reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s Wifi Tenda W311R+

Novotak33 (107)|20.6.2010 10:23
Ahoj, cca před týdnem jsem zakoupil router Tenda W311R+.
Internet přes kabel šlape bez sebemenšího problému, ale Wifi není nic moc !
1) Nevím, jestli se jedná o vadu mého kusu, ale přes wifi je strašně slabí signál. Když se chci připojit z jedné místnosti ve druhé ( cca 10m ) , tak už se zavřenými dveřmi ( je na nich pár kovových serepetiček ) mi mobil hází např jen 67% signálu ! To se mi zdá ukrutně málo na tak krátkou vzdálenost. Když např. projíždím výtahem chytnu wifi ( třeba z routerů TP-link, apod ) alespoň SSID i 2-3 patra nahoře , ale toho svého nechytnu aspoň SSID ani v našem patře na chodbě, jen za dvěřmi našeho bytu.
2) Nevím, jestli se zase jedná o vadu tohohle jednoho kusu nebo ne, ale router není schopen dostat do mobilu přes Wifi na měření rychlosti netu na speedtest.net víc jak 4M/1,2M . Moje připojení je přitom v pořádku, takovéto výsledky mi to hlásí vždy. Ovšem, co je právě divné je to, že pokud kopíruji přes PC do mobilu přes tenhle router ( pomocí programu v mobilu : SymSMB 4 ), tak z toho vytáhnu stabilně kolem 10mbitů a tam to spíš brzdí paměťová karta.
Kvůli té propustnosti netu na Wifi, jsem zkoušel měnit kanály, heslůování,. atd , ale nic nepomáhá.
Díky za radu, co s tím udělat. Bohužel, obědnal sem to přes net, ale vyzvednul na prodejně, takže s 14-ti denní lhůtou mám smůlu, ale při nejhorším by se to poslalo na reklamaci.
|Mio| (1333)|20.6.2010 19:07
Síla signálu u WIFi na 2,4 GHz je dost nepresna a zavadejici hodnota. Obvykle plati ze nad 30% je to pouzitelne. Tenda neni zrovna spicka, ale urcite tahle sila signalu neni spatna hodnota.

Po mobilu vubec nechtej aby ti pres mereni v prohlizeci meril nejake realne hodnoty, ten procesor proste neutahne flashovou animaci speedtestu a zaroven ridit takovej datovej tok. Zkus stahovat pres nejakeho jednoducheho ftp klienta z internetu, to by se mohlo blizit realu ovsem taky max do 10 mbit.

Vsechno ti jede jak ma, vic z toho nevymacknes.
xmarek (1676)|20.6.2010 19:34
V době kdy jsem si kupoval svůj první Wi-fi router, tak jsem se ptal v prodejně Alfy na to jestli budu mít dostatečný signál po bytě. Odpovědí mi bylo, že stačí jako překážka dřevěný překlad a kvalita je rázem ta tam.
Jinak zlepšení signálu můžete dosáhnou koupí lepší externí antény. Ta vaše má zisk pouze 3 dBi, tak nečekéjte zázraky.
token007 (26)|20.6.2010 21:40
taktéž ho vlastním a chtěl bych ho vyzkoušet s Wifi.
Problém ale spočívá v tom, že Access Point je nainstalován Pod Moravií a ode mě je to sice vzdušnou čárou cca do 1 km, ale v cestě stojí další překážky. Navíc tyto překážky stojí přímo proti nám, ale v dostatečném odstupu.

Otázkou zůstává bude stačít na 2,4GHz stačit 10dBi reverzní ant.
Richmond (8084)|20.6.2010 22:05
2.4GHz vadi prekazky (treba pres olisteny kastan ti to neprojde ani nahodou). Jak vypada reverzni antena? Nesplet sis to s reverznim konektorem (pigtail)?
MartyMcFly (222)|20.6.2010 22:22
Zdravím,
O routerech od Tendy jsem tady na fóru již hovořil a moc je nedoporučuji a mám důvod. Tohle je právě jeden z nich. Osobně doporučuji routery od TP-Linku ideální pro domácí použití a anténky ze základu nejsou žádné 2dBi jako například u oblíbeného OvisLinku atd.

Nicméně k problému, je tady možnost, že máte jen stažený výkon v routeru. Proto bych se nejprve podíval do administrace jaký je zvolený výkon. V případě, že je na High tak může být problém ještě v použitém FW (tak příchází na řadu upgrade FW) pokud nepomůže tak je problém asi na úrovni HW tj. anténka či nekompatibilita použitého chipu s HW doma. Není to časté, ale stává se to a poměrně dost často u čipů např. od Ralinku..

Howk.
token007 (26)|20.6.2010 22:22
rozhodně se zkusím ještě zeptat dalších uživatelů s tímto zařízením.
Novotak33 (107)|21.6.2010 07:08
Já vím, že se nejedná o žádnou slávu, ale je kupoval jsem tento router jen pro připojení mobilu na Wifi a PC přes LAN. Moje připojení je 6/1.5, takže to tento router zvládne routovat bez problému a to mi stačí.
Ad. snížený výkon. Nikde v nabídce nastavení WLAN jsem nenašel možnost nastavit vyzařovací výkon. Router je v režimu b/g/n a kanál je použit 13.
Ad. FW. Ten jsem musel flashnout hned po koupi, protože router s přednahraným FW se po cca 5-ti minutách vyššího zatížení "zasekl". KOntrolka stavu routeru stále blikala, ale router se nepřipojil na internet, musel jsem ho vždy přes webové rozhraní resetnout.
Dnes se půjdu na toto zeptat do obchodu, kde jsem router koupil, jsem zvědavý, co mi nabídnou, popř. co s tím udělají.
Novotak33 (107)|29.6.2010 17:10
Tak router jsem již reklamoval. Bylo mi obchodem nabídnuto, že si mohu vybrat jiné zařízení, popř s doplatkem. Této nabídky bych chtěl využít, už jsem si vybral na stránkách nový reouter, ale nevím, jestli to nebude z bláta do louže. Jedná se o D-Link DIR-600 (http://www.mader.cz/product/dlink-dir600-wireless-150-router4xlan-switch ) . Jewdná se o lepší router oproti té Tendě ?
Díky za odpověď.

EDIT : Nebo tento ? http://www.mader.cz/product/belkin-n150-wireless-router-4xlan
kevin00 (10238)|29.6.2010 18:30
Router D-Link můžeš zakoupit, chybu s ním neuděláš. Případně se dají použít i modely Netgear WGR614 či TP-LINK TL-WR841ND.