Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: PC pro různou činnost v ceně 17 500 - 20 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Zaměření pro: různou činnost -

Platforma: nevím
    Operační systém: ano - W7 Home premium 64bit CZ
    LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie: Prosím o posouzení: http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...8F01QRP01IYL01 Sestava bude na běžnou činnost - internet, filmy, něco málo studia, hry a občas úpravu fotek. To co je v košíku je silně inspirováno doporučenými sestavami, ale nebráním se změnám včetně platformy. Hry předpokládám hrát spíše starší a než až tak extrémně náročné, takže pokud by byla slabší grafika s dobrým poměrem výkon/cena, popřípadě další takové komponenty, tak by to bylo dobré, protože cenu bych raději přiblížil k 17 000 - 17 500,- Kč než k těm 20 000,-.
    Co se týče disku, tak v současném PC mám 200GB HDD na kterém mám fotky, filmy a hudbu a ten půjde do nového PC, takže 320 by mohlo stačit.
    Monitor k tomu budu brát buď tento: http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007X23B23CWZK nebo http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007X23B23COR5 Spíše, ale připlatím na Dell.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Zostava nie je vyložene zlá, ale dovolil som si menšie úpravy. Návrh zostavy

- GK 5670 je tiež veľmi výkonná karta
    - CM Sileo500 je super skrinka a naviac odhlučnená (je o 2 KG ťažšia ako Vaša)
    - HDD rozdiel medzi 320G a 500G v cene je extrémne malý (resp. vo Vašom prípade nulový - dal som tam 500G WD Blue - tichší ako ta Seagate) Trošku som zlepšil chladič a procesor.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Covece nejak mi tam chybi Magma nebo Nexus jako nahrada preinstalovanyho v bedne - neni to sice podminka, ale za ty dve/tri stovky imho lepsi nez to co tam je...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Ten disk bych vzal 500GB, stojí úplně stejně jak 320GB a bude i rychlejší (větší hustota dat) a nějaké to místo se vždy hodí (věř mi, že později nebude ani dostačovat ) - nebral bych Seagate, nepodávají poslední dobou dobré výsledky - buďto WD Caviar Blue 3.5" 500GB WD5000AAKS nebo Samsung SpinPoint F3 3.5" 500GB HD502HJ

Desku bych bral raději ASUS M4A785TD-V EVO, za stejné peníze získáte int. grafiku navíc (hodí se, když by byla potřeba reklamovat dedikovaná a byl byste bez grafiky....takhle můžete pak zapojit integrovanou), více fází (dobré při taktování a myslím, že to má vliv i na spotřebu), lepší chlazení a rozložení konektorů na desce...

Mechaniku bych taky vzal radši LG GH22NS, podle mnohých bývá tišší než ten Samsung

Monitor Dell je dobrá volba

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

A myslím, že by sa našla aj necelá dvacka na rýchlejší Samsung F3 HD502HJ

EDIT: tak zasa som pomalší

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od 16cmfan Zobrazit příspěvek
    Zostava nie je vyložene zlá, ale dovolil som si menšie úpravy. Návrh zostavy

- GK 5670 je tiež veľmi výkonná karta
    - CM Sileo500 je super skrinka a naviac odhlučnená (je o 2 KG ťažšia ako Vaša)
    - HDD rozdiel medzi 320G a 500G v cene je extrémne malý (resp. vo Vašom prípade nulový - dal som tam 500G WD Blue - tichší ako ta Seagate) Trošku som zlepšil chladič a procesor.
    bych se někde vrátil k původnímu návrhu
    hd5750 je o dost výkonnější než hd5670
    místo silea bych volil klasiku centurion který má stejnou hmotnost jak sileo s odhlučněním a hmotu si doplnil sám(a všude ne jen kde je to pohledově výhodné)
    změnil sem desku tahle má stejný funkce za dost dobrou cenu
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...9Z01CPU01BME01

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Děkuji za rady/názory, které jste tu zatím napsali. A teď k jednotlivým:
    Disk jsem tam hodil Seagate, protože jsem měl s nimi zatím dobré zkušenosti, ale taky jsou to už 2 roky co jsem kupoval poslední, takže beru doporučení a z výběru Samsung/WD spíš vezmu WD (holt větší sympatie )
    O desce ještě popřemýšlím, ale spíš zůstanu u GB.
    Mechaniku mám na současném PC právě tu Samsung, protože stařičký TEAC se rozsypal a jsem spokojen, ale jak jsem psal, nebráním se změnám, takže taky promyslím.
    GK dle návrhu 16cmfan, protože na to moje hraní bohatě postačí.
    Procesor - babo raď jestli dle 16cmfan X4 945 nebo původní X4 925, vyplatí se?
    Case - Antec jsem vybral dle vzhledu a recenze, ale ta Sileo vypadá taky pěkně a navíc to odhlučnění, akorát PC je pod stolem, tak se zase budu muset ohýbat
    Richmond: to je pravda
    Suma sumárum: http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...JO01VSD01EI102
    Další připomínky si rád přečtu.

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Já se také musím přiklonit k variantě matyyyho. A to hlavně co se desky a grafiky týče, které v jeho výběru mají mnohem lepší poměr cena/výkon.

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

S tím co psal matyyy jsem ve své poslední verzi nepracoval, protože to postnul v době, kdy jsem psal ten příspěvek, takže to ještě upravím: http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...I101W9Z01U6Q01

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Yep, mě to takhle příjde OK.

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Tak jsem dnes objednal, ale s původní deskou od GB, protože výhodnosti ASUSky si v Alfě všimli a zrovna dnes k původní ceně přilípli ještě cca 500,-.

Podobná témata

1. PC pro různou činnost v ceně nad 30 000 Kč
    Od Jdinaparek v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 27-11-2013, 16:13
  2. PC pro různou činnost v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od Iselor v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 09-06-2013, 22:13
  3. PC pro různou činnost v ceně 15 000 - 17 500 Kč
    Od mitman v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 12-08-2011, 21:02
  4. PC pro různou činnost v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od vanDave v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 10-08-2011, 00:41
  5. PC pro různou činnost v ceně 15 000 - 17 500 Kč
    Od Niickll v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 26-11-2010, 11:10