reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NVIDIA Riva TNT2 M64 32MB - ovladače

boby (131)|30.6.2010 12:45
Nedaří se mi nainstalovat správnou verzi ovladačů pro tuto GK.
Základní deska PCChips M700 Rev. 1.3 čipová sada SiS 635T
Instalován OS Win XP SP3 a AGP Driver ze stránek výrobce. Je tam ještě i novější Bios, ale ne pro tuto revizi, tak jsem to raději neriskoval. Ve správci zařízeni je žlutý vykřičník a Kod 10. Zkoušen ovladač přímo ve Win a detonátory ze stránek nVidie řady 6 a 7. V biosu jsem zkoušel ještě vyhradit IRQ pro PCI VGA taky bez výsledku. Má s tím někdo nějakou zkušenost, nebo nějaký nápad?
zsdx (2098)|30.6.2010 14:02
[quote=boby;385492]Nedaří se mi nainstalovat správnou verzi ovladačů pro tuto GK.
Základní deska PCChips M700 Rev. 1.3 čipová sada SiS 635T
Instalován OS Win XP SP3 a AGP Driver ze stránek výrobce. Je tam ještě i novější Bios, ale ne pro tuto revizi, tak jsem to raději neriskoval. Ve správci zařízeni je žlutý vykřičník a Kod 10. Zkoušen ovladač přímo ve Win a detonátory ze stránek nVidie řady 6 a 7. V biosu jsem zkoušel ještě vyhradit IRQ pro PCI VGA taky bez výsledku. Má s tím někdo nějakou zkušenost, nebo nějaký nápad?[/quote]

Riva by mela jet primo s WinXP ovladacem, nicmene muzes zkusit nejaky starsi z nvidia.com (nejstarsi jsem nasel tady). Ovladace pro radu 6 a 7 tuto kartu nepodporuji.
StD (1963)|30.6.2010 14:11
[quote=boby;385492]Nedaří se mi nainstalovat správnou verzi ovladačů pro tuto GK.
Základní deska PCChips M700 Rev. 1.3 čipová sada SiS 635T
Instalován OS Win XP SP3 a AGP Driver ze stránek výrobce. Je tam ještě i novější Bios, ale ne pro tuto revizi, tak jsem to raději neriskoval. Ve správci zařízeni je žlutý vykřičník a Kod 10. Zkoušen ovladač přímo ve Win a detonátory ze stránek nVidie řady 6 a 7. V biosu jsem zkoušel ještě vyhradit IRQ pro PCI VGA taky bez výsledku. Má s tím někdo nějakou zkušenost, nebo nějaký nápad?[/quote]
To "dráždíš" tu desku ode mne? Tedy já bych na to W_XP necpal, maximálně "dobové" W2K.
nechasto (2)|30.6.2010 14:27
no mam tu grafiku tiež..je to inno vision tnt2 m64 w/32mb

to prvé doporučenie som skušal už včera¨
zakaždým to vypíše že Nemate nainštalované kompatibilné drivery k vašmu hardveru.....

to je zvlaštne lebo inštalujem stiahnute drivery

skusil som aj automaticku detekciu na nvidia a najde mi v podstate tie iste ako doporučuje prvý pokus o pomoc......pri automatickej detekcii na stranke nvidie pisu ze pri cerstvo nainstalovanom systeme ju nedoporucuju !je to opcia 2! pri driver downloade.....ale doporucuju odpciu 1, ta je sice fajn ale neviem čo mam v nej zadat......ked som na stranke zadal hladat priamo podla názvu karty tak mi to dalo len nádherny chválospev o tom aká to je super karta čo sa týka evolucie predskokan geforce 2 atd....ale drivery nie.....ide ma urvat.....nieje to moj pc a s.rem sa s nim od včera večera....a toto je posledny problem ktory neviem lusknut....pomoc

nejaká česká stránka s drivermi?....prípadne niekto kto tento elektro bordel už má?...pls
nechasto (2)|30.6.2010 14:33
everest mi ju definuje ako nVIDIA RIVA TNT2 M64
nalepka na nej však inno VISION TNT2 M64 W/32MB
boby (131)|30.6.2010 15:04
2zsdx: myslím samozřejmě detonátory přímo z nVidie pro tuhle kartu, tedy to už jsem zkoušel včetně 61.77

2StD: jj už jsem ji i nadráždil, ale s Tulatinem a to už je o něčem jiném. Nicméně instalace dvoulitrů mě problému s GK nezbaví.

2nechasto: to je jedno, máš stejný model jako já, takže poslední co tam má nVidia jsou 61.77, ty co uvádí zsdx - 71.89 jaksi kartu nenašli.
StD (1963)|30.6.2010 16:27
[quote=boby;385530]2zsdx: myslím samozřejmě detonátory přímo z nVidie pro tuhle kartu, tedy to už jsem zkoušel včetně 61.77

2StD: jj už jsem ji i nadráždil, ale s Tulatinem a to už je o něčem jiném. Nicméně instalace dvoulitrů mě problému s GK nezbaví.

2nechasto: to je jedno, máš stejný model jako já, takže poslední co tam má nVidia jsou 61.77, ty co uvádí zsdx - 71.89 jaksi kartu nenašli.[/quote]
No já si myslím, že ten prob s drivery GK je až podružný - první věc je mít správně nainstalený ten chipset a SiSAGP. Provozuji jednu podobnou starší desku (ECS, ale Socket A) se SiS745 chipsetem a GK tam mám nastavenou manuálně na IRQ5 se všemi údaji I/O a musí tam být vypnuté ACPI, jinak to odmítalo chodit - tedy tam v té situaci se o to přerušení dělí ještě se 2 dalšími kartami - nevím co tam zatím máš ty.
boby (131)|30.6.2010 16:50
No tady ten Bios toho moc neumožňuje. Zkoušel jsem Allocate IRQ to PCI VGA, ale to mi zase nechodila myš (USB) jinak tam nic co by se ještě dalo nastavit ke GK nevidím. Ten driver by měl být ok - přímo za stránek výrobce desky v 1.17 a myslím, že je ten samý i na stránkách SiSu. Jinak jsem zatím žádnou jinou kartu neinstaloval. Jenom jsem zkoušel ještě GK do PCI a ta šlape bez problémů. Teď jsem tam dal ještě síťovku, jestli se to nějak neprohodí a taky nic.
Edit: ještě jsem zkusil vypnout ACPI a to se nedostanu ani do Win.
StD (1963)|30.6.2010 16:56
[quote=boby;385556]No tady ten Bios toho moc neumožňuje. Zkoušel jsem Allocate IRQ to PCI VGA, ale to mi zase nechodila myš (USB) jinak tam nic co by se ještě dalo nastavit ke GK nevidím. Ten driver by měl být ok - přímo za stránek výrobce desky v 1.17 a myslím, že je ten samý i na stránkách SiSu. Jinak jsem zatím žádnou jinou kartu neinstaloval. Jenom jsem zkoušel ještě GK do PCI a ta šlape bez problémů. Teď jsem tam dal ještě síťovku, jestli se to nějak neprohodí a taky nic.[/quote]
No vidíš, zrovna 2 věci, co zmiňuješ, mi dělaly potíže - tak USB je úplně zakázáno a když jsem tam kdysi dávno jednou zkoušel dát jinou NIC, tak jsem odpálil ZK (mea culpa - NIC byla pro PCI 1.3). Jo a pro GK mám ještě vypnutou funkci FastWrite, ale já tam mám Award BIOS a podle tvého popisu ty asi AMI.

Edito: ACPI se musí vypnout ještě před instalací WIN, tím se ti změní i způsob vypínání - ručně přes čudlik a nevím, jestli to XP zkousnou.
boby (131)|30.6.2010 17:18
Jo, je tam Ami a moc se toho tam nastavit nedá. nedávno jsem instaloval 650, drivery jsem stahnul přímo ze SiSu, ale byl tam Award a to je jiné kafe. Ještě tedy zkusím vypnout USB, i když bych fakt nerad. Nejde ani tak o myš, ale jiná zařízení. No ale abych vyloučil tenhle problém. ZK mám integrovanou a šlape s těmi drivery ze stránek desky, chtěl jsem tam dát SB, ale tohle stačí.
StD (1963)|30.6.2010 17:22
[quote=boby;385561]Jo, je tam Ami a moc se toho tam nastavit nedá. nedávno jsem instaloval 650, drivery jsem stahnul přímo ze SiSu, ale byl tam Award a to je jiné kafe. Ještě tedy zkusím vypnout USB, i když bych fakt nerad. Nejde ani tak o myš, ale jiná zařízení. No ale abych vyloučil tenhle problém. ZK mám integrovanou a šlape s těmi drivery ze stránek desky, chtěl jsem tam dát SB, ale tohle stačí.[/quote]
No aby taky nebyl zrovna ten AGPport u té desky vadný. Zkus se zeptat přes SZ "původního majitele", jestli s tím nebyly problemy. Máš to v SZ.
boby (131)|30.6.2010 17:28
To by ale ta GK nechodila vůbec ne? Byl by tam žlutý otazník a ne vykřičník, vždyť deska normálně s tou GK pracuje, je i správně idetifikována v GPU_Z a Everestu, ale nemůžu dát vyšší obnovovací frekvenci a taky to může dělat problémy v některých 3D alikacích. Nicméně za zeptání nic nedám.
StD (1963)|30.6.2010 17:30
Vyfoukal jsi ten slot pořádně stlačeným vzduchem? U těchto starých krámů to bývá alchymie. :thumbdown
boby (131)|30.6.2010 17:39
[quote=StD;385564]Vyfoukal jsi ten slot pořádně stlačeným vzduchem? U těchto starých krámů to bývá alchymie. :thumbdown[/quote]

No foukal jsem jenom pusou, co stačily utahnout mé zakouřené plíce a na ostatní jsem použil štěteček. Deska byla venku, tak jsem si s tím dal docela práci.
StD (1963)|30.6.2010 17:51
[quote=boby;385567]No foukal jsem jenom pusou, co stačily utahnout mé zakouřené plíce a na ostatní jsem použil štěteček. Deska byla venku, tak jsem si s tím dal docela práci.[/quote]
No vyloučit to můžeš zkouškou jiné GK do AGP, jestli je. Když ti z PCI slotu jede deska také, tak bych už hledal opravdu jen to zrnko prachu nebo lupou porušený kontakt. Ta deska je co si pamatuji na povrchu docela solidně popsaná, nemá nějaký zvláštní jumper pro to AGP?
boby (131)|30.6.2010 17:59
Přesně tak tohle mě napadlo, ještě než jsem vypnul USB. Takže je tam ATI 8MB a je to ok. Nesvítí nic. Tedy problém je zcela jasně v ovladačích. Kdyby se tak někdo našel kdo tu GK provozuje a na jakých driverech. Já jsem fakt docela v koncích. Ta Atina tam jde, ale má jen 8MB a to je bída, mám ji tady jenom na testy. Chtěl jsem, aby se to taky trochu hýbalo, když už jsem tam dal toho Tuleně.
Edit: jumper na AGP deska nemá
StD (1963)|30.6.2010 18:07
[quote=boby;385576]Přesně tak tohle mě napadlo, ještě než jsem vypnul USB. Takže je tam ATI 8MB a je to ok. Nesvítí nic. Tedy problém je zcela jasně v ovladačích. Kdyby se tak někdo našel kdo tu GK provozuje a na jakých driverech. Já jsem fakt docela v koncích. Ta Atina tam jde, ale má jen 8MB a to je bída, mám ji tady jenom na testy. Chtěl jsem, aby se to taky trochu hýbalo, když už jsem tam dal toho Tuleně.
Edit: jumper na AGP deska nemá[/quote]
No tak nezbývá než čekat, já provozoval vždy výhradně Atiny a jedinou nVidii co jsem kdy zavadil to měl zeťák až nějaký MX2, ale ty staré ovladače mám stejně asi ještě v mašině v práci.
zsdx (2098)|30.6.2010 21:03
[quote=boby;385530]takže poslední co tam má nVidia jsou 61.77[/quote]

[quote=boby;385576]Tedy problém je zcela jasně v ovladačích.[/quote]

Pokud potrebujes starsi ovladace na testovani, ma je nVidia na FTP, pro XP zacinaji na 21.81 :)
Takze muzes testovat do aleluja.
StD (1963)|30.6.2010 21:31
[quote=boby;385576]...[/quote]
Ježíšku, teď mě ještě tak napadlo, že já vlastně tu GF MX2 AGPgrafiku tu někde musím mít v hromadě krámů, když jsem jí v té mašině nahrazoval Atinou 7500 s pasivem - protože ten ventilátor na ní děsně rachotil, nicméně na otestování by se ještě mohla šiknout.
wolf007 (653)|30.6.2010 22:47
na tuhle vga jsem pouzival detonatory rady 40/41 novejsi nemaji cenu... btw pro jake to je pc ?
StD (1963)|30.6.2010 23:04
[quote=wolf007;385655]na tuhle vga jsem pouzival detonatory rady 40/41 novejsi nemaji cenu... btw pro jake to je pc ?[/quote]
Ta deska je vyfocená tady (je to ta větší v postu #9).
wolf007 (653)|1.7.2010 00:23
celeron copermine 950 mhz ? agp slot je maximalne 2x ?

http://www.nvidia.com/object/winxp-2k_archive.html

http://www.nvidia.com/object/71.84_geforcetnt2quadro_supported.html

asi tak- mel jsem v pc gf2 pro 64mb pouzival jsem na ovladace z rady 40,nainstaloval jsem si detonatory 61.76,kvalita zobrazeni se zlepsila[lepsi kvalita/mensi rychlost zobrazeni],nechci prudit ale ati 8500le/9000/9200/9250 by byla lepsi variantou,na te desce by mu mela gf2 rada az fx 5*** ,samozrejme zalezi na co se to bude uzivat,pokud jen testy tak staci ta tnt2
boby (131)|1.7.2010 00:54
Přesná specifikace sestavy je v úvodním postu. Teď je tam Tualatin. Jinak deska má AGP4x. GF2 i MX mi jede na 93.71, to by měly být poslední co NVIDIA doporučuje. Na 5kovou řadu zase podobně používám 175.19. Takže jsem v případě TNT2 postupoval stejně a našel jsem poslední 71.89 a ty vůbec tu Rivu pod sebou neměly a potom tam byly ještě 61.77 a to bylo to samé. PC jsem chtěl původně postavit neteřince, ale nějak se mi teď s ním nechce loučit. Tu RIVU jsem měl doma, tak jsem ji tam dal. Jinak máš pravdu, že by sestavě slušela i lepší grafika, ale tu zatím nemám a kupovat na Aukru jen kvůli tomu ji nechci. Zkusím ještě zítra jiné ovladače, co mi tady radí.
wolf007 (653)|1.7.2010 10:44
boby: tuhle krasku mam doma 2x[ati 9550 s.e 256mb agp 8x]
ati 9550 s.e.jpg
boby (131)|1.7.2010 19:16
Tak jsem poctivě všechno postahoval a otestoval. Bohužel problém přetrvává. Na 98, nebo 2000 bude pravděpodobně GK problémů. Budu se muset smířit s tím, že tuhle grafiku pod XP nerozchodím. Koukal jsem po netu a nejsem sám. To je ale slabá útěcha :o