reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaké hry hrajete nejraději?

husky14 (4214)|27.6.2010 23:47
  • Akční
  • RPG/MMORPG
  • RTS/Strategie
  • Sportovní/závodní
  • Jiné
  • Hry nehraji

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Svět hardware v pravém sloupci.
Richmond (8084)|28.6.2010 00:08
  • Akční
  • RTStrategie
  • závodní
jrx (1880)|28.6.2010 00:12
  • Akční[*]RPG/MMORPG[*]RTS/Strategie[*]Sportovní/závodní[*]Jiné

Nemám vyhraněný žánr, zkrátka hraju to, co za něco stojí a to, co mě baví ;) Do jiných bych zařadil simulátory (hlavně letecké).
konecnyvopa (159)|28.6.2010 07:37
Akční - ale jen FPS, 3RD prostě vůbec nemusím a je škoda, že dobré hry jsou často z pohledu 3RD
16cmfan (2153)|28.6.2010 08:13
Akční a RPG/MMORPG(chýbajú mi tu simulácie) takže i jiné
athens (724)|28.6.2010 08:14
  • Akční
  • Strategie
  • závodní
Naposledy to byly Battlefield Bad Company 2, The Settlers 7: Cesta ke koruně, Split Second.
Ivo Mašek (507)|28.6.2010 08:27
FPS typu Stalker. Jinak řečeno, hry pohledem vlastních očí a kde je svoboda v rozhodování, velký volný prostor, kde z bodu A do bodu B můžu jít, kudy já uznám za vhodné a kde mohu dle svého uvážení plnit nepovinné úkoly a ten povinný až se mi bude chtít.
Nesnesu hry, kde je nalajnovaná čára, kde nelze uhnout a kde se tudíž nemusí moc přemýšlet, neb za vás přemýšlý autor hry, a vy pouze jdete a plníte to, co vám nalajnoval. V životě to také tak nefunguje. Je to chytlavé a návykové (bohužel, viditelné i v realném životě)
No a zásadně nehraji strategie. Takové to posouvání celých armád, měst. lidí, atd.
Japkoslav (80)|28.6.2010 08:35
Připojím se tu ke kolegům :D
# Akční
# RPG/MMORPG
# RTS/Strategie
# Jiné
V dnešní době jsou žánry tak míchány, že prakticky nemá cenu se snažit některé hry vůbec třídit do kategorií. Schválně do jaké kategorie spadá League of Legends? RPG nebo RTS? Nebo ještě líp: Do jaké kategorie se řadí Deus Ex 1 :angel
Zoidik (1405)|28.6.2010 09:43
akční
AndrewCZ (278)|28.6.2010 10:26
  • Akční
  • RPG
  • Sportovní/závodní
Richmond (8084)|28.6.2010 10:41
[quote=Ivo Mašek;384754]Jinak řečeno, hry pohledem vlastních očí a kde je svoboda v rozhodování, velký volný prostor, kde z bodu A do bodu B můžu jít, kudy já uznám za vhodné a kde mohu dle svého uvážení plnit nepovinné úkoly a ten povinný až se mi bude chtít.[/quote]
Jiste, volnost neni urcite na skodu, nicmene pokud ma mit hra silny pribeh tak to proste jinak nejde. Je prakticky jedno jestli do bodu B dorazis zitra nebo zkratkou, stejne tam dorazis ;)
meeee (1110)|28.6.2010 10:58
Biowaří RPG. Je to všechno na jedno brdo, ale pořád se to tak dobře hraje a baví to znovu a znovu...:inlove
Sommer (384)|28.6.2010 11:21
- Akční
- RPG/MMORPG
- RTS/Strategie
- Závodní
- Jiné
Ivo Mašek (507)|28.6.2010 11:52
[quote=Richmond;384778]Jiste, volnost neni urcite na skodu, nicmene pokud ma mit hra silny pribeh tak to proste jinak nejde. Je prakticky jedno jestli do bodu B dorazis zitra nebo zkratkou, stejne tam dorazis ;)[/quote]
Není to tak úplně pravda. Stačí porovnat STALKER a METRO. Stalker = ohromný prostor, možnost ho projít křížem krážem, nikdo tě nehoní, máš možnost vykonat spousty vedlejších úkolů, nebo také ne., můžeš i nemusíš si tam přijít k financím (které se sakra hodí), můžeš si tam s leckým pokecat, lecos se dozvědět, svým vlastním chováním si zařídit / nezařídit u jistých lidí vyšší cenu za své artefakty, zbraně sebrané od nepřátel, apod. Defacto, svým chováním, přístupem a přemýšlením, co teď a co udělat potom, si zjednodušit / zkomplikovat svůj další osud v celém příběhu. Samozřejmě, že vždy dojdeš do toho bodu B. Ale alespoň dle mě, je dobré si hru užít a prožít - ne to rychle prolétnout a te´d hned (včera bylo pozdě) být v cíli. Taková hra se dá hrát několik týdnů až měsíců a stále je v ní něco nového - neomrzí.
Což takové METRO mě dost zklamalo. Rychle, rychle, žádné vykecávání, zkoumání, prohlížení, žádné odbočení z někým vytyčené trasy, hlavně všechno to přede mnou postřílet (a snad ani moc nemyslet) a šup, šup, už jsme na konci. Přitom u toho METRA bych mnohdy rád sešel z trasy a na nepřítele se vrhnul od jinud.
Prostě, není to jenom o tom, začít v bodě A a dostat se do bodu B.
Richmond (8084)|28.6.2010 12:08
No tak ja nemel na mysli zrovna Stalkera/Metro (Stalker 1 me nebavil pro jistotu vubec, Metro jsem "hral" pouze prvni level, pak slo pc pryc a ze by me to stalo za zkopirovani to opravdu ne). Chtel jsem spis upozornit na scipty - treba v Arme nebo Flashpointu jsi taky mohl jit oklikou, ale dostal ses na urcitou vzdalenost a spustil se predem nadefinovany script. Uplne nejvic a prakticky neovlivnitelne scriptovani bylo treba v Doomu 3 - priblizil ses treba na 5 kroku a priserka si te ani nevsimla, 4.5 kroku a uz po tobe sla. Prave, ze me stve nascriptovane AI - treba u her typu COD bych dnes cekal minimalne vyssi uroven nez v HL (1) - nehejbes se, prilitne granat atp. Slusne to bylo tenkrat zpracovane na amize v alien breedu 3d - vykosil jsi na miste 3 vetrelce a ctvrtej utek aby a mohl jsi pocitat s tim, ze si na tebe nekde pociha, klidne to vydrzel pul levelu ;)

edit: vubec nejhorsi scenar je prave to, ze zacnu v bode A a misto abych sel nejakou cestou do bodu B s urcitou obtiznosti tak se vydam 5km oklikou kde sesbiram sedmimilovy boty a kdejaky kraviny abych po trech hodinach dorazil do bodu B a tam jednim kliknutim vyridil problem v bodu B ;)
ČR (0)|28.6.2010 13:34
[quote=Ivo Mašek;384792]Není to tak úplně pravda. Stačí porovnat STALKER a METRO. Stalker = ohromný prostor, možnost ho projít křížem krážem, nikdo tě nehoní, máš možnost vykonat spousty vedlejších úkolů, nebo také ne., můžeš i nemusíš si tam přijít k financím (které se sakra hodí), můžeš si tam s leckým pokecat, lecos se dozvědět, svým vlastním chováním si zařídit / nezařídit u jistých lidí vyšší cenu za své artefakty, zbraně sebrané od nepřátel, apod. Defacto, svým chováním, přístupem a přemýšlením, co teď a co udělat potom, si zjednodušit / zkomplikovat svůj další osud v celém příběhu. Samozřejmě, že vždy dojdeš do toho bodu B. Ale alespoň dle mě, je dobré si hru užít a prožít - ne to rychle prolétnout a te´d hned (včera bylo pozdě) být v cíli. Taková hra se dá hrát několik týdnů až měsíců a stále je v ní něco nového - neomrzí.
Což takové METRO mě dost zklamalo. Rychle, rychle, žádné vykecávání, zkoumání, prohlížení, žádné odbočení z někým vytyčené trasy, hlavně všechno to přede mnou postřílet (a snad ani moc nemyslet) a šup, šup, už jsme na konci. Přitom u toho METRA bych mnohdy rád sešel z trasy a na nepřítele se vrhnul od jinud.
Prostě, není to jenom o tom, začít v bodě A a dostat se do bodu B.[/quote]

Přestřelky v Metru jsou velice slabou částí hry. V první polovině hry to je nehorázná nuda a otrava. Hra celkově byla ale velice zajímavá, z grafiky jsem ohromen nebyl. Metro i Stalker jsou z těch lepších her. Na obecně nejvyšší úrovňi z dnešní produkce je MASS EFFECT! Hra vytváří jakýsi kontrast mezi volností a intenzitou. Velký prostor, interaktivní svět, smrtící dialogy, perfektní animace, skutečná volnost v rozhodování, pokročilá mimika, hra se vyvíjí na základě učiněných rozhodnutí. Po jazykové stránce je to nejtěžší hra pro Čecha, takže celek hodnotím jako smrtící porci herní zábavy. Moc dobrých her není, to je fakt. Ale nejlepší vždycky byly rozhodně hry horové
nebo příběhové. Condemned:Criminal Origins, Max Payne, HL, AITD 5, Fahrenheit, COH, FEAR, GTA, LOST PLANET, TRA, COD, MOHPA, Riddick, Crysis, Far Cry, bude i více kvalitních titulů, ale toto je jednoznačně kvalitní kulturní dědictví!
ČR (0)|28.6.2010 13:36
První dva díly Broken Sword byly též ohromné!
Richmond (8084)|28.6.2010 14:45
[quote=ČR;384819]...Max Payne, HL, LOST PLANET...[/quote]
Tyhle bych vypichl, kazda z nich prinesla neco noveho v ruznych casovych odstupech ;) Mimika + celkova grafika LP byla jednim slovem uzasna, kdyz to porovnam se zminovanym ME2 tak ji dava zle na zadek ikdyz je mezi nimi par let rozdil, nehlede na to, ze ME2 mi spis nez RPG prijde bliz k akci a tam ztraci zle - to co potkas na konci neni v LP ani boss ;)
ČR (0)|28.6.2010 16:07
[quote=Richmond;384836]Tyhle bych vypichl, kazda z nich prinesla neco noveho v ruznych casovych odstupech ;) Mimika + celkova grafika LP byla jednim slovem uzasna, kdyz to porovnam se zminovanym ME2 tak ji dava zle na zadek ikdyz je mezi nimi par let rozdil, nehlede na to, ze ME2 mi spis nez RPG prijde bliz k akci a tam ztraci zle - to co potkas na konci neni v LP ani boss ;)[/quote]

LP 2 na tom bude s bossy ještě lépe :D. Mass Effect 2 oddělává ty vylepšovací blbosti, je to táhnuto blíže ke komerci. Byl jsem zklamán omezeností některých lokací, ale kdybych měl hodnotit MS1/MS2, tak každá z těchto dvou her je trochu jiná, hry se doplňují, takže je dobré mluvit o celku, vždyť je to trilogie. Herní doba je největší...mně to trvalo 40 hodin. Možnost přenášet ty postavy skze díly, by mě zajímalo, kdo to zkoušel..zkrátka Mass Effect je best.
Jajator (38)|1.7.2010 16:02
me chytne za rok tak jedna,dve hry natolik,abych je dohral a je jedno,cotoje za zanr...naposled to byla Singularity:thumb
xmarek (1676)|1.7.2010 17:11
  • Hry nehraji
Neregistrovaný (0)|1.7.2010 21:52
Desktopové hry již takřka nehraji. Zahraji si nějaké flashovky.
Rád jsem hrál a sem tam se vrátím k online hře. Ale ne k nesmyslům Travian, BiteFight, The Crime City, Sea Fight nebo DarkOrbit. Jedině Dark Elf. Slušný by měl být Pán Hradu, ale typ hraní mi nevyhovuje.

Nikdy jsem ale neměl rád střílečky. A když strategie, tak jen pomalu. Při hraní AoE II jsem každou chvíli měl pauzu.

Nebo si jednoduše zapnu defaultní hry v MS Windows.
Kirk1 (850)|2.7.2010 19:33
  • Akční
  • RPG
  • Sportovní/závodní
  • Iné - podľa toho načo mám momentálne chuť ale tieto 3 žánre prevládajú
CSR (6)|24.8.2010 03:11
Akční
RTS/Strategie
Sportovní/závodní
Jiné
BishoQ (56)|21.7.2011 13:07
RPG
Sportovní/závodní

+ vše co mě chytne :)