reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Po vlozeni CD/DVD do mechaniky SEKANI

Jonnz (6)|24.3.2007 15:34
Zdravim. Zkousel jsem na foru hledat podobny problem, ale marne, proto vkladam tenhle prispevek. Mam mechaniku LG GSA-H12L a na starem PC mi jela skvele. Bohuzel ted mam novou sestavu na zakladni desce MSI P965 Platinum a kdyz vlozim do mechaniky jakekoli medium a mechanika jej zacne cist, zacne se mi nestkutecnym zpusobem vse ve WINech sekat, kurzor, hudba, video a s pocitacem se skoro neda pracovat.. Zkousel jsem vsemozny reinstall ovladacu zakladky apod, dokonce ani format nepomohl. Jestli mate nekdo nejakou radu, budu za ni moc vdecny, predem dekuji za odpoved.
ICEBOSS (3435)|24.3.2007 20:16
ahoj. jede zjevne v PIO modu. mel jsem stejny problem s timhle MSI a nejakou DVD-mechanikou. Vymenil jsem ji za SATA mechaniku, protoze se mi s tim nechtelo ztracet cas :cool:

ale presto... zkus ve stpraci nastavit DMA, pripadne ten radic odeber a restartuj to.
Jonnz (6)|24.3.2007 22:50
[QUOTE=ICEBOSS]ahoj. jede zjevne v PIO modu. mel jsem stejny problem s timhle MSI a nejakou DVD-mechanikou. Vymenil jsem ji za SATA mechaniku, protoze se mi s tim nechtelo ztracet cas :cool:

ale presto... zkus ve stpraci nastavit DMA, pripadne ten radic odeber a restartuj to.[/QUOTE]

Mam nastavene DMA (je-li k dispozici), ale presto je tam napsane aktualni rezim PIO a nejde to zmenit.. Ani odebrani kanalu nepomohlo, nic.. :(
ICEBOSS (3435)|24.3.2007 22:56
jo no... stejny jak u me. zkus dat mechaniku jako slave nebo cable select... ale imho to nepomuze... a kup si sata mechaniku.


edit: 80 zilovej kabel predpokladam mas a ten pridavny ATA radic jmicron neni nastaveny na raid
Jonnz (6)|25.3.2007 13:32
Super, uz jsem to nejak vyresil, ani poradne nevim jak.. Preinstaloval jsem ty IDE ovladace od JMicron, odebiral zarizeni a zkousel menit poradi na ksande a nastesti se tam prehodilo DMA a jede to skvele.. :))
ICEBOSS (3435)|25.3.2007 13:51
cerna magie IDE radicu... :cool: gratuluju :D

jak to teda ted mas?
Jonnz (6)|25.3.2007 21:12
Vlastne uplne stejne jak predtim, akorad prehozene na ksande a preinstalovane ovladace.. Vsiml jsem si, ze s touto deskou ma vice lidi tyto problemy, ptz vyrobce zapomnel dat vsechny ovladace k desce :-|