reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

XP nevidí druhý monitor (adaptér)

cml11 (112)|25.3.2007 22:52
Zdravím. Máte někdo návrh jak přesvědčit WinXP aby mi umožnil zobrazování na dvou výstupních zařízeních? Grafická karta Gigabyte 7900GT (GV-NX79T256DP-RH) v desce Gigabyte GA-965P-DS4. Nedávno jsem chtěl připojit na kartu druhý monitor a vůbec jsem nepochodil. V ovládacích panelech se hlásí jen jeden adaptér, ve zobrazení jen jeden monitor. Žádné další nedoinstalované zařízení nepřebývá. Nepomohla ani čistá instalace s posledními ovladači, vše stále stejné. Pokud připojím monitor fyzicky na druhé DVI, po restartu je normálně použitelný, nicméně dva výstupy zároveň, nebo přepnutí za chodu se mi nepodařilo rozchodit.
boumba (29)|26.3.2007 00:02
máš připojené oba monitory najednou?
cml11 (112)|26.3.2007 08:47
Když jsem, to udělal, nic se nastalo.Nepomohl ani restart.navíc bych řekl, že by měly být v systému vidět dva grafické adaptéry? Což se neděje. Kartu mám už delší dobu, ale jelikož normálně používám jen jeden monitor, nikdy dřív mě nenapadlo něco takového hledat. Jediné co mě napadlo jako možná příčina byla podpora dual link, kdy by přes oba výstupy mohl být zapojen jen jeden monitor. Nevím jak se potom grafický adaptér hlásí do systému.