Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 40

Téma: Kdo tohle vyřeší, je machr-přepsaný boot sektor HDD+"ztracená data"

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Ti zní pekelně. Ale snad to nějak zvládnu. Teď se snažím sehnat to Gentoo minimal CD. A jak to je prosím vás tou opravou boot sektoru? Potřeboval bych se dostat do původního systému. Stačí FIXMBR a FIXBOOT v konzoli pro zotavení systému, nebo je to nenabootování spojeno s tím, co řešíme? Děkuju.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od fanynek
    A jak to je prosím vás tou opravou boot sektoru? Potřeboval bych se dostat do původního systému. Stačí FIXMBR a FIXBOOT v konzoli pro zotavení systému, nebo je to nenabootování spojeno s tím, co řešíme?
    Pravděpodobně to spolu nesouvisí a mělo by stačit jen fixmbr, pokud je tedy problém pouze v chybějícím zavaděči.

Registrace
    Oct 2006

Dobře, děkuji. Jdu se na to připravit. Napíšu sem za chvíli, jak co dopadlo.

Registrace
    Oct 2006

Tak je to asi zlý. Když jsem dal do PC instalační CD WindiwsXP, že opravím ten Boot sector, tak se CD rozjede (BOOT FROM CD/DVD........klasika-vždycky naběhne instalace), ale v zápětí tohle vyskočí dole: SPOUŠTÍ SE ZAVADĚČ ACRONIS........ACRONIS LOADER-FATÁLNÍ CHYBA:BOOTOVACÍ DISK (DISKOVÝ ODDÍL) NENALEZEN. Prostě je mu to jedno, že je tam CD Windows a že v BIOSu je povoleno bootování pouze s CD-ROM. Přitom, když ten harddisk odpojím a připojím tenhle, tak se mi normálně rozjede systém z tohoto CD. Nechápu, jak to, že má nějaký stupidní zavaděč Acronisu prioritu před boot CD.

P.S. Nemůžu nikde sehnat to Gentoo minimal CD. Neporadíte?
    Naposledy upraveno uživatelem fanynek: 24-03-2007 v 21:33

Pravidelný diskutér Avatar uživatele a8nr
    Registrace
    May 2006

Registrace
    Oct 2006

Díky.

Registrace
    Oct 2006

Tak je to na dobré cestě. Gentoo minimal CD už mám vypálené a pěkně z něho komp bootuje, ale zatím jsem to stopnul. Další věc: ten původní systém mi už nabootuje normálně z instalačního CD. Když dám konzoli pro zotavení, abych opravil hlavní zaváděcí záznam, tak všechno dobrý, až když potvrdím entrem volbu fixmbr, nebo fixboot, tak se mi pořád opakuje "Opravdu chcete...bla, bla, bla?"(viz foto). Co dělám špatně? Dával jsem i "y", jako yes a taky nic. Díky.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

zkus Z - aneb rozdil mezi ceskou a anglickou klavesnici....

Registrace
    Oct 2006

Ale Ypsilon to píše normálně při zmáčknutí "y". To jsem zkoušel.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2006

Tak je to na dobré cestě. Gentoo minimal CD už mám vypálené a pěkně z něho komp bootuje, ale zatím jsem to stopnul.
    Znovu vám radím nejprve opravit tabulku oddílů a až potom řešit bootování. Program fixmbr si stěžuje na neplatnou tabulku oddílů (jaké překvapení) a nechce se mu proto MBR měnit. Pokud trváte na dřívější opravě bootování, tak vám zcela vážně doporučím, abyste se ohledně problémů s podivným chováním nástroje fixmbr obrátil na technickou podporu dodavatele OS.

Registrace
    Oct 2006

Máte pravdu. Taky mě napadlo, jestli byto nemohlo spolu nějak souviset. Popravdě, trochu se té opravy obávám, abych nezbabral i ten oddíl s původním OS, ale pustím se do toho. Teď už naštěstí jedu na tomto OS, takže pro případ katastrofy vše zálohuji. Díky za rady.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2006

Máte pravdu. Taky mě napadlo, jestli byto nemohlo spolu nějak souviset. Popravdě, trochu se té opravy obávám, abych nezbabral i ten oddíl s původním OS, ale pustím se do toho. Teď už naštěstí jedu na tomto OS, takže pro případ katastrofy vše zálohuji. Díky za rady.
    Tak si MBR nejprve zálohujte. V Linuxu celý MBR disku /dev/sdb snadno zálohujete pomocí příkazu dd if=/dev/sdb of={místo uložení zálohy} bs=512 count=1. Místo uložení zálohy nechť je soubor např. na flashdisku, cesta k němu pak bude začínat /mnt/... Rozhodně tam nezadávejte /dev/sda či něco podobného! Protože systémový oddíl je primární oddíl, tak data o jeho umístění jsou obsažena výhradně v MBR, tudíž obnovením MBR obnovíte i všechny informace o tomto oddílu.
    Naposledy upraveno uživatelem Ritchie83: 25-03-2007 v 14:31

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od Ritchie83
    Vím, že to myslíte dobře, ale pokud se v této chvíli tazatel pustí do věcí, kterým nerozumí, je velká šance, že místo aby data a systém zachránil, poměrně nevinně a bezbolestně o ně přijde. Nevylučuji ovšem, že zázračně se stane pravý opak.

Linux Volume Boot Record (Partition Boot Sector) na oddíle s Windows nikterak nezajímá. Nepletete dohromady Master Boot Record a Volume Boot Record?
    Ano, máte pravdu, pletu. Omlouvám se, nedošlo mi, že tam nemá systém...

Registrace
    Oct 2006

Zdravím! Přiznám se, že nevím, jak v tom Linuxu dál. Dostanu se sem a pak dál nevím. Nikam mně to nechce pustit. Prosím poraďte. Díky.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2006

Zdravím! Přiznám se, že nevím, jak v tom Linuxu dál. Dostanu se sem a pak dál nevím. Nikam mně to nechce pustit. Prosím poraďte. Díky.
    Ona klávesnice nepíše, že nemůžete postupovat dle příspěvku #15, bodu 2?

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední