnes vracím. Co by tomu mohlo být, popř. co mám ještě zkusit? Jsem jen laik takže rady co tu padnou na které si netroufnu nebo nebudu vědět jak, budu tlumočit známému co se vyzná podstatně víc a který říkal že se zítra na ten PC mrkne.
Richmond (8084)|15.6.2010 12:40
marpie (220)|15.6.2010 13:01
Ve svém hlavním PC mám tento: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000P6L&Search=seasonic%20500&SearchType=1 tak to můžu zkusit ještě s ním. Asi blbá otázka, ale jak vypadá kondík?
Zoidik (1405)|15.6.2010 13:08
Měl by jsi tam mít takovéto
Richmond (8084)|15.6.2010 13:10

nebo full-cap
marpie (220)|15.6.2010 14:13
Zkusím to doma omrknout a zkusím ten zdroj Seasonic, ale mám teda spíš obavy že to zdrojem nebude když ten Codemaster 400W funguje v jiném PC normálně. Netvrdím, že je to zázrak ale funguje zatím normálně. Ten Maxpower 250W jsem ani jinde nezkoušel. Asi to dopadne tak že holt z PC vytahám funkční díly, něco si nechám do toho mého druhého PC, něco zkusím za pár kaček prodat, protože jinou desku ani nějaký kvalitní zdroj bych kvůli toho nekupoval. Je to můj původní PC který jsem půjčil zdarma v rodině a už se mi vrátil. Kdyby fungoval jako celek tak ho prodám jako sestavu a pokud nefunguje tak moc do něj vrážet nechci. Dnes se k tomu ale asi nedostanu tak spíš zítra. Přijedu domů až v noci tak max. zkouknu ty kondíky, ale se zdroji pokusy dělat nebudu.
marpie (220)|15.6.2010 23:42
Tak kondíky jsem zkouknul a vypadají normálně. Nikde žádná prasklina ani kapalina.
durib (1141)|16.6.2010 10:08
Ja bych zkusil jeste jednu vec a to vytahat z toho co nejvice, vsechno rozpojit (krome procesoru). Vyndat baterii z desky (na dlouho), nebo resetovat CMOS. Pak tam dat jen to dulezite -deska+procesor, zdroj, 1 pamet, grafarna a popr. disk.
Pokud to ani pote nebude OK, je asi v riti deska.