reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s pristupem na internet a firewallem

honzee (187)|19.6.2010 15:24
Zdravim, ozval se mi znamy ze mu nejde internet. S vyhlidkou petiminutove prace jsem se k nemu vydal. Bohuzel, zase je to pro me novinka...

Win XP SP3, pred pul rokem formatovane, antivirus AVAST, casto se cisti a defragmentuje disk. Znamy neni schopen rict, jestli odklikaval nejake hlasky, proste mu prestal jit internet. Takze puvodni zdroj problemu nedokazu urcit.

Nelze spustit windowsacky firewall. Kdyz to zkousim z Ovladacich panelu, dozvim se: "Spusteni sluzby Brana Firewall/Sdileni pripojeni k Internetu (ICS) se nezdarilo". Pokousel jsem se branu spustit pomoci dialogoveho okna Sluzby (services.msc), dostanu hlasku: "V pocitaci Local Computer nelze spustit sluzbu ... Chyba 10047: Byla pouzita adresa nekompatibilni s vyzadovanym protokolem". Pokousel jsem se preinstaloval firewall (z prikazove radky pomoci navodu na webu microsoft). Nestalo se nic, pouze se zmenila chyba (puvodne se objevovala chyba o neplatnem argumentu ve spoustecim prikazu). Stejne tak nebezi sluzba Jednoduche sluzby TCP/IP. Pri pokusu o zapnuti stejna hlaska jako firewallu. Po pokusu o reinstal se objevuje hlaska "Chyba 10091: WSAStartup nemuze v tuto chvili fungovat, protoze podrizeny system, ktery je vyuzivan k poskytovani sitovych sluzeb, neni nyni k dispozici".

Dalsi problem - jeden z procesu svchost.exe bere po startu pocitace 100% CPU. Nejedna se o chybu zavinenou windows update, ja se da najit na mnoha forech. Proces lze vypnout, shodi to mimo jine "hezci" graficke prostredi exploreru. Pokous jsem se pomoci Pridat/odebrat programy a zalozky Systemove soucasti odinstalovat a znovu nainstalovat Sitove sluzby. Kdyz je odeberu, tak se po restartu nenahodi onen svchost proces, ktery bere 100% CPU. Kdyz je nainstaluju, zase tam je. Zkousel jsem take odebrat a vratit ovladace sitove karty, bez vysledku.

Dalsi problem byl s antivirem, nesel zapnout webovy stit (asi proto, ze neni vubec pristupne pripojeni).

PC jsem projel avastem, zadny virus nenalezen. Znamy navic chodi pouze na seznam a pod, neni to potencialne nebezpecny uzivatel.... Nicmene pritomnost viru stoprocentne vyloucit nedokazu.

Myslim, ze se da vzhledem k priznakum vyloucit hardwarova chyba.
fanynek (2048)|19.6.2010 15:36
No, když jsem to tak v rychlosti pročetl, nejrychlejší by pro mě asi bylo pozálohovat Dokumenty, záložky a poštu (pokud používá Outlook, či O Expres apod.) a další důležitý data na jiný oddíl a ty widle přeinstalovat.:notsure
S něčím trochu podobným jsem se trápil asi čtrnáct dní a nakonec to nikam nevedlo.

.....jediný, co mě napadá je bod obnovy do doby, kdy všechno chodilo.
Potom taky projet PC SuperAntiSpyware, Malwarebyte´s Antimalware. ten Avast mi tam moc nevoní, i když to není potenciálně nebezpečný uživatel.
EditorPO (2819)|19.6.2010 15:37
Inštaloval ten známy nejaký nový software?
Obnovenie systému k dátumu pred prejavením sa chyby?
Čo vypíše príkaz "ipconfig /all"?

// Fany je rýchly :-)
honzee (187)|19.6.2010 16:24
Jo bod obnovy to me napadlo, ale nastroj obnoveni systemu je vypnutej... Potreboval bych nejak uplne odstranit ze systemu vse okolo sitovani a pak to tam zase nahrat:) Asi mate pravdu, ze nejrychlejsi bude format a instalace. Kdyby jen ty uzivatele meli vsechny data automaticky na druhem oddilu....
honzee (187)|19.6.2010 16:39
tak vytizeni procesoru zpusobuje sluzba "Naslouchani RIP", ktera by mela aktualizovat tabulku smerovani, tudiz to muze byt zdroj nefunkcniho pripojeni. To bude stat jeste hodne googleni:)
fanynek (2048)|19.6.2010 16:39
[quote=honzee;382935]Jo bod obnovy to me napadlo, ale nastroj obnoveni systemu je vypnutej... [/quote]
Bože, bože.... teď alespoň víš, že se občas může hodit a můžeš správně politicky působit na své okolí....:p

[quote=honzee;382935]Potreboval bych nejak uplne odstranit ze systemu vse okolo sitovani a pak to tam zase nahrat:)[/quote]
Jestli jsou nějak dojebaný služby a protokoly, tak to dáš těžko dohromady.
Nemají Xp-éčka něco jako "opravná instalace"? Už si nepamatuju...

[quote=honzee;382935]Kdyby jen ty uzivatele meli vsechny data automaticky na druhem oddilu....[/quote]
Záloha celé složky Document and Settings a pak od nich zjistit, kam co strkají... :(


EDIT: Že je vše HW v cajku zjistíš tak, že si stáhneš live distribuci Linuxu (třeba Slax), hodíš na flešku (uděláš bootovatelnou), popř. vypálíš to .iso na CD a nabootuješ z něho a zkusíš z Linuxu vlézt na net.
... to jen tak pro sichr a ověření, že to fakt není i problém HW (LAN)
brandl (123)|19.6.2010 21:49
[quote=honzee;382935]Jo bod obnovy to me napadlo, ale nastroj obnoveni systemu je vypnutej... Potreboval bych nejak uplne odstranit ze systemu vse okolo sitovani a pak to tam zase nahrat:) Asi mate pravdu, ze nejrychlejsi bude format a instalace. Kdyby jen ty uzivatele meli vsechny data automaticky na druhem oddilu....[/quote]
Na tohle by šlo použít: http://www.softpedia.com/get/Tweak/Network-Tweak/WinSockFix.shtml

Další utilita na "stará dobrá" XP: http://wiki.lunarsoft.net/wiki/Dial-a-fix
honzee (187)|20.6.2010 00:13
Dial jsem zkousel, bohuzel neuspesne. WinSoxkFix zitra vyzkousim. Dekuju za info
honzee (187)|20.6.2010 13:41
Tak jen abych to uzavrel - nepomohla ani jedna utilitka, vygooglit se mi nic nepodarilo. PC uz je zformatovane a vse funguje. Jeste detail s tim Linuxem - teoreticky to fungovat mohlo, ale treba konkretne v pripade totohle PC Ubuntu neobsahovalo potrebne ovladace LAN, takze funkcnost HW pomoci LiveCD overit nesla.

Dekuju vsem zucastneni za snahu pomoc.