reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozšíření paměti RAM

MarekVys (80)|30.6.2010 16:00
Deska: ASRock 939S56-M
RAM v současnosti: 2xDDR400 512

Mám volné DDR400 1GB a DDR400 512 z počítače, který odešel. Napodlo mě tedy z něj vytáhnout RAMky a dát je do jiného PC.

Mám jen pár dotazů:

-není problém v sestavě 3x512 a 1x1GB ?

-RAMky mám z počítače který asi vyhořel, měnil jsem zdroj, nepomohlo to a dál jsem to nezkoušel, nevyplatilo se mi to. Nevím jaká je šance, že se, asi se základní deskou, poničily i RAMky, může se něco stát, když do funkčního PC dám nefunkční RAMku?
|Mio| (1333)|30.6.2010 16:03
Soupni je tam, bude to fungovat.

Pokud je nektera z tech pameti vadna tak se bud jeji kapacita vubec nenacte nebo bude system hazet chyby. Ale neni co skazit, vyndat je muzes vzdy.

Ale nepojede to v DUALu, coz asi tusis,
MarekVys (80)|30.6.2010 16:04
Díky moc za odpověď, myslel jsme si to, chtěl jsem ale ujištění :)
MarekVys (80)|1.7.2010 11:19
První den po výměně RAM všechno dobré, PC jel, někdy i lépe podle TuneUps jely všechyn RAMky i Everest je všechny zobrazoval.

Druhý den začalo PC blbnout. Tak teď nevím, zda to může být těma RAMkama.

Při startu se kousl windows, prvně se ukazoval podivnými fonty, na podruhé bylo startovací okno rozostřené a zase zamrzlo. Na potřetí naskočil. Při pokusu o čištění pc, CCleaner, WinDoctor vše ok, pak jsem zkusil malwerbytes. Našlo to pár malwaru a v průběhu testu systém spadl do černé obrazovky, zase naskočil po ručním restartu....

Co vy na to?
DrZelenka (2491)|1.7.2010 11:49
[quote=MarekVys;385770]První den po výměně RAM všechno dobré, PC jel, někdy i lépe podle TuneUps jely všechyn RAMky i Everest je všechny zobrazoval.

Druhý den začalo PC blbnout. Tak teď nevím, zda to může být těma RAMkama.

Při startu se kousl windows, prvně se ukazoval podivnými fonty, na podruhé bylo startovací okno rozostřené a zase zamrzlo. Na potřetí naskočil. Při pokusu o čištění pc, CCleaner, WinDoctor vše ok, pak jsem zkusil malwerbytes. Našlo to pár malwaru a v průběhu testu systém spadl do černé obrazovky, zase naskočil po ručním restartu....

Co vy na to?[/quote]

Pouzij GoldMemory, nebo memtest aspon na 4 hodiny (nejlepe celou noc napr.) a nesmi tam byt ani jedna chyba.