Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: Notebook v ceně 15 000 - 17 500 Kč

Pravidelný diskutér Avatar uživatele gobly
    Registrace
    Jul 2007

Primární požadavky: různorodé - Všechno by mělo být tak nějak v rovnováze.

Preferovaní výrobci: Dell HP Lenovo Sony

Další komentář: Zdravím všechny. Potřeboval bych pomoc s výběrem ntb pro sestru na výšku (doma, vlak, bus, kolej). Používat ho bude na internet, filmy, hudbu, samzřejmě office a občas si dá nějakou hru typu The Sims 2. Představoval bych si 15,6" monitor, nejlépe matný, na procesoru moc nezáleží (tím myslím, že je jedno jestli AMD nebo Intel). Zatím jsem se díval po nějakých proboocích od HP, ale značka také není určujícím faktorem (jenom nechci Acer, Asus, apod.). Takže abych to shrnul jde mi o spolehlivý a dobře zpracovaný ntb se slušnou ergonomií s cenou okolo 16-17 tis.
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    Jul 2007

Nakonec bude cena okolo 20k namísto 16-17.

Trochu jsem pohledal a našel jsem toto: http://www.alfacomp.cz/php/product.p...400812K3000XFE, ale nejsem si vůbec jistý grafikou. Ještě jsem díval na http://www.alfacomp.cz/php/product.p...400812K3000WAB, kde už grafika není integrovaná, ale taky to není žádný zázrak. Navíc má vyšší rozlišení.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

Pokud se jedna opravdu pouze o nenarocne hry, tak oba dva by mely stacit. Intel GMA HD je zde http://www.notebookcheck.net/Intel-G...D.23065.0.html a Sims 3 jsou hratelne na nizke detaily. The Sims jsem osobne nikdy nehral, ale predpokladam, ze Sims 2 nebudou grafiky narocnejsi nez dil treti . Co me ovsem ponekud zarazi na techto modelech, je pouze 32-bit edice Win 7. Ne, ze by to melo fatalni dusledky, ale moc nerozumim tomu, proc moderni system, ktery podporuje 64-bitu je takto limitovan. Jedine co me napada je, ze nektera soucast notebooku neni schopna pracovat v 64-bitovem prostredi. Jak jsem jiz zminil, neni to fatalni problem a nemel by sestru omezovat. Snad jen pokud by sla na technickou vysokou, kde by po ni bylo vyzadovano pracovat v 64-bitovem prostedi (hypoteticky pripad ... ze skoly uz jsem pomerne dlouho a netusim, jak to dnes na VS chodi ).

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Rozhodně bych šel do toho s vyšším rozlišením - 768px na vejšku je na práci strašný, těch 140px na vejšku je opravdu užitečnejch. Daleko víc než nevim třeba silnější procesor nebo
    větší disk (ten jde vždycky přikoupit).

Navíc tady
    http://www.2hheran.cz/cz/produkt/wd6...btcam-win7pro/
    ho můžeš koupit o pětikilo levnějc a s 4GB paměti.

32bit. windows mě zaráží taky. Jestli jdeš na VŠ, tak zkus zjistit, jestli Ti tam nedaj W7 v rámci MSDNAA zadarmo (já je tak mam), popř. zkus kontaktovat prodejce, zdali by Ti neprodal stejnej ntb. s 64bit windowsama. HP na některý 6540b dává, takže principiální problém by tam bejt neměl. Ale i když se bojim, že to nevyjde, tak bych kvůli rozlišení do něho šel stejně.
    Jestli budou na sestře vyžadovat 64bit, tak to stejně bude linux :-)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

Souhlas Linux by v takovem pripade byl velmi pravdepodobny. I kdyz MS se vcelku snazi prosadit, kde to jen jde. Priklad jsi vlastne sam uvedl . MS neni jedinym. Autodesk dava na sve 3d Studio take zajimave slevy pro VS studenty.

Registrace
    Jul 2007

Sestra jde na zahradnickou VŠ do Lednice, takže nepředpokládám, že by po ni někdo práci v 64-bit prostředí požadoval. Ještě pár dotazů... Nebude mít ten ntb potíže s kreslícími programy (i 3D)? Teď mám na mysli různé architektonické. Máte s ním někdo zkušenosti (zpracování, výdrž baterie, spolehlivost)?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

Jaky program myslis? AutoCAD? Pro tento typ programu se obecne vice hodi mobilni modely grafickych cipu typu nVidia Quatro FX (NVS)
    http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-...M.23058.0.html
    nebo ATi FirePro (FireGL)
    http://www.notebookcheck.net/ATI-Fir...0.18791.0.html

Priznam se, ze osobne jsem tento typ programu na beznych graficky cipech nikdy nezkousel. Ale vim, ze jeden kolega v praci CAD nainstaloval na bezny levny notebook v cene kolem 11 tisic a podle jeho slov to slo bez problemu. Zajimave je to, ze to bylo take pro sestru do skoly .

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Netřeba, ty profi grafiky jsou pouze na urychlení renderingu a naprosto mimo cenovou hladinu (mimo prastarejch nv quadro, který snad montovalo lenovo i do levnejch ntb).

Na autocad a spol je ale imho naprosto nutný nějaký rozumný rozlišení, 1600x900 bych viděl jako základ....

Tendle probook jsem v ruce neměl, ale měl jsem v ruce levnější řadu (neprofi) a byla Ok, výdrž na baterky dobrá. Rozhodně bych se ho nebál. Jediný, co mi trošičku vadilo byl touchpad moc vlevo, ale tak ho maj všechny ntb s numerikou a já na svym numeriku nemam, takže jde asi o zvyk.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Pro tyto programy bych se ohlížel po noteboocích s vyšším rozlišením nebo externím monitoru (což asi nesplní účel)....

EDIT:

Registrace
    Jul 2007

Já bych to viděl tak, že v této cenové úrovni se nic lepšího holt sehnat nedá... Bude muset stačit Děkuji všem za pomoc body Vás neminou :-D.

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 10:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 17:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč
    Od khedeja v sekci Notebooky