reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Eloxování - zkušenosti?

wthulmann (238)|29.6.2010 22:09
Zdravím :)

Kratší úvod:
sháním CoolerMaster Stacker 83x, nejlépe 830 EVO černou variantu. Kdo by věděl, klidně o bazarové, dejte určitě vědět. V obchodech už je k sehnání jen nVidia edice, která je prostě hnusná a navíc pekelně drahá - tu kupovat nehodlám. Pak je tu k sehnání stříbrná varianta 831 SE. Tu kupovat taky nechci, protože od tohoto stackera už mám dva exempláře.

Plán je následující - když není černý k sehnání, tak chci vzít jednoho stříbrného stackera a udělat z něj černého, nebo třeba i červeného :)

Hledal jsem hledal a našel, že existuje něco čemu se říká eloxování, čímž by šlo změnit barvu. Dělají to třeba tady http://www.aa.cz/galvanika/index4.htm a vypadá to nadějně

A teď konečně ty dotazy:

1) je technologicky proveditelné provést elox na tak velkém kusu hliníku jakým je bočnice ze Stackera?
2) viděl někdo někdy výsledný efekt v nějaké větší ploše? největší věc s eloxem co jsem viděl byla karabinka a klíč od dveří...


Uvítám i jakékoliv jiné nápady.
díky
lexxxa (714)|29.6.2010 22:16
ahoj-presne v teto firme jsem nechaval eloxovat na cerno svoji lian li;),kostra bez cela a bocnic+kos na hdd a doplnky me stalo 1500,-,nic lacineho,cernej elox delaji skoro porad,barevny obcas,podle toho kolik maj zakazek,vysledek je slusny,az na cenu jsem byl spokojen

akorat mensi problem, co budes eloxovat,tak nesmi byt nic kovoveho,to lazen rozpusti a necha to fleky na eloxu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hlavne v hlinikovych nytkach ty zbytky hrebiku je potreba vytlouct-jinak to budes mit flekaty,a druha vec,nesmis na tom mit otisky prstu,takze hodne opatrne ,na mastny elox nechytne,i kdyz to jde do kyseliny,lepsi to mit hooodne cisty

jestli mas otazky,ptej se;)
StD (1963)|29.6.2010 22:17
[quote=wthulmann;385250]...[/quote]
...tak navaž známosti třeba v leteckých fabrikách a uvidíš. Zkus se podívat na velikosti eloxovaných, černěných, kadmiovaných potahových panelů v letadlech a bude ti jasné, kde hledat. Ale takto kusovka toho bez známostí asi přes Zlaté stránky moc nepořídíš, nebo to bude mít ceny zlata.
lexxxa (714)|29.6.2010 22:41
jeste jsem si vzpomnel,nevim nakolik se lisi elox original pouzity na skrinich napr Lian-li a elox takhle delany,ale kazdopadne vystaveny slunecnym paprskum ma snahu sisovat,a ani velke teploty mu nesvedci-mel jsem v case poeloxovany pasivni chladice,sadu 6ks,a pouzil jsem jen 4,a po roce jsem ty stary sundaval a rozdil v barve byl hodne rozdilny- strasne zalezi co je za primesi jinych kovu v tom pouzitem AL,nikdy to neni cisty hlinik,ale vzdy jsou tam jeste nejake prvky-cim cistci hlinik-tim hezci elox i stalejsi barevnost;)
wthulmann (238)|30.6.2010 07:29
Díky za odpovědi

lexxxa - díky za tipy, no já hodlám načernit jen "obal", takže by to s tím množstvím děr, co ve Stackeru jsou, nemuselo být až tak drahé. A podle toho co jsem koukal, tak by všechny díly měly jít kompletně odstrojit, takže snad nic nerozleptám. Jinak kdyby to šlo, tak bych byl vděčný za fotku té lian-li. Jen pro představu, jak to dopadlo a taky abysme se pokochali :D

Mám to z domova kousek, takže se tam asi dojdu zeptat co a jak, docela by mě zajímal taky červený elox, ať mám originál a nejsem naštvaný, že jsem nesehnal černého :D


StD - nějaké známosti už tam v okolí mám :) hned vedle té eloxovny je autoServis, velké S, protože opravdu umí auta spravit, né jen tupě naslepo objednat náhradní díl a pak měnit a měnit a měnit.... chlapci taky dost dělají na opravách veteránů, tím pádem mají docela hodně šikovných strojů na obrábění materiálů a hlavně velmi šikovné ruce ;) už jsem si u nich nechal například přebrousit základnu z CM Glacier 600 aby padla na 4870ku, což k výprodejové ceně glacieru 120kč s daní bylo velmi výhodné. Autoservis vřele doporučuji.
StD (1963)|30.6.2010 07:49
[quote=wthulmann;385297]...[/quote]
Jj, mi máme "pár takových" provozů v objektu, však víš kde jsem. Jinak na to odmaštění jsem kdysi hodně dávno používal myslím perchloretylen nebo jak se tomu nadávalo, sehnal jsem to z nějakého prošlého hasicího přístroje - to bylo ještě v dobách výroby modýlků...
Edito: Jinak až tu skříň budeš mít, tak jsou do ní ideální dvě originál CM disková chladicí hnízda 4ve3 posicích. Pořídil jsem a naprostá spokojenost. Viz tu.
wthulmann (238)|30.6.2010 09:32
[quote=StD;385298]Jj, mi máme "pár takových" provozů v objektu, však víš kde jsem. Jinak na to odmaštění jsem kdysi hodně dávno používal myslím perchloretylen nebo jak se tomu nadávalo, sehnal jsem to z nějakého prošlého hasicího přístroje - to bylo ještě v dobách výroby modýlků...
Edito: Jinak až tu skříň budeš mít, tak jsou do ní ideální dvě originál CM disková chladicí hnízda 4ve3 posicích. Pořídil jsem a naprostá spokojenost. Viz tu.[/quote]

z toho odkazu mám jak ten iCage od TT (nedávno koupený tady na fóru v bazaru od Ecthaliona) tak ten origo koš od CM - u mého Stackera byl dodaný s casem ;) (naopak bídáci mi nedali ten rošt na větráky do bočnice :((
lexxxa (714)|30.6.2010 12:16
[quote=wthulmann;385297]Díky za odpovědi

lexxxa - díky za tipy, no já hodlám načernit jen "obal", takže by to s tím množstvím děr, co ve Stackeru jsou, nemuselo být až tak drahé. A podle toho co jsem koukal, tak by všechny díly měly jít kompletně odstrojit, takže snad nic nerozleptám. Jinak kdyby to šlo, tak bych byl vděčný za fotku té lian-li. Jen pro představu, jak to dopadlo a taky abysme se pokochali :D

Mám to z domova kousek, takže se tam asi dojdu zeptat co a jak, docela by mě zajímal taky červený elox, ať mám originál a nejsem naštvaný, že jsem nesehnal černého :D


StD - nějaké známosti už tam v okolí mám :) hned vedle té eloxovny je autoServis, velké S, protože opravdu umí auta spravit, né jen tupě naslepo objednat náhradní díl a pak měnit a měnit a měnit.... chlapci taky dost dělají na opravách veteránů, tím pádem mají docela hodně šikovných strojů na obrábění materiálů a hlavně velmi šikovné ruce ;) už jsem si u nich nechal například přebrousit základnu z CM Glacier 600 aby padla na 4870ku, což k výprodejové ceně glacieru 120kč s daní bylo velmi výhodné. Autoservis vřele doporučuji.[/quote]


fotky moji lian li jsou zde na foru napr zde
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/17103-pochlubte-se-vnitrkem-sve-skrine

a pak klikni na uplne vlevo pod nickem je fotoalbum


[SPOILER][/SPOILER]
StD (1963)|30.6.2010 12:43
[quote=lexxxa;385482]fotky moji lian li jsou zde na foru...[/quote]

:p No a nejlepčí na tom je, že jste "skoro-sousedi" a máte to k sobě tak 15 minut chůze... :D:D:D
lexxxa (714)|30.6.2010 12:50
se muze prijit podivat jak to vypada na vlastni oci :cool::D
StD (1963)|30.6.2010 12:57
[OT]Napůl cesty tam máte tu "panelku hospodu", co je tam dole Penny nebo co, tak můžem někdy hodit ten pivní/eloxovací sraz tam. :D[/OT]
wthulmann (238)|30.6.2010 15:09
:mistake taky mě mohlo napadnout kouknout se do profilu na fotky.... hezký interiér, u mě to teĎ nevypadá moc vábně, viz fotka.


[quote=lexxxa;385495]se muze prijit podivat jak to vypada na vlastni oci :cool::D[/quote]

no, možná bych toho i využil, koukám že se koná i vodní dílo, to mě přirozeně zajímá :D

Koukám, že mě čeká dost práce, protože budu muset přehodit vnitřnosti z pc co mám v práci do jiného casu, abych měl volného stackera, toho pak připravím pro tohle. Rozhodl jsem se to až na umístění pumpy obšlehnout, protože se mi ten koncept umístění radiátorů prostě líbí a líp bych to nevymyslel. Takže nejdřív montáž vodníka na sucho a pak teprv elox. (A nejhorší ze všeho bude vybrat barvu)
DSC03134.JPG
lexxxa (714)|30.6.2010 15:14
[quote=wthulmann;385532]:mistake taky mě mohlo napadnout kouknout se do profilu na fotky.... hezký interiér, u mě to teĎ nevypadá moc vábně, viz fotka.




no, možná bych toho i využil, koukám že se koná i vodní dílo, to mě přirozeně zajímá :D

Koukám, že mě čeká dost práce, protože budu muset přehodit vnitřnosti z pc co mám v práci do jiného casu, abych měl volného stackera, toho pak připravím pro tohle. Rozhodl jsem se to až na umístění pumpy obšlehnout, protože se mi ten koncept umístění radiátorů prostě líbí a líp bych to nevymyslel. Takže nejdřív montáž vodníka na sucho a pak teprv elox. (A nejhorší ze všeho bude vybrat barvu)[/quote]


vodnik neni muj,tam mam tu fotku pouze pro zajimave reseni pripojeni kabelu 24 pinu:p:inlove
wthulmann (238)|30.6.2010 15:47
[quote=lexxxa;385533]vodnik neni muj,tam mam tu fotku pouze pro zajimave reseni pripojeni kabelu 24 pinu:p:inlove[/quote]

aha, no to byla jedna z věcí na kterou jsem se chtěl zrovna podívat, protože jsem úplně nepobral kam ty kabely mizej :D

...a ještě mě napadlo,že nebude vůbec blbej nápad vzít z toho stackera jen jednu vnitřní lištu a nechat si udělat vzorek... protože si nejsem jistý, jak se to bude chovat na broušeném hliníku. Přeci jen je to trošku jiný povrch než kostra tvé LianLi