reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pls. poradte velku a TICHU bednu

gallind (14)|22.6.2010 21:21
Poradte prosim daku full tower case. Planujem onedlho kupit nove PC a potrebujem najst vhodnu skrinku. Keby bola dlhsia, uplne by mi vyhovovala Gigabyte Sumo 5115 (dakde nazyvana 3D Aurora 570) - tu ma moj otec. Co ma na nej fascinuje je ta tichost a pekny vzhlad a pekne riesene vnutro. Teraz mam skrinku Thermaltake tsunami a idem z hluku zosaliet. Do noveho PC planujem daku dlhsiu graf. kartu, kludne ratajme 31cm, mozno aj 2. Mam 4 disky, xem aby sa zapajali kolmo (ako napr. v Gigabyte Sumo 5115, nie ako napr, Coolermaster Cosmos S). CPU Phenom II x6 este uvidim ktory. CPU fan este netusim. Keby xem vpredu USB 3.0 tak je to asi nemozne spojit... Kua, trosku offtopic, ale maticne so southbridge ovladacim USB 3.0 tento rok ani nevyjdu? Co sa USB 3.0 na prednom panely tyka, tak som to videl na CM HAF X, ale ta sa mi zda prilis derava, aby bola ticha, ci? U nas sa este nepredava, tak skusenosti ani niesu. No som zvedavy na odpovede...
robky (3195)|22.6.2010 21:40
V prvom rade: skrinka je vždy tichá, hlučné sú komponenty umiestnené v nej;)

Mám pc naskladané v Zalman GS1000 SE a môžem odporučiť (len je potrebné vymeniť zabudované ventilátory - tiché zrovna nie sú)
faugusztin (453)|22.6.2010 21:50
1) pockaj si na Fractal Design Define XL :
http://images.bit-tech.net/content_images/2010/06/fractal-design-s-future-cases/fractal-design-xl-3.jpg
2) USB3 neries, ak mas predne porty tak su vzdy riesene tak ze mas cez celu skrinku tahane kable, ktore su zapojene do zadnych portov.
hawkeye9898 (818)|22.6.2010 22:46
idealne by bolo napisat kolko si ochotny dat do skrinky :)
ten gigabyte by som urcite nebral
Logout (4018)|23.6.2010 01:15
eee ,smažte to please, blbej thread....

No když sem to sem už napsal, tak jestli máš dost peněz, tak imho Ti bude nejvíc vyhovovat cosmos. Z levnějších bych přemejšlel na nějakym chieftecem, třeba:
http://www.mironet.cz/chieftec-bigtower-uni--ba02bbb400-6x5-14-2x3-12-blackblacksilver+dp101789/
na to hafo disků to neni blbá skříň.
hawkeye9898 (818)|23.6.2010 19:17
no prave napisal ze cosmos nechce
idelane by bolo vediet sumu ktoru si ochotny investovat do skrinky
Logout (4018)|24.6.2010 00:27
Napsal, že nechcce Cosmos S, v Cosmosu bez S jsou disky taky kolmo....

nicméně s tim, že aspoň orientační udání ceny by bodlo souhlasim.
dzandra (1368)|24.6.2010 12:53
Z vlastní zkušenosti CM ATC 840, jsem s ní maximálně spokojen a neslyším ji vůbec.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105145006000000MQL&Search=atc%20840&SearchType=1
Richmond (8084)|24.6.2010 13:04
Souhlas, znovuzrozena ATC serie se mi moc libi (Stackery se zmensily :(), pokud chce velkou stridmou bednu a nechce davat 7k za LianLi tak tohle je velmi dobra volba, pristup k usb je pohodlny ikdyz stoji bedna na zemi :thumb

U toho Cosmose (imho taky vytecna volba) jsem nezaznamenal zadny problem s disky (naopak suplickove reseni se silentbloky je luxus) - diskum nevadi poloha "na stojaka" (sam jsem pouzival nekolik let v Avance C001 Terminator), vadi jim sikme umisteni...
Logout (4018)|24.6.2010 19:15
Je to OT, ale imho diskům nevadí šikmé umístění, diskům vadí libovolná rotace mimo osu otášení.

Gravtační síla je diskům šumák, ta je oproti rotačním odstředivejm silám mizivá a hlavička je pevná dost, vadí moment setrvačnosti, kterej na disk bude působit, když se někdo pokusí naklonit osu otáčení.

V praxi to znamená, např. že notebook může ležet klidně na šikmé chladící podložce, ale odhánět s ním mouchy není moc dobrej nápad (i když lepší ntb disky maj senzory a hlavičku zaparkujou)
gallind (14)|25.6.2010 14:28
Dakujem za predbezne rady. Cenu vemi neriesim, kludne aj zo 280e, vsak to kupujem na velmi dlho :-) Nexem riesit kupu tichsich ventilatorov na novu bednu (pokial nebude super bedna za lacny peniaz, a tie ventilatory navyse bednu nezdrazia zbytocne), vsak za taku supu by mala byt uz aj bedna s dobrymi ventilatormi :-) Li lian bedne ma vobec nezaujali vzhladovo, ani funkcne (pozicia HDD, prevedenie interieru), jedine pozitivum vidim v podpore usb 3.0, ale to sa ma pacnut dozadu, co je trosku chore. (Darmo, nie je southbridge este na usb 3.0)
Stale pokukavam po tom cosmos 1000 (len neviem, ako je to s nim z hladiska hluku), prezrel som asi zo 5 podsite coolermasteru, a konecne som nasiel to co som hladal. Tu maju obrazok, kde popisuju, ze je na gfx 374,2mm miesta. Haluz, ze tento obrazok nemaju na EU ani global site (niektore produkty to nemaju vobec nikde).
Pre dalsie upresnenie, bednu idem mat na stole, takze ani poloha zdroja hore/dole mi nevadi. S tlacitakami a usb na vrchu.. no cosmos 1000 ich ma hore, ale asi radsej vpredu (kludne za dvierkami).
ATC 840 - Castokrat na vrchu PC mam daco polozene, takze ventilatory (resp. diery) zvrchu sa mi nepozdavaju ani sa mi nepaci ten zadny pridavny ventilator v zadu na GFX, diery odspodu atd. Diery odspodu ma aj cosmos 1000, ale to je mensie zlo ako zvrchu a tie vrchne diery ma 1000 minimalne.
Zalman GS1000 SE vyzera vpohode, len skoda tych ventilatorov; netusim, kolko miesta je na gfx; jemne minus je chybajuce e-sata, kedze casto pouzivam externy box.
Fractal Design Define XL: Vpredu strasne deravy kvoli ventilatorom, tam velmi na ticho neverim, to hafo HDD je uz vela aj na mna :-)
Ten chieftec - to by som si dal na server, nie na PC :-) Na to by som sa ani nemohol kukat na stole :-)
Bude mozne v buducnosti (ked bude USB 3.0 southbridge) dako prerobit USB 2.0 na bedni na USB 3.0?
robky (3195)|25.6.2010 14:49
[quote=gallind;384280]
Zalman GS1000 SE vyzera vpohode, len skoda tych ventilatorov; netusim, kolko miesta je na gfx; jemne minus je chybajuce e-sata, kedze casto pouzivam externy box.
[/quote]

Je tam priestor zhruba 36cm (plusmínus nejaký milimetrík) ....
ad. ventilátory: ten zalman sa dá zohnať za 100-130€, plus 3x Noctua S12-800 bulk (á 11€) a si na cene hlboko pod tvojim maximom;)
Logout (4018)|25.6.2010 15:00
Teda mít bigtower na stole.... No, je to tvoje volba....

Usb na 3.0 asi předělat jde, ale aby to vypadalo hezky, tak bys musel bejt slušně manuálně zručnej a cvíli by to trvalo (představuju si, že bys musel udělat něco jako sehnat záslepku s usb 3.0, nějak jí oříznout, USB 2.0 vyříznout a nějak hezky tam ty USB 3.0 vpravit.

Nicméně dneska snad neni deska, která by nabízela vyvedení USB 3.0 (jsou tam navíc mj. dráty),
takže tím bych se při výběru bedny neomezoval - to ještě několik let potrvá a pak bude jednoduchý si udělat zezadu bedny např. prodlužku do nějakýho hezkýho hubu.
Richmond (8084)|25.6.2010 15:34
Ono by mozna stacilo prikoupit usb3 header od LianLi a vymenit :notsure
hawkeye9898 (818)|25.6.2010 18:06
tak do 280 sa uz da vyberat :)
najlacnejsia -zalman gs1000. Urcite treba vymenit ventilatory ale uchladis v tom hocico..nevyhoda: nema aktivne chladenie HDD, iba verzia gs1000 plus

dalsie drahsie hracky :)

Lian Li PC-B25FWB
http://www.tichepc.sk/Lian-Li-PC-B25FWB-Black-Window.html?arg1=001022

Lian Li PC-A71F B
http://www.tichepc.sk/Lian-Li-PC-A71F-B-Black.html?arg1=001022

Lian Li PC-P50WB ArmorSuit
http://www.tichepc.sk/Lian-Li-PC-P50WB-ArmorSuit-Pure-Black.html?arg1=001022

Corsair PC skrinka Obsidian Series 700D
http://www.tichepc.sk/Corsair-PC-skrinka-Obsidian-Series-700D-ATX-Black.html?arg1=001
gallind (14)|26.6.2010 17:36
Teraz som si na tej Zalman vsimol, ze tie hot swap supliky su samozrejme iba na SATA 2, takze SATA 3 nezafunguje. Info o Cosmos v tomto smere som nenasiel, tie suplicky, ci su z druhej strany "derave" a napcham tam hocijaky kabel, alebo je tam daky mechanizmus limitujuci na SATA 2.

K tym Lian Li od Hawkey - to nie su full tower, su podla popisov strasne male, a uz som pisal, ze Lian ma nezujal (konstrukcne, vyzor). Ten corsair, za tu cenu nedostanem toho ovela viac, ako pri napr. cosmos 1000, mozno lepsi cable management, a na cosmose 1000 asi nie je vyrez na backplate chladica. Vravim, ze si priplatim, ale zase aby to bolo za daco.
hawkeye9898 (818)|27.6.2010 21:43
no jak vidim tebe sa bude tazko radit :)
v podstate sa ti nic nepaci a nevyhovuje a na kazdej skrinke najdes nieco kvoli comu ju nechces

pozri si tichepc.sk a tam si daj vyfiltrovat big tower a hladaj ci najdes skrinku co bude presne do bodky mat to co chces ty
Richmond (8084)|27.6.2010 21:50
gallind (14)|7.7.2010 09:33
[quote=hawkeye9898;384695]no jak vidim tebe sa bude tazko radit :)
v podstate sa ti nic nepaci a nevyhovuje a na kazdej skrinke najdes nieco kvoli comu ju nechces[/quote]
Tak tak, presne si ma odhadol :-) No po zisteniach ako je to so SATA 3.0, USB 3.0, kurz $ vs € neskutocne nepriaznivy (niektore komponenty su o niekolko desiatok eur drahsie, ako v novembri) a dalsich veciach sa tato diskusia odklada aspon o pol roka aj dlhsie :-(
Kazdopadne, vdaka za rady a vas cas