Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 31

Téma: Obnova dat z HDD, úkol pro HW fajnšmejkry

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Dík krtek.cz funguje to len mám obmedzenú verziu programu "Zero Assumption Recovery" a dá sa obmovovať iba po štyroch adresároch. Čo je pre mňa dosť nevíhodné.
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 26-12-2009 v 16:41
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

Taky se mi povedlo smazat fotky s HDD ,mel jsem pocit ze jsem si je pretahul na Flash disk USB. Ale zjistil jsem uz pozde ze je tam nemam, ale bohuzel uz mam na HDD novej system XP.
    Data jsem obnovil fotek celou databazi me to naslo i z nazvem Moje Album,, po ulozeni na jiny HDD, mam vsechny fotky ale nejde ani jedna zobrazit a nevim si rady jestly to jeste pujde ? A delal jsem to programem GetDataBack for NTFS, je jeste nejaka sance ? Dekuji za kazdou pomoc k memu problemu.

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

Stalo se mi neco podobnyho, vas zminovany program jsem neznala (http://www.findandmount.com), skoda.. mozna bych to zvladla sama. No co, proste jsem lama, data jsem potrebovala, takze jsem je dala do Data Labs. http://www.data-labs.cz/zachrana-obn...t/zachrana-dat
    Zachranili co se dalo. A uz si delam zalohy! Vzdycky!

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Zdravim, neviem ci som tu z vasej komunikacie pochopil spravne, find and mount obnovuje aj data ktore su sformatovane pripadne pri chybnych sektorov?

Mam taky problem, chel som preinstalovat system kamosovi lebo strasne pomalicky startoval system, mozno aj 5minut...
    Tak som vybral HDD vlozil do ineho PC a rozdeloval som HDD na dve polovice, nechal som 10GB k dobru(navyse prazddneho miesta k datam) na C:
    rozdeloval som to cez Partition Manager 9.0 Professiona ale pri rozdelovani mi tam vyhodilo 3x chybu tak som dal ignorovat... nakoniec HDD neprerozdelilo a ani somm nezalohoval data... snazil som sa obnovit data cez Get Data back NTFS ale strasne dlho to trva a nepodarilo sa mi to ani dokoncit za 20hodin 22%... vela chyb mi tam vyskakuje aj cosi I/O chyby... tak neviem ci som tie data nahodu neposkodil prerozdelovani HDD alebo je vadny HDD... lebo prirozdelovani HDD som nemal nikdy problem cez Partition Manager 9.0 Professiona

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od skorec1
    ... vela chyb mi tam vyskakuje aj cosi I/O chyby...
    Zkontroluj disk nejprve utilitou vyrobce - at vis, na cem jsi a jestli bude obnova v domacich podminkach mozna.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Taky se v tomhle vláknu zeptám. Co dělat, když systém disk vůbec nenajde? Večer jsem vypnul počítač a ráno ho už nenastartoval, disk vůbec není vypsán v BIOSu, zkoušel jsem ho připojit i do jiného SATA konektrou na desce i v externím boxu a nic. Jen se roztočí, při startu jakoby "chroupne", pak se už točí s normálním zvukem, ale systém ho nevidí. SMART analýzu jsem dělal asi před dvěma měsíci a neměl jsem ani jedno varování.
    Jedná se o disk Seagate Barracuda 7200.11 500GB stáří tři roky, používán denně cca 10 hodin.
    Vista x64

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Pokud je mrtvý, tak s ním nic neuděláš. Můžeš ho poslat specializované firmě na obnovu dat, která z něj vytáhne plotny a dá je do jiného funkčního disku stejného typu, ale cenu bude pravděpodobně přes 10 000Kč a bude to fungovat pouze pokud jsou plotny nepoškozené. Je nutné důležitá data zálohovat, disky občas umřou a nejde s tím moc dělat.

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

@HonzaSi: Pokud jen "není vidět" v BIOSu, tak bych první zkusil usazení konektorů kabelů napájení a I/O, případně výměnu jako první... pokud se situace nezmění, tak dále platí to, co napsal NHKG.

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od HonzaSi Zobrazit příspěvek
    Co dělat, když systém disk vůbec nenajde? Večer jsem vypnul počítač a ráno ho už nenastartoval, disk vůbec není vypsán v BIOSu, zkoušel jsem ho připojit i do jiného SATA konektrou na desce i v externím boxu a nic. Jen se roztočí, při startu jakoby "chroupne", pak se už točí s normálním zvukem, ale systém ho nevidí. SMART analýzu jsem dělal asi před dvěma měsíci a neměl jsem ani jedno varování.
    Jedná se o disk Seagate Barracuda 7200.11 500GB stáří tři roky, používán denně cca 10 hodin.
    Vista x64
    Je dost možné, že jde o známý problém chyby firmware u některých řad Seagate 7200.11.

http://seagate.custkb.com/seagate/cr...071&NewLang=en
    http://seagate.custkb.com/seagate/cr...957&NewLang=en

Zkus, zda ho uvidí detekční utilita Seagatu.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Tak pořád nic. Připojil jsem jiným kabelem, detekční utilita Seagate ho taktéž nenajde. A po porovnání čísla modelu v výpisem na stránkách Seagate se mě problém s firmware nejspíše netýká.

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

R.I.P.

Občasný diskutér Avatar uživatele Tremor
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od teelemachos Zobrazit příspěvek
    Vyzkoušel jsem spoustu programů na obnovu dat, ale žádný si s tím neporadil. Až na jeden: http://www.findandmount.com/ Je zdarma. Možná by to mohlo vyřešit pár problémů diskutérů tohoto fóra.
    Super, diky za tip.

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

Citace Původně odesláno od Lieho Zobrazit příspěvek
    Dík krtek.cz funguje to len mám obmedzenú verziu programu "Zero Assumption Recovery" a dá sa obmovovať iba po štyroch adresároch. Čo je pre mňa dosť nevíhodné.
    Si to musíš licencovat a pak budeš mít plnou verzi bez omezení

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

Citace Původně odesláno od skorec1 Zobrazit příspěvek
    .. snazil som sa obnovit data cez Get Data back NTFS ale strasne dlho to trva a nepodarilo sa mi to ani dokoncit za 20hodin 22%... vela chyb mi tam vyskakuje aj cosi I/O chyby...
    buď je vadná elektronika disku nebo máš vadný řadič disku (adaptér). Pokud je řadič disku v podobě adaptéru, zkus jiný. Jestli je řadič na mainboardu, zkus připojit disk do jiného počitače a zkus z něj číst a něco na něj zapsat a uvidíš.

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od psychosalam Zobrazit příspěvek
    buď je vadná elektronika disku nebo máš vadný řadič disku (adaptér). Pokud je řadič disku v podobě adaptéru, zkus jiný. Jestli je řadič na mainboardu, zkus připojit disk do jiného počitače a zkus z něj číst a něco na něj zapsat a uvidíš.
    No to je teda rada - zapisovať na disk, z ktorého sa snaží obnoviť dáta

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Obnova PC
    Od Devouver v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 17-08-2011, 16:03
  2. Obnova dat z XFS
    Od toma_t v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 22-02-2011, 14:07
  3. Obnova dat: Obnova dat HDD
    Od drobek314 v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 08-03-2010, 13:30
  4. obnova PC
    Od 22Majkl v sekci PC - archiv
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 29-11-2009, 21:39
  5. Obnova dat: Obnova dat
    Od Apophis66 v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 24-02-2008, 23:53