Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 19

Téma: Notebook v ceně 17 500 - 20 000 Kč

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

Primární požadavky: vysoký výkon -

Preferovaní výrobci:

Další komentář: Dobrý den. V blízké budoucnosti mám v plánu koupit notebook, ale chtěl by jsem od vás poradit. Například chtěl by jsem hrát na tom hru GTA IV, tak co by jste mi poradil, aby to běželo bez problému a bez sekání? Na výdrži moc nezáleží, a nemělo by být poruchový, a mělo by to být do těch 20 000 Kč. Poradíte něco?

Dík za odpověd a za vynaloženou snahu :-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

Tak vysoky vykon na hry v teto cenove hladine asi nebude. Herni notebooky jsou bohuzel az od 20 tisic nahoru. Nepamatuju si presne model, ale MSI mela jeden herni notebook tesne pod hranici 20 tisic, ale jak uz je u MSI zvykem, byl to model bez OS. OEM Windows 7 je investice minimalne dalsi 2 tisice. Linux je sice zdarma, ale Linux stale jeste neni uplne idealni OS na hrani her.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

ale prosím vás, len neříkejte, že se nenajde notebook v ceně do 20 000, které by měl takový výkon. vždyt jsme v 21. století. elektronika jde cenově dolů !!!

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2009

jj, cenově dolů, ale prostě GTA je tak náročné, že pokud si nenašetříš alespoň na nějaký ASUS ze série G, třeba G73, tak si prostě GTA4 kvalitně nezahraješ.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

Ale dolar jde naopak nahoru. Takze ceny se zase az tak nemeni. A dane kategorie notebooku zustavaji priblizne nezmenene ... myslim tim cenove.

Pokud se budeme bavit o kvalitnim hernim notebooku, tak je to opravdu cenou nad 20 tisic za zakladni model.

Jedinou cestou, jak zustat do 20 tisic je slevit z pozadavku a chtit notebook, na kterem by slo hrat hry ve strednich a nizsich detailech. V tomto pripade musime hledat notebook, ktery ma dedikovanou grafiku na urovni alespon ATi HD4650 (DX 10.1) nebo lepe jeji vyse taktovany model HD5165. Jeste lepsi volbou by ovsem byl HD5650 uz jen diky podpore moderniho DX 11. U grafik nVidia to jsou modely GT 330M nebo GT 335M jako absolutni minimum. Lepsi jsou ovsem modely oznacene GTS. Tedy GTS 250M, GTS 350M, GTS 150M, 9700M GTS, 9800M GTS (i GS).

Samozrejme, ze cim vyssi model tim lepe. Obecne tedy u ATi od HD x650 nahoru (kde x je 4 pro DX 10.1 nebo lepe x je 5 pro DX 11). A nVidia od GTS x50 nahoru (kde x je 1, 2, 3 pro DX 10.1 nebo x je 4 pro DX 11). Zde je situace takova, ze nejvyssi modely nVidia jsou oznaceny GTX misto GTS.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

Osobne bych tento notebook na hry nedoporucil. Grafika je vykonove pod snesitelnym minimem pro narocnejsi hry.

Zde je link, kde najdes detailnejsi popis (anglicky) grafikeho cipu v tomto notebooku
    http://www.notebookcheck.net/ATI-Mob...0.23698.0.html

"Vstupni model nizsi stredni tridy DX 11 mobilni grafiky. Vykonem lehce nad mobilnim HD 4570. Dnesni hry hratelne na nizke az stredni detaily. Narocne hry jako Crysis jen na nizke detaily. Mene narocne hry jako Left 4 Dead by mely bezet i na vysoke detaily."
    Zhruba to co tam popisuji.

Muzes si take vsimnout, ze GTA 4 je uvedeno jako nehratelne se slabou grafickou kartou.

CPU je ale vcelku slusne to se musi nechat .

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

No nejvýkonější na hry do 20 bude nějaké herní MSI. (GX, GT). Například toto. Nicméně dlužno dodat že v minulosti mělo MSI s těmito herními řadami velké problémy (přehřívání, praskání plastů a pantů, závady nabíjení). Na druhou stranu to 2 roky záruku má a po 2 letech už to stejně herní ntb nebude. Každopádně kvalitou není MSI zrovna vzorem a je otázkou priorit po čem skočit. Jestli hry, pak toto MSI.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

Tak koukam, ze jsem prisel s krizkem po funuse . Nastartoval jsem stare PC abych nasel zalozky z doby, kdy jsem vybiral notebook. Nasel jsem i MSI, ktere jsem zminoval v predeslem prispevku. Je to tento http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=73031 model a koukam, ze i vcelku zlevnil. Ocividne ho vystridal model, ktery liknul speedsnail. Cenou je totiz presne tam, kde pri mem vybirani notebooku byl MSI GX623?-614XCZ.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Je fakt, že to je vcelku dobrá rada :-) při troše snahy si s přestávkama cca rok zahraje a pak dostane peníze zpátky... :-). A když bude mít štěstí, tak mu možná i vydrží dýl....

Jinak na opravdovej herní notebook by to chtělo trochu víc peněz.

Zbejvá se ještě zeptat tazatele, zdali by mu vícd nevyhovovala kombinace herní mašina + levnej ntb na cesty. Spolehlivost bude daleko vyšší a zahraje si líp. Ale do těch dvaceti by se to nevešlo.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

lol tak toto reseni me opravdu nenapadlo. Jde o to jestli by vyrobce notebook vyreklamoval zpusobem vymeny za jiny ve stejne cene. V pripade, ze ano, tak je to urcite velmi zajimava moznost.

Reseni herni PC + notebook by se mozna do tech 20 tisic dalo. PC na platforme AMD + ATi ... pomer cena/vykon. A notebook by pak mozna stacil nejaky model netbooku v cenach kolem 6 tisic. Ale uznavam, ze je to dost kostrbate reseni a bylo by zde nutne pristoupit na kompromisy. Takze vice mene stejna situace jako s hernim notebookem do 20 tisic.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No ne úplně stejná - tady sice uděláš kompromisy, ale budeš mít řešení, který Ti může pět let vydržet (no možná s jedním upgrade GK). Zatímco bych se dosti divil, kdyby ten MSI pět let fungoval a určitě za tři roky už si na tom člověk nezahraje a bude muset vytlačit dalších dvacet tisíc za další šmejd.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

Myslel jsem kompromisy ted pri pripadnem porizeni. Samozrejme, ze klasicke PC je mnohem snazsi upravit v pripade nedostatecneho vykonu. Navic za podstatne lepsi peniz.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2010

jo. tak jsem rozmýšlel, a mě by bylo dobrá aj herná mašina, protože minulý měsíc jsem koupil Acer Aspire One D250-0Dk, a mě to na cesty stačí. A mám starej počítač, které se nedá nastartovat, protože mi tam vypisuje nějakou chybu, takže by jsem bral aj hernou mašinu. Ináč nechce někdo z vás za minimum ceny prodat komponenty z mého starého PC? Protože když koupím nový, tak škoda aby to tady stálo pod postelí. A mám skvělej 22 palcovej monitor, takže herná mašina bude dobrá. A co byste mi poradili co nejlepšího z těch herních mašin?
    Komponenty na prodej jsou: grafická karta ASUS EN7300TC512
    základní deska MSI N-1996
    pamět DDR400 - 1GB + 256MB
    procesor AMD Sempron 2600+
    a nevím co ešte. myslím si, že škoda toho, aby se to tady prášilo.
    s pozdravem

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

A kolik do toho novýho PC chceš dát? Taky 20?
    Pevnej disk ze starýho počítače může zůstat? Case?

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 09:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 16:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč