reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook v ceně 12 500 - 15 000 Kč

pitrisek.dubi (111)|22.6.2010 17:02
Primární požadavky: vysoký výkon - odolnost,tichý chod

Preferovaní výrobci: maxim 16 000,- s DPH

Další komentář: Jak je to s dnešními ACERY? Prý se polepšily?
Salamander (6177)|22.6.2010 17:37
A jakou uhlopricku ?

vysoky vykon ... jakom CPU, nebo chces i vykonnou grafiku ? (ono se pri te cene teda moc vykouzlit neda)
pitrisek.dubi (111)|22.6.2010 18:10
Nějakou 15", grafku zvlášť-ne integrovanou,intel i 3. Dříve si stěžovali na ACERY ale dnes mi říkají lidi, že se prý polepšili a naopak jsou to jedny z nejlepších noťasů... tak nevim...:confused:
Salamander (6177)|22.6.2010 18:13
[quote=pitrisek.dubi;383615]Nějakou 15", grafku zvlášť-ne integrovanou,intel i 3. Dříve si stěžovali na ACERY ale dnes mi říkají lidi, že se prý polepšili a naopak jsou to jedny z nejlepších noťasů... tak nevim...:confused:[/quote]

Tak mozna se polepsily, ale servis zustava porad na velmi podprumerne urovni ... svoje penize bych teda do Aceru neinvestoval.

+teda na i3 s neintegrovanou grafikou budes muset aspok litr pridat ...

HP ProBook 4520s - dobra klavesnice, plastova konstrukce, hlucnejsi vetracek
Lenovo G560A3 -tissi, konstrukce porad plast (za tu cenu ale nic lepsiho cekat nemuzes)
pitrisek.dubi (111)|22.6.2010 19:35
díky, kouknu a kdybych ještě něco vyšťourala optám se. :)
Logout (4018)|22.6.2010 19:56
No já jsem slyšel na acery timelinex takovou chválu, že bych skoro je začal i doporučovat - i servis se prej zlešil. A co brácha zažil se servisem HP (ale paviliony - ty se posílaj do polska a je to hrůza, probooky se servisujou tady a je to Ok), tak to už bylo skoro jako acer... no zas tak hrozný ne :-) ale stejně....
Jinak salamandrův výběr bych schválil, probooky jsou dobrý. Pak ještě možná thinkpad SL, kterej z nich bude mít nejbytelnější konstrukci, nejlepší klávesnici, pokud oželíš numeriku, ale nejhorší výkonnostní parametry.
kloboukB52 (24)|23.6.2010 02:18
Od Toshiby bych zrazoval, měl jsem problémy už asi po 4 měsících, servis příšernej. U Asusu bych si dal bacha, jestli už vyladili chlazení? Každopádně pod něj notebook cooler.
pitrisek.dubi (111)|24.6.2010 20:16
těd jsem narazila ještě na tento http://www.alza.cz/msi-cx620-009xcz-d156160.htm
http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g560-d154093.htm poraďte mi něco prosíííím:confused:
Logout (4018)|24.6.2010 20:25
MSI bych nebral, pověst má ještě horší než acer.
pitrisek.dubi (111)|24.6.2010 20:33
[quote=Logout;384118]MSI bych nebral, pověst má ještě horší než acer.[/quote]



NO VYMI DÁVÁTE. Tak který?:cry:cry:cry:cry:cry:cry
LENOVO IDEAPAD G560 co tento? http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g560-d154093.htm
Frey (181)|24.6.2010 21:38
Osobne mam notebook Toshiba uz neco kolem 8mi mesicu a problem zadny. Takze bych je neodsuzoval. Rekl bych, ze Toshiba patri ke stredni tride.

Ohledne nabizenych notebooku. Je celkem tezke nejaky doporucit, kdyz neni znam ucel (pouze bezna prace nebo i multimedia a nebo dokonce hry?). Vzhledem k tomu, ze temer vsechny jsou postaveny na Core i3, tak bych je seradil podle vykonu graficke karty. To je asi druhy celkem dulezity faktor pri vyberu notebooku, protoze na rozdil od klasickeho PC ji v notebooku nelze vymenit nebo dokoupit. HDD i RAM se daji vymenit takze to bych ponechal trochu stranou.

Razeno od nejsilnejsi grafiky (zdroj http://www.notebookcheck.net):
TOSHIBA Satellite L555-11U - ovsem pozor je to bazarovy kus a grafika musi obsluhovat vyssi rozliseni na 17" obrazovce (to muze byt problem u 3D her)
MSI CX620-009XCZ - pozor notebook neni dodavam s operacnim systemem, pri pouziti Linuxu by to ale nebyl problem, distribuce OS Linux jsou zdarma (legalni download z internetu)
TOSHIBA Satellite L505-13D - zda se mi jako nejlepe vyvazeny model
ASUS PRO5DID-SX128V - jediny postaven na starsim Core 2 Duo
LENOVO IDEAPAD G560 - o fous lepsi procesor nez ostatni modely, ale zase mensi HDD, grafika uz je z nizsi tridy
HP ProBook 4520s - absolutne nejhorsi grafika, jeste horsi nez u Lenovo i tak je ale lepsi nez casto pouzivany Intel GMA HD nebo GMA 4500M, navic OS je "jen" Linux, male pozitivum je rychlejsi HDD (7 200 otacek oproti 5 400 u ostatnich modelu)

Poradi neni uplne zavazne je to spis odhadovany vykon grafickeho cipu ve 3D hrach. U notebooku je objektivni srovnani temer nemozne.
pitrisek.dubi (111)|24.6.2010 22:21
TOSHIBA Satellite L505-13D, TAK ASI TO ROZHODNE TENTO , MÁ I os, brašna není k zahození. a značka bude snad spolehlivá, nevíte jak je to s hlučností?:sleep
Logout (4018)|24.6.2010 22:38
No nevim, kupovat ntb jen se stovkovou síťovkou.... Až tam budeš chtít něco nakopírovat, tak spláčeš nad vejdělkem....

A neřvi na nás :-)
Frey (181)|24.6.2010 22:39
Mam starsi model rady L505 s Core 2 Duo a pri bezne praci jen slabe sumi ... ani si toho clovek nevsimne. HDD je take tichy. Pouze pri narocne praci (3D atp.) se vetrak roztoci na vyssi obratky a je slyset. Neni to nic fatalniho a pokud to neni dlouhodobe 100% vytizeni, tak se po chvili vetrak opet vrati na asi 40% obratky a tichy chod. Je nutne jen dostat to teplo ven pruduchem na leve strane notebooku.

EDIT: Na Internet je 100 megabit az moc a po domaci siti jsem kopiroval nekolik slozek o celkove velikosti asi 150 GB a nebylo to zase tak hrozne. Jen jsem se trochu zacetl do jednoho clanku na internetu a ani jsem si nevsiml, ze uz je kopirovani hotove. Uznavam, ze pokud bych byl v casove tisni, tak bych asi pocital kazdou sekundu, ale jak rikam zalezi na nasazeni notebooku. Pro beznou cinnost je to dostacujici.

EDIT 2: Omlouvam se, ale udelal jsem chybu pri serazovani tech notebooku. Kdyz jsem rekl, ze je to podle grafiky, tak by Asus mel byt nad Toshibou. GT320 je o trochu silnejsi nez HD5145. Tak, jak jsem to seradil, jsem subjektivne zohlednil i vliv CPU.
Logout (4018)|25.6.2010 00:02
No já bych teda rozhodně bral radši tendle, když se budeme bavit o "holčičích noteboocích".
(nemůžu si pomoct, ale disajn jak sony, tak toshiby mi přijde takovej holčičí :-))
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400812K3000WR7

Má navíc gigabit, Nkovou wifinu, hodinu práce na baterky a DX11 grafiku (+- stejně výkonou)
oprava: Esata jí nechybí, naopak má o jeden usb víc než toshiba (3+1usb/esata). Takže jediný mínus
je velikost disku.

Navíc toshiby (aspoň co jsem viděl já, měly poměrně slabej plast na displeji, že stačilo se trošku opřít a už byl (naštěstí dočasnej) flek na displeji. To Vaio poměrně chválej za dobrou konstrukci.
Frey (181)|25.6.2010 13:24
Tak urcite mas pravdu v tom, ze Toshiba rady Satellite neni kdovijak pevny notebook. Obecne je tato rada zamerena na value segment tedy na vyhodnou cenu. Osobne je beru jako nahradu za stolni PC s moznosti snadneho prenosu kdyz je potreba. Coz byl take duvod proc jsem si L505-111 poridil. Plasty na vnitrni strane obrazovky se opravdu lehce prohybaji. Vnejsi (horni kryt s logem) jsou ale vcelku pevne. Operky rukou kolem klavesnice a i klavesnice samotna jsou dostatecne pevne a je zapotrebi opravdu vetsi sily aby se prohnuly.

Sony Vaio jsou rozhodne dobre hodnocene notebooky. Plne souhlasim. Problem je, ze tento je uz pres limit. Je to sice jen 500 Kc navic, ale nevime jak je na tom pani/slecna. Vybavou je rozhodne modernejsi. Jak rikas, grafika je priblizne stejna (dokonce o fous lepsi) a DX11 se do budoucna urcite hodi. Vyhoda je i Express Card slot. Jestli se nepletu, tak uz existuje USB 3.0 pro tento slot, takze maly HDD by ani moc nevadil. Dal by se dokoupit externi HDD a pripojit ho pres rychle USB 3.0. Ano, jsou to dodatecne investice, ale alespon je tu ta moznost. U vetsiny levnejsich notebooku tomu tak neni.

V pripade, ze vyssi cena by nebyla problem, se plne priklanim k doporuceni Logouta. Tento Sony Vaio je rozhodne lepsi volbou nez puvodni Toshiba. V opacnem pripade bude Toshiba urcite dobre slouzit. Neni to notebook na cesty. S vydrzi na baterie jen kolem 2 hodin to ani neni tak mineno. Ale jako snadno prenositelna nahrada stolniho PC a obcasne hry by mel uplne stacit.
Logout (4018)|25.6.2010 14:07
Já nevim, mě ta toshiba nějak neoslovuje, to už mi přijde jako lepší volba
http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g560-d154093.htm
kde mám sice menší disk, ale silnější procesor, srovnatelnou grafiku, ale s podporou CUDA, delší život na baterku,LED podsvícenej displej, expresscard, bluetooth, Nkovou wifinu a o hodně solidnější konstrukci a přitom o něco nižší váhu.
V alze je za 15,5 stejně jak ta toshiba.

Anebo naopak tendle asus:
http://www.mironet.cz/asus-a52jrsx109vr--i3-350m-226ghz--4gb--hdd-500gb--ati-hd5470--win7-hp-64-bit+dp109357/
sice asusy moc dobrou kontrukci nemaj, ale katastrofa to taky neni a když ta toshiba na tom taky neni dobře, tak proč už
nevzít asuse? Má lepší procesor, rychlejší pevnej disk, větší výdrž a lepší síťovky (gigabit i Nko).

Prostě ta toshiba mi nepřijde v týdle kategorii nějak výjímečná. Propadák to neni, ale imho jsou podobný produkty, který vždy nabídnou něco navíc,
toshiba se mi zdá taková na všem ošizená, ať už na konstrukci, baterce, výbavě... Ostatní ntb. v týdle kategorii nabídnou vždycky aspoň
nějakej bonus, ať už lenovo battery life a konstrukci, asus výkon, nebo ta sony pro někoho atraktivní design a taky slušnou konstrukci - byť za o fous
větší cenu.
Frey (181)|25.6.2010 15:12
[quote=Logout;384274]Já nevim, mě ta toshiba nějak neoslovuje, to už mi přijde jako lepší volba
http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g560-d154093.htm
kde mám sice menší disk, ale silnější procesor, srovnatelnou grafiku, ale s podporou CUDA, delší život na baterku,LED podsvícenej displej, expresscard, bluetooth, Nkovou wifinu a o hodně solidnější konstrukci a přitom o něco nižší váhu.
V alze je za 15,5 stejně jak ta toshiba.[/quote]
Promin, ale GF 310M je vykonove slabsi nez HD 5145. Vyhodou je 40 nm vyrobni proces a CUDA v programech, ktere to podporuji. Obecne je ale HD 5145 silnejsi. Tato Toshiba ma take LED podsviceni i Wi-Fi specifikaci n. To, ze to Alza.cz neumi spravne opsat, neni problem Toshiby. Specifikace primo od vyrobce jsou zde http://ce.computers.toshiba-europe.com/innovation/cs/product/Satellite-L505-13D/1082896/toshibaShop/false/

Jasne jsem rekl, ze rovnani je pouze na zaklade vykonu grafiky. A za chybu u Asusu jsem se omluvil.

Ohledne konstrukce. U Lenova je sice obecne povazovano, ze jsou "do terenu", ale neni to vzdy pravda. Narazil jsem na clanky, kde jsou technologie pevnosti Lenova vcelku zpochybnovany. Osobne me to moc neprekvapuje, protoze neni mozne, aby Lenovo produkovalo notebooky jak odolne tak vykonne ve stejne cenove hladine jako ostatni znacky. Je logicke, ze vykon i dobra konstrukce musi vest k vyssi cene. Nejsem nijak proti teto znacce a ani zadne jine. Pouze vyjadruji svuj nazor. Za tim, ze si myslim, ze tato konkretni Toshiba je dobre vyvazeny stroj si stojim. Je to proste prumerne CPU, prumerne GPU, prumerny HDD i prumerne periferie. Nikde neni vyrazny ulet at uz nahoru nebo dolu. Urcite existuji jine modely. Srovnal jsem jen ty, ktere byly uvedeny. A jak jsem jiz rekl. Mezi uvedenymi modely si myslim, ze Toshiba ma nejvyrovnanejsi parametry.

EDIT: Nakup notebooku je vzdy trochu loterie, kde i sebe lepsi notebook se muze snadno pokazit. Dokonce i malo reklamovane znacky/modely nejsou zarukou, ze zrovna tento notebook mi bude fungovat bez problemu. Mnoho lidi si notebook nakonec stejne koupi podle vzhledu a az se jim prestane libit, tak ho vymeni za lepsi/novejsi/hezci kus :).
Logout (4018)|25.6.2010 16:19
Za to upření Nka toshibě se omlouvám, ale stejně - co je na tý toshibě vyvážený? Má slušnej CPU a grafiku a disk, kterej neurazí ani nenadchne. Jinak:

periferie: slabý (chybí gigabit, 3 USB, neni bluetooth, jen VGA webkamera....)
výdrž na baterky: slabý
build quality: slabý

Právě mě naopak přijde, že má dva dobrý komponenty a jinak je osekaná jak jen to jde.

Oprotitomu lenovo:

výkon: dobrý (GPU o fous menší, CPU o něco větší)
disk: o fous podprůměr
periferie: dobrý (2Mpix webkamera, bluetooth, expresscard)
výdrž na baterky: dobrý
build quality: velmi dobrý (na danou cenovou hladinu)
- sice ne všechny lenova se povedly, ale G550/G560 je chválená série.

Anebo naopak asus:

výkon: lepší (CPU, DX11 grafika)
disk: nadprůměr (7200)
perifeire: průměr (3+1 USB/SATA, gigabit)
výdrž na baterky: slabý
build quality: slabý

Prostě imho buď chci výkon, pak vezmu asuse, nebo notebook, co se dá přenášet, pak to lenovo. Toshiba oproti asusu nenabízí nic navíc - a pokud nechci asus, že by se rozbil, pak zas půjdu do lenova. Toshiba mi přijhde vyvážená leda tim, že nenabízí nic navíc. To mi ale nepřijde jako přednost :-)
pitrisek.dubi (111)|25.6.2010 19:48
Jsem holka, ale věci kupuju podle výkonu, výbavy, vzhled je jedna s posledních věcí. Tak který?:confused:
Logout (4018)|25.6.2010 20:01
Vau, to sem si naběh :-)

No, k věci: asus za stejný peníze nabízí papírově nejvíc. Jeho problém je výdrž. Pokud nebudeš ntb moc často přenášet, pracovat budeš na síti a budeš se k němu chovat slušně, bral bych ho.

Pokud ne, tak bych si vybral ten thinkpad.

Ta toshiba taky neni úplně blbej kup, ale srovnání jsem psal vejš - imho oproti asusu nenabízí nic extra. Ale je možný, že to někdo vidí jinak, ber to jako názor jednoho člověka. Vaio má taky slabou baterku a výhod (kromě prej perfektní klávesnice, ale ta je i u lenova prej hodně dobrá) moc taky imho moc nenabízí. Leda kdybys trvala na silnější grafice, ta v thinkpadu je o něco pomalejší (ale zas je rychlejší cpu).

Pokud se nemůžeš rozhodnout, tak věnuj půlden k tomu, že navštívíš nějakou velkou prodejnu s počítačema a ty ntb si ošaháš (aspoň asus a thinkpad - byť např. se silnějším/slabším procesorem tam určitě mít budou) - např. mironet jich má hodně.
Ne každýmu vyhovuje např. stejná klávesnice apod, taky na vlastní uši budeš moct porovnat hlučnost atd...
pitrisek.dubi (111)|25.6.2010 20:35
NENABĚH, jen nejsem asi klasika mezi babama. Jsem z teplicka, tak jsou práve velké obchody s pc celkem problem, ale asi něco takovyho udělám.
Frey (181)|26.6.2010 16:29
[quote=Logout;384306]Za to upření Nka toshibě se omlouvám, ale stejně - co je na tý toshibě vyvážený? Má slušnej CPU a grafiku a disk, kterej neurazí ani nenadchne. Jinak:

periferie: slabý (chybí gigabit, 3 USB, neni bluetooth, jen VGA webkamera....)
výdrž na baterky: slabý
build quality: slabý

Právě mě naopak přijde, že má dva dobrý komponenty a jinak je osekaná jak jen to jde.[/quote]
Tak urcite souhlasim, ze je to vec nazoru. A je i vcelku mozne to, ze muj nazor je ovlivnen vlastnictvim notebooku Toshiba. Na druhou stranu muhu podat osobni zkusenost se znackou Toshiba.

Oznacovat kvalitu Toshiby slovem slaby se me osobne nezda. Telo i kryt obrazovky jsou dostatecne pevne. Ano jsou to plasty, ale lepsi material znamena vyssi cenu. Jedine plasty na vnitrni casti vika jsou slabsi a maji tentenci se mirne prohnout. Pokud je notebook prenasen, tak tato cast nema na "bezpeci" soucastek zadny vliv. Operky v krajich jsou vyssi nez zminovany prohyb a obrazovka je tedy dostatecne fixovana a ke kontaktu s klavesnici nedochazi. Pri otevrenem viku a normalni praci to opet vubec neomezuje ani neohrozuje bezpeci obrazovky. Kvalita je tedy stejne jako zbytek vlastnosti prumer. A to je prave to, co jsem rikal. Vsechny vlastnosti notebooku jsou prumer vzhledem ke smerovani notebooku. 3 USB kde jeden je kombinovany s power e-sata je taktez dostatecne (mys, tiskarna a externi HDD). LAN, Wi-Fi, WebCam jsou opet dostacujici pro bezne pouziti. Gigabit neni nutnost. 100 megabit je dostatecne rychle pro bezne domaci pouziti.

Rada Satellite je smerovana jako nahrada stolniho PC a to splnuje. Neni to business trida (Tecra) ani maximalne mobilni trida (Portege) a ani herni notebook (Qosmio).

Respektuji tvuj nazor a chapu, ze hledas "neco vic". Pro me osobne je dobre vyvazeni vsech vlastnosti prednejsi nez kompromisy typu tady dostanu vice jinde mene.

Lenovo je podle me stale primarne zamereno na business. Silnejsi CPU, baterka (mobilita), obecne pevnejsi telo (opet mobilita) a periferie jako BT a express card. Je pravda, ze se snazi nabizet i modely smerovane na bezne pouziti a multimedia. Ale stale je z nich "citit" business trida. Opet nerikam, ze je Lenovo spatne. Jen jsou zde ty kompromisy.

S Asusem bych osobne byl asi opatrnejsi. Kolega v praci s nim mel vcelku dost problemu typu kompletni smrt OS a nefunkcni notebook. Neznam presny model, ale musel ho dvakrat reklamovat a i potom mel problemy. Nejsem si uplne jist, ale az odstraneni vsech utilit od Asusu a kompletni preinstalovani systemu snad pomohlo ... alespon uz se o nicem dalsim nezminoval :).

Ohledne navstevy prodejny a "okouknuti" modelu plne souhlasim s Logoutem. Navic i prodejce by snad mohl "utrousit" nekaje uzitecne informace.
Frey (181)|27.6.2010 16:37
[quote=pitrisek.dubi;384360]Jsem holka, ale věci kupuju podle výkonu, výbavy, vzhled je jedna s posledních věcí. Tak který?:confused:[/quote]
Zapomel jsem reagovat. Omlouvam se, jestli muj prispevek vyznel jakkoliv urazlive. Nebylo to tak mineno. Chtel jsem jen rict, ze dnes jiz neni notebook jen polozen "nekde" v pracovne, ale casto je umisten v obyvacim pokoji a je tedy soucast interieru. Proto pokud mame nekolik notebooku, ktere jsou plus/minus stejne vykonne, tak pak vzhled je tim, co urci, ktery si koupime.

Vcelku souhlasim s nazorem Logouta, ze Sony a Toshiba mohou byt oznaceny jako holcici notebook. A nijak se nestydim za to, ze u me ve finale rozhodoval vzhled. Proste Toshiba byla hezci nez stejne vykonny (plus/minus) Asus :).

Jeste jedna vec k poctu USB. Osobne si nejsem jist, jestli je vetsi pocet USB az tak dulezity faktor. Pokud mame vetsi pocet zarizeni, ktere k notebooku pripojime pres USB, tak si myslim, ze mnohem lepsi je poridit USB hub a k notebooku pripojit jen hub. Nejen, ze notebook pak nevypada jako jezek, ze ktereho trci vsechno mozne ;), ale a to si myslim je dulezitejsi, je fakt, ze pokud notebook chceme prenaset, tak odpojovat "milion" zarizeni po jednom neni zrovna to prave orechove. Notebook je pak temer to same co stolni PC. V pripade pouziti USB hubu odpojime jen ten a maximalne externi HDD z e-sata a jdeme.
pitrisek.dubi (111)|27.6.2010 20:46
;) mě ani nenapadlo se urazit, notebook budu nosit po bytě- zahradě, minimalně někam do terénu.Potřebuju v paintshoppru upravovat fota, nějaké lehčí hry, pustit dvd, šasí by nemuselo být papírové, plnohodnotná klávesnice, DDD3, i3 procesor- plánuju, že si dlouho jiný noťas nekoupím, kdyby nedej bože se pokazil, tak kvalitní servis-raději ať se nepokazí nic, a tichý chod,žádnej hučák.Snad sem se vyjádřila srozumitelně. Prosííím poraďte mi, už chci do kvelbu.:o:D
Logout (4018)|27.6.2010 23:54
pitrisek: Asi jsme už všechno řekli - přednosti modelů jsme vyjmenovali a je to na Tobě. Stačit Ti bude libovolnej z nich, jen u některejch prostě dostaneš něco navíc. Pokud Tě některá z uvedenejch výhod oslovila, tak máš vybráno, pokud ne, tak si zajdi do prodejny.
Pokud nehodláš hrát nějak moc extra, já bych bral thinkpada, ale já bych si např. taky připlatil za vyšší rozlišení.


Frey: Dokážu si vcelku představit situaci, že si někam ntb vezmu - tam mi půjčej klávesnici a myš, a chceš si stáhnout fotky z foťáku na externí disk... Tadadam dam.
USB hub to samozřejmě řeší, ale 1) ho musím extra koupit, 2) ho musím s sebou mít.
Prostě mít víc portů výhoda je, byť se bez nich člověk obejde.

Stejně tak např. na přehrávání HD videa nebo zálohování na domácí NAS je prostě 100mbit málo. 100Mbit připojení k inetu nabízí UPC dneska, co bude nabízet za rok či dva? Opět -
samozřejmě se s tím dá "vyžít", ale omezuje to,

Toshiba co jsem se setkal, tak mě nějak extra build qualitou neoslovila. To, že se u konkrétního ntb. neprohejbaj plasty ještě nic neznamená - oni se nebudou prohejbat ni u toho asusu. A např. za prohejbání klávesnice toshibu celkem tepaj.
"but the keyboard seems rather hollow and there's more flex that we'd expect at this price. "

Co se týče srovnání s asusem, kterýmu jsem, jestli sis všimnul, dal taky známku slabé za zpracování:
toshiba:http://notebook.cz/clanky/recenze-notebook/2010/toshiba-satellite-l505
"Zpracování je na solidní úrovni, přesto se při silnějším zatlačení víko i některé části základny lehce prohýbají."

asus (vzal jsem naschvál recenzi ze stejnýho serveru, takže je to ne a52 ale k52, šasi je myslím stejný)
"Šasi působí velmi pevně a při přenášení za roh se nekroutí. Opěrky rukou jsou stabilní a minimální pružnost můžete najít pouze na klávesnici v místě kolem písmen L a K, nicméně při psaní to nezpůsobuje žádné klepání. Překvapivě dobře je chráněn také displej. Je nutné tlačit opravdu hodně silně do vnější strany víka, aby se to na displeji nějak projevilo.."

Připadá Ti, že je asus hodnocen hůř? Prostě oba jsou to lowendový notebooky se slabym ( = lowendovym) zpracovánim. Právě to zpracování dělá rozdíl ceny oproti dražším ntb. a proto ho prostě nemůžu (narozdíl od výkonu) prohlásit za průměrný. Možná průměrný ve svý třídě - ale pokud to myslíš tak, tak pak dle svejch slov vlastně pitrískovi nabízíš průměrnej ntb. A ona chce nejlepší :-)

Furt mluvíš o vyváženosti kompromisech, ale kromě frází "cítit businnes třída", což je čistě s odpuštěním subjektivní vata jsi neřekl žádnej argument proč toshibu jo a lenovo/asus ne. Já jsem na konkrétních výhodách ukázal, proč bych prefereoval jinej ntb.
(Zkušenost s jedním jediným notebookem libovolné značky, kde byl nějakej problém (navíc pravděpodobně SW, což nemusela bejt až tak vina asusu) je dosti irelevantní - takovejch +- příběhů můžu najít na každou značku.

Ano, ten ntb. jako desktop replacment stačí. Stejně tak jako stačí každej jinej podobnej notebook s podobnejma výkonnostníma parametrama. Stejně jako to lenovo, stejně tak asus.
[quote]
Proste Toshiba byla hezci nez stejne vykonny (plus/minus) Asus
[/quote]
Tady je myslím skryté jádro pudla. Ty neocení žádnou z výhod, kteoru lenovo či asus nabídnou a naopak je pro Tě plus design toshiby. Pak Ok, toshiba je ntb. pro Tebe. Pitriskovi evidentně na designu nezáleží a naopak chce maximalizovat parametry. Pak si myslím, že pro ni je lepší jinej ntb. Toshiba sice ve všech parametrech na desktop replacment ntb. dostačuje. Lenovo či asus ale přinesou přidanou hodnotu, oba v periferiích, asus v mírně lepším výkonu, lenovo ve spolehlivosti.
Frey (181)|28.6.2010 14:22
Ad USB HUB. Promin, ale tvuj priklad mi prijde docela usmevny. "Naroubovat" klavesnici, jen aby bylo vic nez 3 zarizeni ... hmm dobra. Mohu pouze podotknout, ze kdyz uz s sebou budes "tahat" externi HDD, tak USB hub muzes mit taktez, kdyz teda potrebujes pripojovat "milion" zarizeni i na cestach. Hub je rozmerove casto jeste mensi a mnohem lehci nez externi HDD.

Ad Gbit LAN. Mam doma LCD TV, ktera ma RJ-45 a mam ji pripojenou do 100 mbit site. Prehravani HD videa neni absolutne zadny problem. TV zacne prehravat behem nekolika sekund co do ni "data" odeslu (nebo co se k nim proklikam pomoci vestaveneho "prohlizece" v TV a dalkoveho ovladani). Na internetu jsem cetl novinky ze sveta IT a v Britanii zavadeji High Speed Fiber. Prvni co tam bylo zmineno je "k cemu clovek potrebuje takovou rychlost". Ano uznavam, rychlost pripojeni k internetu muze lehce presahnout 100 mbit, ale vyuzije to clovek na beznou praci? Tak maximalne, ze velke soubory budou stazeny o "neco" driv. Ano v budoucnu urcite budou vetsi naroky na rychlost pripojeni, ale to je stejne jako s DVB-T verze 2. V budoucnu nejspis bude DVB-T2 i v CR, ale znamena to, ze si ted lide nebudou kupovat TV, ktere nemaji DVB-T2 tuner? Myslim, ze ne.

[quote]Možná průměrný ve svý třídě - ale pokud to myslíš tak, tak pak dle svejch slov vlastně pitrískovi nabízíš průměrnej ntb. A ona chce nejlepší :-) [/quote]
Ano, prumer ve sve tride. Levne notebooky pouzivaji levne plasty. To je rys teto tridy a notebook, ktery je takto vyroben je prumerny notebook pro tuto tridu. Na tom neni nic spatneho. Osobne si myslim, ze porovnavat zpracovani levneho notebooku vuci drahemu je vcelku zavadejici. Je logicke, ze kvalitni a drahy notebook bude mit lepsi material i zpracovani. Jak Asus tak Toshiba maji prumerne zpracovani typicke v teto tride notebooku. Lenovo ma lepsi nez je prumer v teto tride. Jak jsem jiz rekl, pouzivat slovo slabe je podle meho nazoru zavadejici.

Kdyz uz se teda mame chytat za slovo, tak sam jsi pouzil vyraz 'podprumerny' u hodnoceni HDD u Lenova. Vidis, ja naopak pouzil vyraz prumerny u hodnoceni kvality zpracovani u Toshiby. Pokud bych tedy mel parafrazovat, tak slecne/pani nabizis model, ktery je v urcitem uhlu pohledu dokonce podprumerny :).

[quote](Zkušenost s jedním jediným notebookem libovolné značky, kde byl nějakej problém (navíc pravděpodobně SW, což nemusela bejt až tak vina asusu) je dosti irelevantní - takovejch +- příběhů můžu najít na každou značku.[/quote]
Promin, ale to si tu z nas delas snad legraci, ne? Notebook se prodava jako celek. Pokud vyrobce nahraje svuj vlastni SW, ktery neni kompatibilni s jeho vlastnim vyrobkem, tak pak to je plne jeho vina. Je to mozna ironie, ale po tom co jsem tu napsal a pak prisel do prace, mi kolega sdelil, ze s notebookem ma dalsi problem. Tentokrat mu jedna z aktualizaci Win 7 z minuleho tydne kompletne "zabije" notebook. Obnova systemu nastesti funguje a aktualizaci muze preskocit. Ale urcite si dovedes predstavit problem, ktery nastane v momente, kdy tato aktualizace bude soucasti (dnes uz beta testovaneho) SP 1 pro Win 7. Navic kolega jednim dechem dodal, ze notebook opet posle na reklamaci (uz po treti za cca 8 mesicu co ho ma) a ze asi pujde do neceho jineho. Nevim jak ty, ale ja toto nemuzu s klidnym svedomim prejit a mlcet. Dve reklamace, problem stale nevyresen a aby toho nebylo malo je tu jeste o jeden problem vic. Kdyz nekdo dalsi zvazuje nakup notebooku od Asusu zminim to jako vec, ktera se muze stat i jemu. Kdyby byl v mem okoli clovek, ktery by mel problem s notebookem Toshiba, tak bych to zminil take i pres to, ze ja sam s nim problem nemam. Ber to tak, ze je to pro klid duse. Stejne jako ty sam zminujes, ze osobne ti zpracovani notebooku Toshiba nevyhovuje.

[quote]Furt mluvíš o vyváženosti kompromisech, ale kromě frází "cítit businnes třída", což je čistě s odpuštěním subjektivní vata jsi neřekl žádnej argument proč toshibu jo a lenovo/asus ne.[/quote]
Ano je to subjektivni nazor. Je to totiz muj nazor. Stejne tak, jako nazor recenzenta na serveru, ktery zminujes. To, co tam pisou, je ciste subjektivni nazor autora clanku. Navic ja jsem take nikdy nerekl, ze muj nazor je ten jediny spravny. Rekl jsem, ze osobne mohu doporucit to ci ono. Tecka. Nikdy jsem nerekl, Lenovo nebrat je to smejd nebo Asus nebrat je to smejd. Pouze jsem vyjadril svuj nazor/zkusenosti a pohled na tu ci onu znacku z meho okoli. Vyjadrit svuj nazor na tu ci onu vec je to, proc tu jsou diskuzni fora. Clovek sem prijde. Ma urcitou ideu. Zepta se na nazor ostatnich a ocekava, ze mu ostatni reknou svuj nazor. Pak uz je to jen a jen na nem, zda se necha ovlivnit nazory ostatnich a nebo si pujde svou vlastni cestou.

Staci si zpetne projit tuto diskuzi. Nez jsem prisel a pokusil se porovnat vsechny nabizene modely na alespon trochu objektivnim zaklade a to vykonu grafiky byly tu komentare zalozene jen na osobnim pocitu a "story jedna pani povidala".

EDIT: [quote]Tady je myslím skryté jádro pudla. Ty neocení žádnou z výhod, kteoru lenovo či asus nabídnou a naopak je pro Tě plus design toshiby. Pak Ok, toshiba je ntb. pro Tebe.[/quote]
Relk jsem 've finale'. U me napriklad se rozhodovalo (pokud me pamet neklame) mezi HD4570 + 640HDD u Asusu a i Aceru, ktery byl stejny jako Asus jen o neco levnejsi (a nedoporucen prodejcem u ktereho jsem to objednaval) a HD4650 + 500HDD u Toshiby. Oboje pro me bylo plus/minus stejny vykon. Nejsem casty hrac a proto 4650 nebyla nezbytna nutnost. Toshiba vyhrala. Byla o stovku nebo stopadesat drazsi a hezci.
Frey (181)|28.6.2010 15:05
[quote=pitrisek.dubi;384686];) mě ani nenapadlo se urazit, notebook budu nosit po bytě- zahradě, minimalně někam do terénu.Potřebuju v paintshoppru upravovat fota, nějaké lehčí hry, pustit dvd, šasí by nemuselo být papírové, plnohodnotná klávesnice, DDD3, i3 procesor- plánuju, že si dlouho jiný noťas nekoupím, kdyby nedej bože se pokazil, tak kvalitní servis-raději ať se nepokazí nic, a tichý chod,žádnej hučák.Snad sem se vyjádřila srozumitelně. Prosííím poraďte mi, už chci do kvelbu.:o:D[/quote]
Vzhledem k vyvoji v diskuzi upravim poradi zbylych kandidatu opet podle vykonu grafiky ve hrach ... uvadis lehci hry takze je to stale relevantni

ASUS A52JR-SX109V-R (ten co pridal Logout, link na Mironet)
TOSHIBA Satellite L505-13D
LENOVO IDEAPAD G560

Dalsi komentar je myslim zbytecny. Dalsi parametry je totiz to o cem se tu s Logoutem hadame :D ... kazdy ma jine priority. Vyber je ovsem jen na tobe.
Logout (4018)|28.6.2010 17:04
Uz krátce, protože to nemá smysl a jen pitríska znechutíme.
- ad slabý: nepsal jsem slabý ve své třídě, psal jsem slabý. Prostě na častější přenášení bych nedoporučil ani asus, ni toshibu. Průměrný je právě lenovo Gčko, furt je to lowend plasťák. Nadprůměr je třeba thinkpad R.

- ano, nabízím ntb. s podprůměrným diskem. Protože na domácí použití stačí v poho těch 320 - a když nebude, upgrade je velmi snadné. Vzhledem k tomu, že by člověk měl zálohovat, tak stejně druhej disk je třeba koupit, takže stačí koupit lepší disk a tendle dát do rámečku.
Naopak s konstrukcí ntb. neuděláš nic.

- ano, v okolí mam člověka, kterej má problém s toshibou. Stejně jako s Lenovem, asusem a acerem a HP (různě velký). Z tohodle pohledu by byla nejlepší firma MSI. (nikdo v okolí naštěstí MSI ntb. nemá :-)). Fór je v tom, že z jednotek případů nejde vůbec usuzovat o spolehlivosti značky. Zmínit se to samo může, proti tomu nic nemam, ale vyvozovat z toho něco nejde. On i
notebookovej "ideál" (aspoň co se týče spolehlivosti) Thinkpad T měl jednu dosti nepovedenou sérii (T60). Znamená to, že thinkpad je šmejd?

- Je HD a HD. Některý HD videa šplhaj až k 50Mbit/s. Když k tomu připočtu režii sítě, samby (to jsou desítky procent) a to, že zároveň na potvoru začne z inetu antivir stahovat aktualizace (nemluvě např. o současnym sledování dvou videí - např. zprávy z inetu), tak to 100mbit nemá šanci utáhnout. A náročnost videí se zvětšuje...

- Divil by ses, ale když chci na ntb. opravdu pracovat, často si klávesnici připojim. Ono se na full klávesnici přecijenom píše líp než na libovolný ntb. navíc můžeš na ntb koukat z přijemnější vzdálenosti a dát ho vejš, takže si nelámeš krk.

TO Tvoje "objektivní porovnávání" je právě trochu úsměvný. Vytáh si dva parametry a z nich si udělal závěr, že toshiba je nejlepší. Všechny ostatní parametry naprosto bagatelizuješ, nebo igrnoruješ. A když někdo navrhne jinej ntb., kterej je v těch parametrech ještě lepší, tak ho odpálkuješ s tim, že kdysi někdo měl s jinym modelem stejný značky problém. Přitom právě výkon (kterej se u uvedenejch modelů liší v řádu procent) je na běžný věci irelevantní a daleko víc bude uživatele otravovat ergonomie, možnosti rozšíření, kvalita zpracování atd... A v tom prostě toshibu ostatní ntb. porážej.

Já beru to, že se Ti toshiba líbí a proto sis ji koupil. Očividně seš s ní spokojenej a nepotřebuješ nic z toho, co nabízej ostatní notebooky, Ok. Pokud ale chce člověk za daný peníze co nejvíc a design ho nezajímá, nabízej oba zbylý ntb. prostě víc.
Frey (181)|28.6.2010 18:44
ad slaby: a to je prave to co jsem oznacil jako zavadejici. Porovnavas zpracovani notebooku z uplne jine tridy s low-end (value) notebooky o kterych je zde rec. Notebooky v teto tride proste nejsou vhodne na nejake spacirovani. Ovsem preneseni v ramci baraku a nebo domovem a skolou je mozne i bez toho, aby se majitel musel vazne strachovat o preziti notebooku. Brasna ho dostatecne uchrani.

ad 320 HDD: to je uplne to same jako dokoupit USB hub. Dodatecna investice. Ano ci ne? Hry, fotky, video HDD snadno zaplni. Duvod proc je dnes standard 500vka. Jinak naprosto souhlasim se zalohovanim.

Nevyvozoval jsem z toho vubec nic. Pouze jsem se o tom zminil. Pokud prochazis tato fora, nejsem jediny kdo v pripade Aceru nebo Asusu prida poznamku "Pozor na ne, mohou (ale nemusi) byt problemove".

100mbit/gbit: 100 mbit pro beznou domaci praci a internet uplne staci. Pokud planuji, ze moje cela domacnost bude vyuzivat digitalni uloziste dat (videa atp.), tak zamozrejme gbit lan. V tomto pripade, ale pani/slecna nic takoveho neuvadi. Proto nepovazuji tento parametr notebooku za podstatny.

ad klavesnice: Vubec se nedim. Ale to je pripad na doma, kde pres hub pripojis veskera dodatecna zarizeni (snad jen krome HDD -> e-sata). Rec byla o preneseni. Nepredpokladam, ze napriklad na navsteve u pribuznych budes s notebookem seriozne pracovat. Jen jim ukazes fotky z dovolene a na to clovek klavesnici opravdu nepotrebuje. Proto mi prisel priklad s klavesnici ponekud smesny. Dokonce ani v business sfere, kde manageri pisi zpravy na zasedani a nebo novinari pisi clanky z ruznych veletrhu nebo sportovnich akci se pripojeni externi klavesnice nekona. V press centrech jsou jen stoly, el. zastrcky a maximalne LAN pripojka. Opet toto neni v tomto pripade faktor.

Vytahl jsem dva parametry, ktere po nakupu notebooku uz nelze ovlivnit. CPU a GPU. Ty jsou mozne porovnat bez subjektivnich pocitu. Zaver nebyl, ze je to nejlepsi notebook. Zaver byl, ze ma sve parametry vyvazene.
Logout (4018)|28.6.2010 20:43
Já prostě porovnávám notebooky. Takový Rko od thinkpadů či Probook od HP nestojej o tolik víc a nabízej magneziovou šasi nebo šasi z uhlíkovejch vláken. Tak proč bych je nesrovnával?
Že jsou "v jiný kategorii"? To je mi úplně jedno, mě zajímá, co za ty peníze dostanu.

500GB neni standard, protože to je ideální velikost, ale čistě proto, protože je to ideální poměr cena/výkon (320 prostě nestojí o tolik míň, aby se výrobcům vyplatilo ji montovat).

Dodatečná investice do hdd se liší od investice do USB hubu dvěma věcma. 1) je nutná. Bez zálohování se neobejdeš. 2) není nutná :-) imho bud člověk ukládá videa a fotky a pak nestačí ani 500GB - já se třeba nevejdu na desktopu ani na gigáč - nebo neukládá a pak 320 stačí.... Ale nepopíram, že 500GB je lepší než 320GB, akorát prostě bude muset upgradovat o půl roku pozdějc 3) USB hub je externí věcička, která navyšuje váhu, snižuje skladnost, zkracuje výdrž na baterky a spíš se rozbije, upgrade HDD z toho nic "nekazí" a naopak navýší rychlost.

Ad 100mbit. Stačí tobě. Já když někam spěchám a potřebuju si např. zkopírovat filmy na ntb (což je klasická úloha pro home usera), tak mě to omezuje. To že stačí Tobě, neznamená, že stačí všem. Další věc na tom gigabitu je ignorance toshiby - gigabitová síťovka je v čipsetu, její vyvedení je teda hodně levný. Pokud toshiba ušetřila i na tom, na čem všem dalším taky ušetřila?

Ty fakt házíš acer a asus do jednoho pytle? Acer donedávna byl na stejný úrovni s MSI a spol, kdy se opravdu nevyplatilo je kupovat. Asus byl o kategorii vejš - dá se to koupit, ale pozor. Jinými slovy - ne všechny modely jsou povedený, chce to vybírat a pročítat recenze. A zrovna A/K52 je vcelku chválená.
btw. Dnes se prý acer zlepšil a naopak ho spousta lidí už doporučuje. Já jsem opatrnej a trochu skeptickej, ale na timelinex jsem slyšel tolik chvály, že bych ji snad i doporučil.

Když už jsme u toho, tak o toshibě se člověk nic moc špatnýho nedočte, protože se o ní nedočte skoro nic - penetrace týdle značky je minimální. Což mj. taky o něčem svědčí.

Ty neříkáš, že ta toshiba je z nich nejlepší? Tak proč ji doporučuješ? Já se teda aspoň snažím doporučit notebook, kterej por daný kritéria považuju za nejlepší...

PS: omlouvám se, ale v tomdle threadu už budu reagovat jen na dotazy tazatele, debata jde do OT a točí se v kruhu. Pokud se chceš vyjádřit, abych já neměl poslední slovo,
tak klidně, já se ale předem omlouvám, že nebudu reagovat, protože to evidentně tazateli už nic nepřinese....
Frey (181)|28.6.2010 22:48
Ne o posledni slovo mi opravdu nejde. Ale citim povinnost odpovedet v pripdade, ze s nekym o necem diskutuji a zustanou po me nezodpovezene otazky.

A presto jsou vyrobci, kteri je montuji i pres to, ze cenovy rozdil mezi 320 a 500 GB je opravdu zanedbatelny.

Ano, mas pravdu, take plne nerozumin tomu, proc tam neni gbit lan. Pripomina to prave vyse zminovany fakt, proc vyrobci nemontuji 500GB HDD jako minimum. Vzdyt technologie 500 GB na jednu plotnu neni absolutni novinka.

Do uspornych opatreni jednotlivych vyrobcu nevidime, ale zrejme se jim tyto minimalni usetrene naklady zdaji dulezite.

[quote]Asus byl o kategorii vejš - dá se to koupit, ale pozor. Jinými slovy - ne všechny modely jsou povedený, chce to vybírat a pročítat recenze.[/quote]
A to je presne to, na co jsem u Asusu upozornil. Prosim vrat se zpet v diskuzi a precti si, co jsem o Asusu napsal. V prvnim srovnani jsem o nem napsal pouze to, ze je postaven na starsi platforme C2D. A to je pravda, protoze ten Asus, co byl prvne nabizen, je jiny model nez jsi ty linknul. Nasledne jsem se omluvil za chybu pri zarazovani zminovaneho Asusu do zebricku. Pak uz jsem o Asusu rekl prave jen to, ze u nej pozor, ze kolega v praci mel s Asusem (nevim kontretni model, coz jsem take zduraznil) problem. Tot vse.

Taktez je nehazim do jednoho pytle. Opet jsem pouze poukazal na zcela zrejmy fakt, ze jakmile se zmini notebook znacky Acer a nebo Asus, temer kazdy clovek, ktery se o IT zajima na tento fakt upozorni. Prosim projdi si posledni temata a uvidis, ze nekecam. Je to tak. Obe znacky doplaci na to, ze jsou nejvetsi dodavatele na trhu a proste problem u nektereho z jejich modelu znamena velke procento na trhu a tudiz i publicitu ... v tomto pripade nechtenou ;).

Svedci to o tom, ze Toshiba nevyznava politiku chrlit nepreberne mnozstvi modelu na trh. Toshiba nabizi v pravidelnych intervalech jeden nebo dva modely do kazde kategorie. A sazi na to, ze jeji produkt je vyrovnany ve svych parametrech.

Ne, opravdu neni nejlepsi. Doporucuji ji proto, ze je to vyrovnany produkt. Zajemce neni nucen do kompromisu. Presne splny to, pro co je ten ktery model navrzen. Toshiba je konzervativni japonec. Pokud se to nekomu nezamlouva, muze se poohlednout jinde. Slecna/pani se ptala na nazory a ja se o svuj nazor podelil. Tecka.
Logout (4018)|28.6.2010 23:18
Frey (181)|29.6.2010 00:48
Tak v tomto pripade bych mozna souhlasil s doporucenim.

[size=-10]Cenou jsme jen o 99 Kc nad limit a to vcetne brasny.[/size]
EDIT: Cenou je to presne v limitu, kouknul jsem do spatneho policka. Omlouvam se. /EDIT
Oproti Toshibe je rozdil necelych 600 Kc.
+Lepsi zpracovani.
+Silnejsi CPU.
+expresscard
+bluetooth

-Grafika (G310M je nouzovka, obecne na hry neni doporucovana, Sims 3 jen na stredni detaily)
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-310M.22439.0.html

Jak jsem jiz rekl v tomto pripade jsem vcelku naklonen zmene meho predesleho doporuceni. Je nutne si rozmyslet, jak vazne to je s hranim her. Odkaz lecoz napovida a v popisu je zminena The Sims 3, kterou by to melo zvladnout na stredni detaily. Ohledne prodejce, tak tam nemohu slouzit, vubec tento e-shop neznam. Mozna, ze Logout poda nejake info.
Logout (4018)|29.6.2010 01:42
Prodejce neznám, ale vzhledem ke kvalitě servisu lenova to nehraje takovou roli (pokud člověk platí dobírkou). Důvod návrhu je čistě ten, že tudle kombinaci maj hodně zřídka.

Jen ještě přihodím (s pitriskem jsme to řešili i po SZ), že problém s hybernací G560 je vyřešenej updatem biosu (možná bude potřeba provést). Některý lidi si trochu stěžujou na touchpadu a škoda je nevyužité technologie nvidia optimus, jinak mě moc nenapadá, co bych mu vytknul (snad ještě slabší GK - ale na pořádný hraní by to stejně musel bejt ntb za jiný peníze)
Frey (181)|29.6.2010 10:29
Na optimusu jsem zatim videl jen malo notebooku. Ale souhlas, ze by se to urcite hodilo. Touchpad bych asi moc neresil. Na mys touchpad proste nema a moc na tom nemeni ani fakt, ze se vyrobci snazi vyuzivat vsemozna gesta. Je to takova nouzovka pokud nechces prenaset i mys. Osobne to prvni co jsem udelal po zakoupeni notebooku bylo, ze jsem odpojil mys od puvodniho stolniho PC a okamzite pripojil k notebooku :).

Nevim presne, jak casto Lenovo updatuje bios. Toshiba ho aktualize da se rict pravidelne kazde 2 mesice. Predpokladam, ze Lenovo vydava aktualizace take. Takze ani zde bych se moc neobaval dlouhodobych problemu.

Na grafiku uz jsem upozornoval. Na multimedia je dobra. Tam to je bez debat. Ohledne her je potreba popremyslet, jak dulezite jsou a hlavne jake hry by se hraly. Nenarocne bude i G310M zvladat. Link v mem predeslem prispevku ukazuje, ze si vcelku poradi napriklad i s 3D "strileckou" Left 4 Dead. Narocne uz ale neda.
Logout (4018)|29.6.2010 10:45
Já se nehádam, že to neni dobrá volba. Já jen shrnuju problémy, který uživatelé s tim ntb měli. Když něco doporučim, chci upozornit i na negativa. A některý lidi např. myš nenosej a touchpad pooužívaj, pro ně by to mohlo bejt důležitý (zas nutíš ostatním "svůj" způsob užívání ntb) - proto je správný to zmínit, ať si to kupec přebere podle sebe, jestli to pro něj důležitý je nebo ne.
Frey (181)|29.6.2010 11:50
Nikomu nic nenutim. Jestli to ovsem tak zni, tak se za to omlouvam.