Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Problém připojení routeru k síti

Nováček
    Registrace
    Jun 2010

Dobrý den, pořídil jsem si router D-Link Dir-825 http://www.alza.cz/d-link-dir-855-wireles-d113212.htm a mám problém s jeho instalací. Dříve jsem používal Huawei HG520i (od O2)a vše šlo bez problému akorát jsem potřeboval silnější wi-fi. Kabel ze zdi vedu do rozbočovače a jeden kabel vedu na fax a druhý do routeru. Ve starém modemu jsem používal telefoní kabel, ale u toho nového je vzadu místo pouze pro ten široký síťový kabel. V balení jsem bostal kabel s širokýma konektorama, ale já potřebuju mít zaplý i fax, proto jsem doma našel kabel, který je na jedné straně uzký a na druhé široký. Router mám zapojený podle návodu, ale kontrolka, že je připojený k sití je zhaslá. Může mi někdo pomct nebo mi říct co dokoupit? Nejspíš mám špatný kabel, ale nevím který si sehnat, aby mi fungoval zároveň i fax. Já sítím vůbec nerozumím, tak mě prosím omluvte za blbé dotazi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček Avatar uživatele Jajator
    Registrace
    May 2006

no gulas v tom mas solidni,ale asi te nepotesim..D-Link Dir-825 neni ADSL modem,takze tam ten "uzky konektor" pasovat nebude a vymena kabelu nepomuze..potrebujes adsl modem a pro tebe nejlepe asi s integrovanym routerem+wifi

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Jako problém bych viděl, že nepoužíváš ADSL router. Pokud máš připojení od O2, měl by být router zapojen podle obrázku, kde modem je nahrazen tvým ADSL routerem a propojen pomocí kabelu RJ45 na RJ11.

[SPOILER=Zapojení ADSL][/SPOILER]

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Oba maji recht /aby ne, kdyz rikaji to same/, musel by to byt jiny model (napr. od D-linku DSL-2641B ci DLS-2741B) nicmene mas jeste moznost, jak to zachranit bez dalsich nakupu - a to propojit Huawei (na kterem vypnes WiFi) s D-linkem (kde to WiFi zapnes) pomoci 'kabelu se sirokyma konektorama' cili RJ-45 s osmi draty. Jelikoz mas net nejspis od O2, tak na Huawei je to port 1 a na D-linku WAN.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2010

Poradil bych ti vratit router DIR-825 do obchodu a misto nej koupit ADSL modem D-Link DSL-2741B.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55509

Problem vyresen :-)

Podobná témata

1. pripojeni routeru
    Od italiamor v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 09-06-2012, 11:08
  2. kamera a připojení k síti
    Od mm-marek v sekci Sítě
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 05-02-2011, 09:43