reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nový stroj

Draken (1578)|17.6.2010 19:14
Ahoj, poslední dobou mě dost nahlodal Phenom II X6 1055T za přijatelných 5000,
jelikož mám ještě AM2+ desku rozhodl jsem se že v případě koupě vyměním i desku aby to mělo nějaký účel tedy DDR3,SATA3,USB3... u desky se stále rozhoduji nad ASrock 890GX extreme3 http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008M1WY2OIYLU a nad Asus M4A89GTD Pro http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008M1WY2OIWSB , která ale bohužel nemá USB 3.0
paměti jsem pak zvolil Zeppelin Gold 1800Mhz http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400821Y50ALXB3

moje dotazy zní: 1) má význam updatovat z Phenomu II 940 BE+Asus M3A78-T+2x2GB Kingston HyperX 1066Mhz? CPu využiji na hraní her,modelování v Inventoru a střih videa v pinnacle studiu (málokdy)... a další důvod proč bych chtěl updatovat je delší životnost platformy než u AM2+ a láká mě vyšší přetaktování než u Phenomu II 940...
2)jakou desku pro Phenom II X6 by ste mi doporučily?myslíte že ASrock dělá dobré desky a má dobrý support?
3)budu muset stávající W7 přeinstalovat nebo už konečně umí W7 nasosnout ovladače sám a nezhroutí se jako XP když všechny ovladače manuálně neodstraníte ... moc se mi nechce instalovat těch 50 programu a 50 her po půl roce znova XD

za rady díky
kevin00 (10238)|17.6.2010 19:37
Pokud chceš být pokusný králík a každým dnem čekat na nějaký problém, tak určitě moduly RAM Zeppelin kup, v tomto případě budou dobrou volbou :thumb Pokud chceš moduly RAM, co budou fungovat zauvažuj min. nad Kingston KVR1333D3N9K2/4G, špatnou volbou nebudou A-Data Vitesta +Series 4GB.
Ad 1) V hrách se Ti upgrade procesoru na PII X6 nijak neprojeví, co se týče Inventoru, zde nevím, jestli podporuje více jádrové procesory. Zkus kouknout na stránky Autodesku.
Ad 2) Základní desku určitě Asus M4A89GTD PRO, s abstinencí USB 3 bych si zatím moc hlavu nelámal.
Ad 3) Obávám se, že Tě reinstall nemine.
lavjoy (1628)|17.6.2010 19:43
k bodu 3) měl sem win 7 na P5N E SLI -odešla do věčných lovišť a když jsem zapojil stávající sestavu tak win normálně naběhl,
k bodu 1) opravdu využiješ 6 jader?myslím že eště ne,tvá sestava je dostačující na vše,můj názor je že není důvod něco měnit,máš-li ovšem finance a chceš jít z dobou tak proč ne ;)
czhunter (775)|17.6.2010 19:54
Já myslím, že celý ten upgrade smysl nemá.

Je pravda, že v ideálním případě bude nárůst výkonu třeba 25%, ale u her to bude +- nic, u modelování v Inventoru taktéž a u střihu asi něco ano, ale pokud to děláš málo, tak se to nevyplatí.

Jestli bude životnost AM3 platformy o moc větší, na to bych nesázel ... imho už nic moc lepšího než PII X6 do AM3 nebude, za chvilku přijde Fusion a kdoví jak to s ním bude.
matyyy (2527)|17.6.2010 20:06
taky sem názoru že se to nevyplatí (určitě ne deska a ram, o cpu bych dlouho přemýšlel a hledal jak moc to umí tvůj soft využít)
jestli chceš něco počíst tak toto je moc hezký
flanker (1579)|17.6.2010 20:34
záleží, jak moc využíváš tvorbu s videem. X6 1055T je, řekl bych, vůbec nejvýhodnějším výkonným procesorem (ve srovnání s i7 860 či i7 920). ANo, výhodou budiž modernost AM3 platformy, mám dokonce dojem, nepodporuje tvá současná deska Thubany? Avšak pokud se díváš po Asrock, určitě verze extreme si vede v recenzích dobře. Případně i BIOSTARky.
Richmond (8084)|17.6.2010 20:42
Vykon pri modelovani mu to zvedne, ale jenom pri aplikovani funkci ocitane pres cpu (boolean apod.) - cili pokud bude modelovat a "nevykusovat" (coz zpravidla trva pod 10s pri "puleni" panelaku) tak je vykon otazkou gk a ne cpu ;)
Draken (1578)|17.6.2010 21:55
tak on běhá inventor jak z praku i na tomhle... verze 2011 má být o 40% náročnější díky novému grafickému jádru ale když si vemu že pole 1200 šroubů s maticema i podložkama to spočítá do pole za 2s tak si s tím moc hlavu nelámu, spíš přemýšlím aby phenom II 940 neumřel s dobou a byl za rok prodejný (teď by ho odemě koupil kolega z práce za 2500kč a desku za 2300) když všade bude AM3, jo jasně a pak mě láká vytahování před kámošema že mam jedinej 6ti jádro :D... ale zas nechci ty prachy úplně vyhodit oknem ta asuska zas nemá USB 3.0 což mě odpuzuje.... a asrock moc neznám, a nevím jak je na tom s kvalitou součástek a poruchovostí ale z několika recenzí usuzuji že zas tak špatná nebude.... jinak stávající deska tubany podporuje a co ze týče zeppelinu tak jsem už dvoje kupoval (jedny domu a druhý kámoši) a oboje už chroupou přez rok a půl (i když jen DDR2 800Mhz verze)... takže co koukám myslíte že bych měl ještě vyčkat?


ještě taková otázka pod čáru... nevíte někdo proč mi moje kingstony HyperX 1066Mhz 5-5-5-15 2,1V nejsou schopny ani při def. taktu CPU držet na 1066Mhz ale jen na 800Mhz? 1066Mhz=blue sceen nebo zamrznutí OS ale při memtestu i goldmemory na 800 bez chyb 24/7 _nechápu_ ... (s athlonem a jinou deskou bez problému dají 1066) :notsure
Richmond (8084)|17.6.2010 22:39
ASRock = jina ochodni znacka Asusu
USB3 ... no comment
Cepelin ... ze ti par stovek za to riziko stoji :rolleyes:

edit: jinak z ty samy fabriky prej sjizdi ty samy desky s jinak barevnejma slotama pod znackou ECS a jeste nakym dvoupismenkovym, naka cinska znacka - tusim na EHW byla vyfocena akorat misto ASRock mela na chladici nakyho konika
Ecthelion (29)|19.6.2010 09:36
Co se týká desky, tak s ASrock chybu neuděláš a za svoje peníze dostaneš slušnou desku. Co tak čtu po různých zahraničních fórech, tak je tahle značka poměrně oblíbená v poměru cena/výkon/kvalita a v recenzích jsem o nich četl zatím jen dobré. O jejich podpoře z doslechu vím, že dělají nové biosy i pro bůhvíjak staré desky (ale jak říkám, je to z doslechu). Jinak pokud lpíš na USB3.0 a SataIII tak tady je ta Asuska s přídavnou Pci-E kartou s novými rozhraními jen cca o 200,- dražší http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=74604