reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WD 320KS vs DFI Infinity nForce4 Ultra

Earl (2)|24.3.2007 13:56
Na zařízení \Device\Harddisk0\D byla při operaci stránkování rozpozána chyba.Dělá mi to u pár 3D her.Obraz zamrzne a musi se pc natvrdo restartovat.Zkoušel jsem dat strankovací soubor na jiny fyzický disk-stejný problém.Takovýmto způsobem mi komunikuje tato deska už asi s pátým diskem.Je možné,že je to nekompatibilitou diskového řadiče s disky určitých značek a typů?Jumperem jsem přehodil i na 150MBit i když tato deska 300MBit u SATA umí.To stejné.V několika případech to skončilo dokonce poškozenými sektory na disku a reklamací disku.Naposledy mi to zneschopnilo Samsung Spinpoint 200 SATA II a ted začíná haprovat i tento WD 320KS SATA II.U6 opravdu nevím,co s tím...
------------------------------------------------------------------------------------
Athlon 64 3700+@3800,2x512/400 Kingston HyperX,X1800GTO,Chieftec 410W,DFI Infinity nForce 4 Ultra,WD 320KS,WD 160,Samsung Spinpoint 200
tequilla (1015)|26.3.2007 10:47
Problem je v naprosto zprasene chipove sade rady nForce4, ktera ma potize se SATA HDD. Bohuzel zadne univerzalni reseni neexistuje, me pomohlo po dvouch odpalenych discich, prepojeni na SATA3 port, neinstalovani nVidia IDE driveru a povypinani vsech nepotrebnych veci v BIOSu (Serial,Paralel,SATA1+2 porty,atd.). 300MB SATA jsem nechal zapnutou. Uz pres pul roku je to ok, musim zaklepat...