reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zapojeni front panelu

Lamak (96)|23.3.2007 19:32
Zdarvim,
skladam pocitace uz dlouho a vzdycky premyslim jak vlastne patri ty kabliky na zapojeni frontpanelu....sice je u vesiny jedno jak jsou otocene ale nidy si nejsem jisty. Po dlouhe dobe zase preskladavam PC a vsiml jsem si ze na konektoru jsou pismena KSP a mala sipka (je to vzdycky u barevneho vodice) nevite ktery to oznacuje....jestli napajeni nebo signal nebo ktery vlastne.
mech13 (5526)|24.3.2007 01:24
takova ta mala sipecka oznacuje plus nebo by se dalo rict jednicku.... proste ten "dulezite":) bohuzel sem uz narazl na bedny kde ty hovadka bozi nevedeli co je to normalizace...

EDIT: u konektoru s vic dratama (treba 1 2 3 4) sipecka oznacuje (ma oznacovat) prvni drat, tam kde jsou dva (LED, speaker...) oznacuje plus. kdyz se podivas na MB, tak by mel byt jeden vodic (prvni, plus...) zvyraznen a prave tam by mela prijit ta sipka (zvyraznen treba tucnym ctvereckem treba jak 1. drat u 40-pin IDE)
crasher.km (919)|30.8.2007 11:52
Dá se to poznat i podle barvy drátů.
Jestliže všechny spínače mají třeba bílou barvu drátu + barevný ,pak bílí je zem ...
Ikdyž toto jako elektrikář nikdy nepochopím (zem je jedině černá přeci :D).
Jak tak ale přemýšlím ,tak u spínačů je jedno jak to zapojíš ,tak jde o kontakt,+,- nehraje roli.
Pavel Boček (4169)|31.8.2007 05:44
[QUOTE=crasher.km;46238]Dá se to poznat i podle barvy drátů.
Jestliže všechny spínače mají třeba bílou barvu drátu + barevný ,pak bílí je zem ...
Ikdyž toto jako elektrikář nikdy nepochopím (zem je jedině černá přeci :D).
Jak tak ale přemýšlím ,tak u spínačů je jedno jak to zapojíš ,tak jde o kontakt,+,- nehraje roli.[/QUOTE]

jn většinou to bývá černé...vadí to u LEDek a USB :) nejlepší je když výrobce skříně chce aby sis zopakoval znalosti a místo jednoho 4pin konektoru jsou tam 4 jednopinové :Dto pak když nemám manuál ke skříni tak to může být dost o hubu...vlastně takhle zapojovat USB je dycky o hubu, nakonec to obvykle u vícepinových konektorů dám stylem "tyhle jsou všechny natočený tak, takže USB snad bude stejně" a zatím to vyšlo :D
pavel_p (993)|31.8.2007 09:13
[QUOTE=crasher.km;46238]zem je jedině černá přeci :D[/QUOTE]
No s tím bych moc nežertoval, černá je fáze, zem žlutozelená a střední vodič modrý.
[QUOTE=crasher.km;46238]Jak tak ale přemýšlím ,tak u spínačů je jedno jak to zapojíš ,tak jde o kontakt,+,- nehraje roli.[/QUOTE]
S tím už souhlasím.LEDky při opačném zapojení nesvítí, ale nic se jim nestane a speakeru je to taky jedno.
crasher.km (919)|31.8.2007 17:47
[QUOTE=pavel_p;46507]No s tím bych moc nežertoval, černá je fáze, zem žlutozelená a střední vodič modrý.
.[/QUOTE]


Ehm ... a můžeš mi říct kde by jsi na desce měl ?230V??
Ve slaboproudu se podle norem udává pro zem černá barva.
pavel_p (993)|5.9.2007 19:47
:mistake
tgfh (2985)|5.9.2007 19:52
Černá fáze
Modrá nulak
Zelená zem Česká :D

Stavěli jsme náš dům před několika lety, pomáhal jsem s rozvody elektřiny která mě odjakživa brala ;)
Taky jsem se splet, ale stálo mě to pěkné proklepání 230V, fakt hnus zážitek - vedlo mě to k zapamatování - černá je smrt nebo pěkný proklep :D
tequilla (1015)|6.9.2007 09:46
[QUOTE=tgfh;47512]Černá fáze
Modrá nulak
Zelená zem Česká :D
[/QUOTE]
A co hneda a seda? Nebo nemate elektrickej sporak a troubu ;)?
tgfh (2985)|6.9.2007 10:10
Do 400V rozvodů jsem se radši nevrtal :D