reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Živí soupeři, nebo AI?

husky14 (4214)|18.6.2010 09:07
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Živí soupeři, nebo AI?

Co je lepší? Hry nejsou jen o zápolení proti PC, lze je hrát i online proti podobně "postiženým" hráčům. Hrajete po síti? A co LAN-párty? Jaké hry jsou pro online ideální, co vždy rádi zapaříte? Hrajete někde opravdu aktivně? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Zoidik (1405)|18.6.2010 10:39
Osobně dávám přednostu umělé inteligenci, jelikož nejsem tak dobrý hráč a být každou chvili mrtev je ostuda... a čas abych se to pořádně naučil nemám
czhunter (775)|18.6.2010 11:25
Jak kdy jak kde, někdy je víc srandy s lidma, někdy s AI, celkově tak půl napůl.
Richmond (8084)|18.6.2010 12:16
Urcite "zivy" - v zadny hre jsem jeste nepotkal nepratele, kteri by se schovavali, menily zbrane, delali zoufale ciny... z kterych se nasledne poucili a aplikovali zpet na me ;) Zajimavy pokus je treba jednou za 10 her vypnout napr. kolizi mezi souperi (GRID) a sledovat kolik lidi se ani nenamaha brzdit do prvni zatacky :)
mamlasos (0)|18.6.2010 12:17
Hrát proti živým hráčům je často frustrující zvláště pokud jsou řádně "vypaření" ale i AI dokáže potrápit pokud je nastavená na vysokou úroveň, headshot přes půl mapy nasere :-) Nedá se říct čemu dávám přednost, asi jak kdy a v jaké hře.

Ale pokud by se dalo hrát pro singleplayer za jednotlivé bossy dal bych asi přednost živým hráčům.
Araken (14)|18.6.2010 12:33
starcraft 2(beta) pres battle.net forever...
athens (724)|18.6.2010 12:40
Raději hraji proti AI. Párkrát jsem zkoušel multiplayer, ale moc mě to nechytlo. Třeba to byla špatně zvolená hra. Nevím :notsure
Henry1200 (6)|18.6.2010 13:11
Je to tak půl na půl.
Proti živým to ale občas dokáže naštvat, když třeba v nějaké střílečce vás sundají 10x a vy jste si ani nevystřelili.
Ale ani AI není dokonalá. Jasně, je nastavená na to, aby vám zavařila, ale aby jste to dokázali a probojovali se do další mise (závodu). Ale když vám není od výrobce dáno, to je potom těžký. Řekl jsem si, že udělám CoD4 singl na nejtěžší úroveň. Někde jsem se třeba na chvíli zastavil, párkrát jsem zhebnul, ale časem to prošel a šel do další mise. Ale v misi Černobil na konci, kdy máte zvednout toho kolegu snipera, to nejde udělat. Když se neschováte, tak nevydržíte ani 2 minuty. A když se schováte, AI vás občas atakuje, ale nic víc. No, a pak když helikoptéra přiletí, tak asi z 40 pokusů jsem se dostal k zraněnému kolegovi jenom 1x. A když jsem se s ním zvednul, otočil se, tak ke mě přiběhl terorista a pokropil mě.
Takže neupřednostňuji ani jedno. Ale AI je pořád v jednom před živími soupeři, a to když mě nejde internet :D
Pavel789 (0)|18.6.2010 14:08
Nejlepší je to s kamarády na LanPárty :-), oproti tomu je "normální" hraní nuda. Jenomže nejnovější trendy v MP jdou proti tomu, čím dál více her nejde hrát v místní síti, ale přes internet :-(.
Hrát proti "neznámými", to mě moc nebere. AI jsou předvídatelný a po čase se omrzí.
Japkoslav (80)|18.6.2010 14:24
V mém případě každopádně lidi. AI na tom ještě zdaleka tak dobře, aby dokázalo využívat tolika aspektů jako člověk. Chápu, že mnohé rozčiluje, když je třeba někdo smázne takovým stylem, že prostě neměli šanci, ale co chybama se člověk učí :-D A třeba takový battlefield bad company 2 je vlastně jedno velký školení.
Abych ale jen AI nepomlouval, tak v novém Splinter Cellu Conviction mi přijde chování AI nepřátel hodně slušný a jejich koordinace přes vysílačky vypadá při hraní opravdu působivě.
vitek_h (4)|18.6.2010 14:43
Kdysi dávno po síti v práci (samozřejmě po pracovní době) jsme začínali s Doomem, posléze Dukem. Deathmatche v 6-7 lidech byli docela maso. Postupně někteří odešli, jiní nepřišli a já s věkem dospěl k hraní proti AI. Dneska, protože už hraju opravdu málo, tak výhradně AI. Při těch pár chvílích u her se přeci nebudu rozčilovat s lidma. Od toho mám práci.
xmarek (1676)|18.6.2010 15:25
Živí soupeři. V minulosti jsem měl možnost hrát nějaké hry proti AI a posléze proti živým spoluhráčům a rázem jsem zjistil, že je to úplně jiná hra. Navíc když je to umocněné tím, že spoluhráčí sedí kousek od Vás. :thumb
Aytech (475)|18.6.2010 15:35
AI je dobry na vycvik, pak hura do multiplayeru zapasit ;)
Jednou me chytla hra UT3, hral jsem ji asi rok, a docela mi to slo, ale vzdy se najde nekdo kto te brutalne porazi. Osobne to neberu za ostudu, je tam porad spousta lidi ktery hrajou horsi nez ja :D
Hraval jsem nejakou dobu CoD4, je to pekna zabava, a hral jsem ji i na LAN vecirkach, ted' obcas Quake Live, ale velme zridka, bohuzel uz nemam ani cas ani naladu abych kazdy vecer travil nekolik hodin u monitoru.
ČR (0)|18.6.2010 16:28
Oba žánry (single, multi), jsou něco úplně jiného. Mám rád intenzivní zážitek, ohromující zážitek. Stovky wattů domácího kina, metry obrazové úhlopříčky, desítky čtverečních metrů bitevního prostoru. Grafické, zvukové, herní orgie. Odsuzuji omalovánky typu WOW. Hru jsem v životě nehrál, už od pohledu jsem to odsoudil a nezajímá mě to! V multi jsem v herně zkoušel klasicky COD. Jde o to, že člověk nemá čas pobíhat po mapě a furt se střílet, občas je to vtipné, pak po chvíli nuda a lítost ze ztráty času. Můžeme vidět, že hraní není jenom o střílení, to je jen provaz hry! Od jisté doby se hry začaly dělat stále ''chytřeji'', respektive se začalo přidávat rozšířené interakce, v tom je budoucnost single. Zlepšující se grafika je samozřejmost, ale to hlavní je členitost prostředí, rozšířené dialogy, pokročilé animace. TRA:UNDERWORLD už nemá jen klasické římsy, má nepravidelné, kamenné výběžky ve skalách, to je něco nového! Před pár lety byly střílečky typu chodit, zmáčknout tlačítko, střílet. Přišel HL2. Buginy, jeřáby, gravity gun. To je podle mě hranice, kdy se začalo přidávat. Dneska vidíme pokročilé scenérie, desítky pohybujících se objektů na obrazovce, rychlý spád. Kuřecí fyzika a firemní tahanice o nic. Technologie musí přidat desítky CPU jader, GB a GB graf. paměti, stovky GB RAM, aby se něco dělo. V každé hře typu COD jde vidět náznak pouště, konfliktu. S miniaturními mapami a slabým výkonem je z toho hov.o. Když si pustím dnešní hry, jako každý na max. detaily, vidím, že je to pořád trapné, takže asi tak.
Antala (0)|18.6.2010 16:58
pro mě jsou rozhodně lepší živí spoluhráči.například ve hře mount and blade warband.dříve byla jenom singleplayer ale ted´ lze hrát po síti a je to něco úžasného.lepší hru jsem po síti nehrál.
durib (1141)|18.6.2010 18:32
Rozhodne zivi souperi. AI stale neni dokonala a musi podvadet, aby se hraci priblizila. Samozrejme pro "nacvik" a vlastni chvilkove pobaveni pouzivam pocitacoveho protivnika. Kazdopadne clovek je clovek i se svojima nedostatkama. Musi ovsem byt dobry kolektiv- kdyz se mi treba nedari, neposmivaji se atd.
16cmfan (2153)|18.6.2010 18:46
živý :) ArmA 2 a Freelancer... keby nebolo tých 2 hier, tak mi stačí Pentium 2 a Diablo 2 :D
Woyta (284)|18.6.2010 21:53
L4d ukazuje, ze zivi jsou lepsi. Dokazou pripravit kolikrat pekelne pasti.
saw6cz (4)|19.6.2010 14:37
Ve hre kdyz clovek hraje tak AI driv nebo pozdeji prekoname,ale online trebas COD4,to je jiny,kdyz clovek natrefi na opravdu dobre hrace tak je to tezke a nekdy az flustrujici.
Dilv (7)|19.6.2010 16:04
Také se přidávám do skupiny "pařmenů" preferujících verzi "jak kdy".. Dle fotek v PC jsme začínali s partou kámošů před 8 lety na Medal of Honor AA, později na CoD. A přestože je nám dneska všem přes 30 (až na mého dvanáctiletého syna a jednoho 50-tiletého spolubojovníka), k CoD 4 jsme přešli teprve před pár měsíci a pořád se nám to líbí, LANky jsou tak dvakrát za půl roku. Jasně, když není moc času a zrovna je chuť, singl je super (a některé gamesky (např. RPGéčka) se ani v multi hrát dost dobře nedají), ale když můžete si slastně vyseknout headshot a ještě kámošovi přes místnost zamávat, to prostě má svý kouzlo.. Taky nemám dneska moc času na sezení u PC, a když už, je to práce, ale na LANky dopustit nedám.. Tak asi tak za mou personalitu. :-)
Georginek (2957)|21.6.2010 17:09
Ja musim rict ze asi davam spis AI. A to z duvodu, ktery me neskutecne stve. Drive jsem hral hoooodne moc po netu, CS, COD apod. Predtim Half Life,Oposing Force (kdyz se zacalo hrat po netu), dokonce k nam chodili kluci s pocitacema a delali sme velice slusne LAN party....

Avsak, co me dokaze nastvat uplne nejvic, ze lidi jsou jako magori. Litaji tam, skacou jak klokani (coz je priserny-i tak je Sniperkou trefim(ale tolik me to nebavi)- a ze strilej jako pominuty a hazi granaty a strileji raketometem z metru face to face.
To bych nejradsi zezral klavesnici, kdyz me nejakej idiot sejme z metru raketometem, granatem apod. a PRITOM se sejme sam. :mistake:stupid To rvu, nesnasim to,pri Lan party jsme to zakazali, ale ty BLBCI na netu si jeste rikaji, jak je skvely, ze me sejmuli, pritom sejmuli i sebe.
No hruza.
Takze kdyz si chci hezky v klidu zahrat a uzit si hru bez blbcu, radsi AI :D
Neregistrovaný (0)|28.6.2010 11:27
S kamarády hrajeme především misi Warfare v ArmA / Ar][mA, v níž vystupují strany BluFor, OpFor (v naší úpravě ČSLA) a domácí, z nichž jen první dvě jsou hratelné. To však není na škodu - AI v ArmA / Ar][mA je na dosti vysoké úrovni, proto často dokáže pořádně zatopit i přes to, že se musí přesouvat a koordinovat na mapách o rozloze několika stovek čtverečních kilometrů.