reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

chybna partition

stix (70)|29.6.2010 14:53
zdravim, mam 1tb kterej sem mel rozdelenej na 3 partitiony (win7, data, win xp). xp uz sem nepouzival tak sem chtel partitionu smaznout a zvetsit velikost pro druhou kde sou data. bohuzel sem se nedostal ani k tomu. pred win7 sem pouzival partition magic a mel sem s nim nejlepsi zkusenosti tak sem ho nainstaloval i ted (ve win7) a po spusteni zahlasil nejakou chybu a jestli ji chcu opravit, bohuzel uz si nepamatuju co to presne bylo :( po oprave partition magic spadnul a objevilo se hlaseni ze neni s win7 kompatibilni, smazal sem ho teda ze zkusim jinej sw a jeste predtim udelal radsi reset (kvuli te oprave). po resetu mi vsak zmizela druhej oddil na disku zmizel, nainstaloval sem acronis disc director a tam je normalne videt, kdyz dam browse files vidim i soubory ale kdyz chci s oddilem neco udelat zahlasi chybu ze neni z os pristupny. nevi nekdo co s tim?
pridavam screen ze ve win je videt jen jeden oddil + jak to vypada v disc directoru
kevin00 (10238)|29.6.2010 15:10
Stáhni si GParted (je to bootovací CD/USB), nabootuj z daného média a pak můžeš s diskovými oddíly pracovat dle libosti.
stix (70)|29.6.2010 17:08
tak sem hodil gparted na usb ale pri nacitani hazel chyby a nefungoval, zkusil sem teda disc director v dosove verzi z hirens boot cd a tam slo s partitionou manipulovat. tak sem ju zvetsil a ve win uz je pristupna ale nod najednou hlasi podezreni na vir v mbr, predpokladam ze to bude jen omyl ale pro jistotu data zalohuju a tu partitionu jeste zformatuju. diky za tip, melo me taky napadnout driv zkusit to mimo win, byl sem nekolik let zvyklej na partition magic kde nebyl problem tak me to ani nenapadlo :mistake
Dojigiri (1629)|29.6.2010 17:23
No, zrovna s Partition Magic taky nemám v poslední době úplně dobrý zkušenosti, obzvlášť s velkýma diskama, ačkoliv jsem ho dřív používal výhradně, ale teď už ho radši ani nespouštím (zejména při hlášce ve smyslu "nalezena chyba chcete ji opravit" je nejvhodnější stornovat, už mi takhle kdysi zrušil MBR asi 2x - a od tý doby ho nepoužívám - ačkoliv není problém mbr opravit např. testdiskem).

Co se týká "viru v MBR", tak to může být proto, že nod zdetekoval pouze změnu, nikoliv přímo signaturu nějakýho boot viru (MBR boot virus jsem osobně v životě neviděl a vím pouze z doslechu o některých který pracovaly v dobách DOSu, jako třeba OneHalf).
Ale samozřejmě taky záleží jestli třeba zrovna ten Partition Magic nebyl z nějakýho "neoficiálního" zdroje, pak by nějakou potvůrku i obsahovat mohl ... ale že by zrovna boot virus bych se dost divil :)
StD (1963)|29.6.2010 17:38
[quote=Dojigiri;385128]...Partition Magic nebyl z nějakýho "neoficiálního" zdroje...[/quote]
[OT] Zvláště ty "Made in Gupin" tím byly pověstné... [/OT], ovšem právě NOD to nedokázal identifikovat už na spakovaných instalačkách, jako někteří jiní, ale to je na širší debatu jinam. Srry.