reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MAGNAT Monitor Supreme 1000: koupit či ne?

meeee (1110)|20.6.2010 13:23
Sloupy za 10k jsou zlo samy o sobě, do 20m cimry tuplem (pokud ji nemáš extra upravenou). Koukni spíš po nějakých regálovkách / monitorech.
Richmond (8084)|20.6.2010 13:36
Frekvencni rozsah od 19Hz? Za 10k tuplem blbost
meeee (1110)|20.6.2010 13:38
Tak tak, nalákají na úžasný papírový parametry a BFU kupují jak diví.:runaway
Richmond (8084)|20.6.2010 13:43
Mam regalovky Jamo Concert neco (2 nebo 3), uz je to asi starej dnes nesehnatelnej model, ale h;pubka basu me dost prekvapila (psano mel 50-20kHz) cili ma me doporuceni ;) Je to takovej ten co se mu nehejbe vrchlik.
Kawex (13)|20.6.2010 13:45
U regálovek si myslim nebude uspokojující bas a já chtěl nějaký stereo právě s většim rozsahem abych nemusel pořizovat basák..
meeee (1110)|20.6.2010 13:51
Tak si ty Magnaty kup, pokud chceš poslouchat místo hudby nesrozumitelné dunění a hučení. Nic jiného z nich totiž v té cimřičce nedostaneš.

Nějaké ty monitory s osmipalcovým wooferem by ti tam zabasovaly dost slušně i bez subu. Ony i ledaskteré s 6.5". Ale 20m rozhodně není na sloupy, pokud nemáš provedené patřičné úpravy.
Kawex (13)|20.6.2010 13:55
[quote=meeee;383118]Tak si ty Magnaty kup, pokud chceš poslouchat místo hudby nesrozumitelné dunění a hučení. Nic jiného z nich totiž v té cimřičce nedostaneš.

Nějaké ty monitory s osmipalcovým wooferem by ti tam zabasovaly dost slušně i bez subu. Ony i ledaskteré s 6.5". Ale 20m rozhodně není na sloupy, pokud nemáš provedené patřičné úpravy.[/quote]

Jaký monitory myslíš? Hoď mi kdyžtak nějaký odkaz,jinak dík za rady všem..
Richmond (8084)|20.6.2010 13:58
No ja mam jeste subwoofer :)
Jinak ty zadni vypadaj dost podobne temhle http://www.mall.cz/regalove-reprosoustavy/jamo-c-603 nebo http://www.videomarket.cz/5920-jamo-c-803-tmave-jablko.html
meeee (1110)|20.6.2010 14:11
[quote=Kawex;383120]Jaký monitory myslíš?[/quote]

Ony by podle mě i takové Behringery B2031P za 4-4,5k (žel momentálně těžko sehnatelné)v tom prostoru zahrály podstatně líp, než ty Magnaty. Nebo poměrně oblíbené ALESIS Monitor One MKII, KRKy (cena za kus),...

Těch Richem postovaných Jamo bych se taky nebál...

//Já mám monitory s 8" wooferem v cimře 19m a je to tak na hraně, klidně by to tu obsloužily i ty šestipalce. Ty osmipalce basují fakt dostatačně i při hrách a filmech. Ale i jim už musíš dopřát trochu prostoru, jinak se zadusí.
meeee (1110)|22.6.2010 08:20
Tak jsem koukal, že jsi se do tématu pustil i na AVManii. Dobrej krok, asi lepší, než začít tady. A to nejlepší nakonec, do toho Z+Z fakt zajdi, osobní poslechovou zkušenost ti nic nenahradí. :thumb


Ale píšu sem z jiného důvodu. Na AVManii píšeš, že to nechceš poslouchat nahlas, tak proč pořád ty sloupy?:notsure Fakt si myslíš, že sloupy s mnohem větším množstvím materiálu, složitějším návrhem a vychloubáním se, že dají 19Hz, budou hrát líp, než regály za stejný peníze?

Já chápu, že sloupy jsou dneska in, zvlášť když drtivá většina lidí akorát koukne na parametry, řekne si "wow, za tyhle prachy", a nakonec je jim to jedno, protože nic lepšího stejně neslyšeli a tohle je pro ně konečná.

Proto toho v tom studiu poslechni co nejvíc (zaměř se na srozumitelnost - nenech se oblbnout "efektností", aby tě po chvíli nebolela hlava (//"rovnou" charakteristiku "zohýbáš" poměrně snadno, ale "velehory" se srovnávají dost špatně)) a regály nevynechej. Třeba nakonec stejně skončíš u těch sloupů, já jenom chci mít čistý svědomí, co se mých postřehů týká...;)
Kawex (13)|1.7.2010 18:04
Jo na AV manii je dost zkušenejch lidí..

Ale k tomu proč chci ty sloupy a k tý hlasitosti: s tou hlasitostí..no jak se to vezme,samozřejmě že si to někdy i pořádně zesílim ale v rámci možností,přeci jenom bydlim v bytovce.
Sloupy bych chtěl raději jelikož si myslim že i v nižších hlasitosteh budou mít lepší bas,větší bas reproduktor více rozhýbe vzduch a jak jsem už psal nechci pořizovat sub.

Samozřejmě do Z+Z hifi zajdu už jsem tam měl bejt v pondělí ale nestihl jsem to tak tam jdu zítra..