reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

funkce pro web

stoker303 (7)|23.6.2010 20:32
Dobrý den,
zajímalo by mě, snažíme se zprovoznit webové stránky, zaměřené na sportovní kurzové sázení a chtěli bychom realizovat některé funkce, které by náš web zatraktivnily, jednou z nich by měla být jakási databáze jednotlivých světových soutěží v různých druzích sportů, například fotbal, hokej, basketbal atd.. Dokázal by mi někdo vysvětlit, kde bychom mohli sehnat data pro tuto funkci? Zda by bylo možné nějak přejímat data z oficiálních stránek sportovních svazů, nebo z nějakých jiných stránek? A jak je to v těchto případech s autorskými právy? Sám se v programování moc nevyznám, proto se omlouvám, zda jsem tento dotaz a vlákno založil na nesprávném místě, budu vděčen za jakoukoliv odpověď, předem děkuji.
xmarek (1676)|23.6.2010 20:55
Nejsem moc kovaný v autorském právu, ale myslím si, že by se jim to asi nemuselo moc líbit. Každopádně bych je zkusil zkontaktovat jestli např. neprovozují nějaké webové služby nebo třeba neposkytují nějaký rozumný formát dat pro další zpracování (XML, TXT apod). Přece jen parserovat HTML obsah navíc mnohdy dynamicky generovaný nepovažuji IHMO za rozumný nápad. :notsure
stoker303 (7)|23.6.2010 21:04
[quote=xmarek;383872]Nejsem moc kovaný v autorském právu, ale myslím si, že by se jim to asi nemuselo moc líbit. Každopádně bych je zkusil zkontaktovat jestli např. neprovozují nějaké webové služby nebo třeba neposkytují nějaký rozumný formát dat pro další zpracování (XML, TXT apod). Přece jen parserovat HTML obsah navíc mnohdy dynamicky generovaný nepovažuji IHMO za rozumný nápad. :notsure[/quote]
no právě, jsem chtěl poradit, jak na to no, ono zase oslovovat několik set fotbalových svazů, také není zrovna košér :D a to nepočítám hokej..basket atd atd
EditorPO (2819)|23.6.2010 22:13
niečo takéto?
[code]http://livescore.betradar.com/livescore/scoreradar/?page=lsb&language=en&day=0&sportid=&config=0&ft=0[/code]

skus sa s nimi na scoreradar.com dohodnut, ale je to platena sluzba
pripadne pozistuj tu http://www.sportovnivysledky.cz/

dalo by sa ten kod "pozicat" ale casom by ti na to prisli a bola by ostuda

toto by este malo byt free http://www.livescore.in/cz/free-livescore/
stoker303 (7)|23.6.2010 22:28
no tohle je livescore..cili vysledky aktualniho dne.. nebo pak kalendare.. me slo spis o statistiky tech ligovejch soutezi vis.. tim myslim..tabulku,,, jak si tymy vedou.. a potom jejich odehrany zapasy..vim ze tyhlel data poskytuje napriklad trefik.cz, ale je to placene.. nicmene i oni nekde ty data musi brat, neni mozne, aby si ty tabulky a vysledky vyplnovali manualne.. to je nemozne..

EDIT..

ted jsem si vsiml toho prvniho odkazu. ze maj presne polozku Statistiky.. tak presne tyhle veci bych chtel sehnat v nejakem free xml..presne jak jsi rikal.. ale nedari se mi to nikde najit:/