reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

flash disk-ntfs format

fruti (1)|25.3.2007 13:17
sorac za nadpis nic vic strucnyho a efektivnejsiho me nenapadlo:). mam problem s flash diskem flash voyager http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32296. preinstalovaval sem system a omylem sem ji zapomnel v USB. instalacka win sp2 mi disk nenasla jelikoz potreboval SATA ovladace,ale za to mi nasla zapomenutou flashku. nejak sem to prehlid a dal zformatit na NTFS. po uspesnem reinstalu mi system flash disk najde, ale pri jakekoli praci s ni mi vyhodi chybu, ze na disku neni zadne volne misto. pokousel sem ji zformatovat ve win, ale neuspesne. predem diky nejakymu kutilovi
endivie (99)|25.3.2007 15:22
format v linuxu :/ tohle se mi kdysi taky stalo...
dudy (1)|25.3.2007 19:20
Pravym na moj pocitac (my computer) -vybrat spravovat (manage)-sprava diskov (disk management)-vybrat flash disk
skusit naformatovat, ak nie, skusil by som nejaky partition magic alebo nieco take
k niektorym flash diskom su na CD utility k ich naformatovaniu
Kornak (3)|26.2.2008 13:41
Zdárek. Ŕeším podobný problém. Naformátoval jsem si flash na NTFS abych z ní mohl bootovat BartPE - live windows. Je to strašně pomalé až nepoužitelné. Naformátovat na FAT ani FAT32 nejte.

V partition magic nejde vidět. FDISKY (všechny co jso v Hirens 9.3) s tím nic nezmůžou. Utility od HP etc. na flash píší write protect, nebo se seknou. V linuxu taktéž nejde, mkfs.vfat jsem zkoušel xkrat. Doporučí mi chdisk /f ve win, což je také na nic... Dokonce nejde ani low-level format na flashky..

Nebude to tím, že NTFS dává práva ke složkám podle uživatelů? Už ani nevím, na kterém PC jsem s tím začal.. Používám jich opravdu hodně...

Předem díky za radu/podnět
Zoidik (1405)|26.2.2008 13:48
fruti : a co kdyby jsi ji normálně smazal? To by šlo ne?
Nefro (222)|27.2.2008 12:45
Niečo také sa mi stalo ale momohlo iba to, že som do mechaniky vopchal inštalačné CD Win a tak som flash sformatoval a nanovo nastavil tabuľku na FAT.
trodas (1753)|27.2.2008 23:50
Dalsi moznost - v Partition Magicu zmenit format souboru z NTFS na FAT(16) ;)
Nefro (222)|28.2.2008 10:25
Ja som to skúšal v Marticion Magic ale nešlo to. Išlo to len s inštalačným CD Win
Kornak (3)|8.3.2008 09:41
Resim podobny problem. Zkus na te flashce vypnout obnoveni systemu. A po znovu pripojeni smazat vsechny soubory a az pak formatovat. Uz se mi to jendnou povedlo, ale nevim jak..

Ja sem naposled formatoval vselijakyma utilitama a ted s tou flash neudelam vubec nic ani v linuxech a tak..

p.s. jeste zkusim to s tou instalackou.. tonouci se stebla.. ;c)
McQuak (1)|16.5.2008 23:12
celkem peknej navod na NTFS a USB flash je na http://www.ntfs.com/quest22.htm
crasher.km (919)|17.5.2008 02:17
co přes ten disk manager odstranit oddíl a znovu přidat oddíl ;) IMHO to musí jít ,skus to ;)
odb (505)|17.5.2008 13:43
ako už to bolo písané buď to cez inštalačné CD alebo cez Linux (tu si dovolím tvrdiť, že cez Linux to musí ísť) odstrániť partíciu, vytvoriť novú alebo to nechať až na windows a musí to fungovať.
jardasmid (26)|20.5.2008 23:41
Spusť LiveCD Linuxu (nemusíš instalovat) a spusť "dd if=/dev/zero of=/dev/sdc bs=1k count=1" (kde /dev/sdc je zařízení té flashky) - ujisti se, že je to opravdu flasha, jinak špatně dopadneš :-) Tím sis smazal tabulku oddílů na flashce. Teď spusť "cfdisk /dev/sdc" a vytvoř nový oddíl (primární) na celém disku (nebo víc, jak chceš). Teď vytvoř filesystém - mkfs.ntfs /dev/sdc1 (kde 1 je číslo oddílu).

A nebo koukni do správce disků na Windows - pravým myšítkem na "Počítač" -> Spravovat -> úložiště -> správa disků a tam bys měl najít flashku. Odstraň a vytvoř nový oddíl a naformátuj.