reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vyber nove podlozky pod mysitko...

Georginek (2957)|30.6.2010 20:41
Zdravim, kocka si pohrala s moji podlozkou :runaway, pobrousila si na ni drapky a jelikoz to byla latkova Razer Goliathus Omega, tak jeji cast je znicena. Pouzitelna je, ale kus ne. Jelikoz jsem clovek naprosto priserny na detaily, vadi mi to a chci si koupit novou....

Chtel bych podlozku se zapestnikem. Bohuzel takoveto podlozky je velice omezeny a moc moznosti neni.

Podminky:
-Latkova (jelikoz je jizda mysi po podlozce absolutne bez zvuku) NEBO z jinyho materialu ale podminka je, aby byla ticha ( nemam s jinymi materialy zkusenost, pouze s plastovyma, ale to je hlucny)

- cerna
- mela podzapestnik
- a rozmery by mely byt maximalne 305x250
- cena nerozhoduje, rad si za kvalitu priplatim

mys Logitech G9


Ma nekdo zkusenost s timhle??

Vyber neni vubec zadny. Jedine co splnuje podminky je Razer Vespula

pripadne Razer RZE-1001-EU Bundle eXactMat a ExactRest

Mate nejaky jiny napad?
Georginek (2957)|8.7.2010 19:33
Mate nekdo zkusenosti z hlinikovyma podlozkama? Koukam, ze nikdo neporadi, tak akorat jestli je mys slyset kdyz jezdi prez hlinikovou pripadne plastovou.....
Aytech (475)|8.7.2010 20:13
Zatim mam zkusenost pouze s Roccat Taito. Je vyborna, absolutne ticha, ale priste tak velkou bych asi nekoupil ;)
Martin Vithous (52)|12.7.2010 09:18
[quote=Georginek;387349]Mate nekdo zkusenosti z hlinikovyma podlozkama? Koukam, ze nikdo neporadi, tak akorat jestli je mys slyset kdyz jezdi prez hlinikovou pripadne plastovou.....[/quote]

Mám doma dodnes RAZER eXactMat Xspeed.

Zpočátku pohyb prakticky neslyšitelný, postupem času se slyšitelným stává (především vinou opotřebování teflonových nožiček myši).

Povrch relativně odolný, byť se postupem času opotřebovává (po cca 5ti letech jsem začal používat druhou stranu podložky, neboť control (drsnější povrch) strana byla již částečně "vybroušena
" - nikoli na kov, došlo pouze k "zjemění" povrchu).
Jandaskunk (2330)|12.7.2010 09:33
Já osobně mám Steelseries QCK Mini (existují i větší verze, ale ty by se mi už nevešly vedle klávesnice :D) a po roce používání je jako nová (až na prach či pot, který se dá ale vyklepat resp. umýt) - je sice látková, ale ze spoda je to vlastně gumové (nebo nějaký spešl materiál), takže je odolná - osobně si myslím, že je to to samé jako Roccat Taito, která je ale větší, ale v nabídce jsou ještě dvě větší Steelseries, kdyby bylo potřeba (ta největší je větší jak Taito a zhruba nastejno s cenou)
Georginek (2957)|16.7.2010 19:50
Docela me vyber podlozek rozciluje. Za prve se nikde nemuzu docist, to co chci vedet a vubec nevim co si vybrat.
Mel jsem vzdy latkove, protoze plastove ani kovove se mi proste nevyhovovali, bud studi, jsou hlucne, spini se a hlavne nemam je kde vyzkouset se svou myskou. Je to dost vopruz.

Vymenu bych asi neresil, ale nasel jsem doma jeste jednu totoznou ( zbyla tady po nekom kdo si ji nevzal) ale rozciluje me, ze mi cas od casu proste uskoci kurzor. Ne nijak zvlast, ale protoze mam nastavenou velice vysokou sensitivitu (protoze nesnasim jezdit s mysi po cele podlozce, natoz ji zvedat, jako treba muj bracha )
Mam standartne stale zapesti nehnute polozene a mysi jezdim maximalne 1-2cm do stran 1-1,5cm na vejsku. Tak je ustrel kurzoru dosti otravny.
Na stole vsak myska jezdi normalne a kurzor neustreluje. Zkousel jsem i jinou latkovou podlozku, nejakej starej smejd, co sem mel kdyz mi bylo 10, na ty taky kurzor ustreluje uplne stejne.....

Myslel sem, ze bych zkusil treba jiny druh latkove podlozky, ale nejsem si jistej. Prece jenom se mi nechce vyhazovat 500kc jen tak z okna. To stejne jako kdybych si koupil Vespulu. 1000kc a pak mi nebude vyhovovat a jeste k tomu je plastova (snad potazena latkou).
Umel by nekdo poradit? ;)
PS: Vim, ze v Alze si neco muzu obednat a pak to hezky do 7-14dni vratit bez udani duvodu,no ale zase nechci bejt takova svine.....A kdyz to takhle udelam treba 4x, tak mi snad nejaka sedne. I kdyz pochybuju, ze by meli v Alze pro toto pochopeni! :D
Richmond (8084)|16.7.2010 20:00
Primluvil bych se taky za obyc hadr QcK (tu vetsi po mini) + potitko = spokojenost nejvetsi. Pred par lety jsem mel titanovou podlozku (od jednoho cloveka z OC fora) a klasika - smirglovala teflony, stejne tak to dokazi i nektere plastove. Posledni tvrdou co jsem mel byla Everglide (na presny nazev si uz nevzpomenu :() , ale hadr je hadr :thumb

edit: vlastne jeste dobre se mi jezdilo po takovy tenounky s malickejma vybezkama co daval Microsoft :) - zrejme taky teflon

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514000600000061R&Search=qck&SearchType=1
Jandaskunk (2330)|16.7.2010 21:14
Ještě dodám že na své QCK Mini jezdím s myší A4 XL-750BH s nastavenou citlivostí 3600DPI a naprosto v pohodě, žádné ustřelovaní, vše přesné.....je tichá a odolná (ale psí kusy jsem s ní nedělal :D), na dřevěné desce (taková hrubší) drží perfektně (gumový podklad) a velikostně mi naprosto stačí (větší by se mi ani nevešla :D), ale to záleží na každým, někdo potřebuje hold větší rozmach, ale co čtu, tak ty asi ne :D
Richmond (8084)|16.7.2010 21:24
Ja se "plachty" taky bal, vzdy jsem mel spise mensi podlozky, ale po chvili jsem si tuhle velikost oblibil - u pc nekdy sedim natocen (kdyz pisu poznamky vedle klavesnice, pololeh pri sledovani filmu, druha mys od jineho pc apod.) takze bych uz nemenil ikdyz jsem puvodne taky chtel mini ;)
Georginek (2957)|17.7.2010 15:52
No,ja skutecne potrebuju malou. Ted mam 270x215tuhle a dost mi vadi, ze ta mys proste cas od casu ustreli. Ale nevim proc.
Na QCK Mini sem taky koukal. Ale prijde mi az podezrele levna. Jen se bojim, aby taky neustrelovala. Je to skutecne divne, ze by si G9 proste nesedla s touhle Razer podlozkou.

V Alze mi rekli, ze si muzu udelat objednavku a nechat si to poslat do Usti. Tam si to prijdu vyzkouset no. Asi si tam necham poslat Razer Vespula, jak sem psal nahore a QCKMini, zkusim na tom chvili delat a pak se rozhodnu.
Skoda, ze ta Vespula neni latkova, ale co jsem cetl, ta podlozka je pry jedna z nejlepsich. I par videorecenzi jsem videl. No zajimavy, skoda ze neni nejaka poradna recenze. :thumbdown
Georginek (2957)|20.7.2010 15:59
Hmmm, tak sem si vcera udelal mensi vylet do Usti...do Alzy Hruza :runaway

Hehe, ja si naivne myslel, ze si objednam tu podlozku a hezky si ji tam v klidu vyzkousim, ale......

Proboha, takova mala dira, bez klimatizace s jednim clovekem u prepazky a s 35lidmi cekajicimi na vydani zbozi.... Fronta byla az ven. Vubec se to nehybalo, na konci fronty lidi rezignovali po 30 minutach :D

Takze jinak. Pri nakoupeni zbozi prez net mam narok na vraceni zbozi do 14 dnu bez udani duvodu ze???? Takze kdyz si tu podlozku nebo neco jinyho objednam, a nebude mi to vyhovovat, muzu ji vratit????
Myslim, ze v Alze maji dokonce tuhle lhutu jeste delsi, ale nejsem si jistej, vite nekdo????
Sommer (384)|20.7.2010 16:07
Ano, do 14 dnů máš právo odstoupit od smlouvy bez udání důvodu.

Cituju: "Při uzavření kupní smlouvy prostřednictvím prostředků komunikace na dálku, tj. telefonu, faxu, emailu, ICQ a e-shopu má kupující spotřebitel právo odstoupit od kupní smlouvy bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí zboží, kdy v této lhůtě musí kupující spotřebitel doručit prodávajícímu úkon, se kterým současná platná právní úprava spojuje projev vůle směřující k odstoupení od smlouvy. Kupující spotřebitel může toto své právo na odstoupení od smlouvy realizovat tím, že buď doručí zboží osobně na prodejnu prodávajícího spolu s projevem vůle od smlouvy odstoupit, nebo na vlastní náklady zašle zboží prodávajícímu na jeho adresu prostřednictvím některého z přepravců spolu s písemným projevem vůle od smlouvy odstoupit. Při odstoupení od kupní smlouvy kupujícím spotřebitelem ve lhůtě 14 dnů ve smyslu § 53 odst. 7 o.z. má kupující právo odstoupit bez jakékoliv sankce."
Georginek (2957)|20.7.2010 16:17
"spolu s pisemnym projevem vule"..... No tak je to bez udani duvodu, nebo si mam neco vymyslet??? :D Nebo muzu rovnou pozadat o vymenu zbozi za jine?
Sommer (384)|20.7.2010 16:22
Do 14 dnů můžeš bez udání důvodu. Kdyby nějakej důvod potřebovali, tak řekni, že ti zboží nevyhovuje a je to :) Tím písemným projevem vůle se asi rozumí, že k tomu přiložíš podepsanej papír, že ccheš využít práva na vrácení zboží...
Richmond (8084)|20.7.2010 17:58
To se tam chces jeste vracet kvuli podlozce za 150,-? :notsure

edit: na QcK mam odkouseno pomerne dost mysi, od IE2 az po G500 a s klidem muzu rict, ze ustreleni jsem jeste nezaznamenal a to ani na ty 3 roky stary podlozce ;)
HonzaSi (142)|20.7.2010 20:31
Já si pořídil a následně vrátil Razer RZE-1001-EU Bundle eXactMat a ExactRest.
Proti látkové je trochu hlučnější, ale to jen když se na to soustředím. Taky je studená, ale hlavně mi neseděla podpěrka zápěstí. Mám totiž předloktí na stole a ne na opěrkách židle, takže jsem měl ruku zkroucenou. Vrátil jsem se k látkové QCK a jsem spokojenější.
Brácha ji ale má a na nic si nestěžuje, snad jen, že logo Razer se ošoupalo za týden.
Georginek (2957)|20.7.2010 23:36
Ne, nechci se tam vracet kvuli podlozce za 150, ale chci tu Vespulu a ta stoji 1200 a kdyz mi nesedne, nebo bude hlucna, tak nechci at se mi doma vali podlozka za 1200 a zbytecne. A na aukru nebo tady bych ji urcite za tolik neprodal.
Georginek (2957)|25.7.2010 22:54
Dneska sem jel nahodou projet....Spis jen tak polechtat auto a tak sem zajel do Alzy abych si jaksi vyzkousel Vespulu a QcK Mini. Mini jsem nezkousel, pac to prodavaji v obalu, kterej se neda opetovne zavrit, tak mi ji nechteli ukazat. Vespulu jsem zkousel, a skutecne jak rikala ta slecna u prepazky, ta mys po ni jezdi skoro sama. Nic takovyho jsem nevidel. Jezdi 3x rychleji nez na mem Razeru. Avsak pozoroval jsem nejake vynechavani kurzoru, ale nebyl tam klid, abych si to poradne vyzkousel.I presto, ze je povrch nejaky specialni plast, je absolutne ticha, ne jako vetsina ostatnich podlozek. Zajimalo by me, jestli bude brousit teflony :rolleyes:
Mel jsem vzdycky latkovou, takze i po 1,5 roce ma moje G9 teflony jako kdyz sem ji vyndal z krabice.
Asi si objednam obe dve. Par dni pojedu na Vespule, a kdyz bude spatna, a bude me stvat, spinit se, nebo si nesedne s moji mysi, ustrelovat, tak ji proste vratim a necham si tu QcK Mini.
Kdyby nahodou, tak...Jinak ta podlozka je skutecne krasna, zpracovani suprove a ta klouzavost vynikajici a ta zapestni operka je skutecna balada....Tesim se az to pekne doma vyzkousim v klidu.....
Tech 14 dnu na bezplatne vraceni zbozi funguje tak, ze to zbozi musi byt u nich zpet do 14 dnu, nebo zalezi na datu odeslani postou???
SniperOnTheRoof42 (6)|7.9.2010 22:34
[quote=HonzaSi;390134]Já si pořídil a následně vrátil Razer RZE-1001-EU Bundle eXactMat a ExactRest.
Proti látkové je trochu hlučnější, ale to jen když se na to soustředím. Taky je studená, ale hlavně mi neseděla podpěrka zápěstí. Mám totiž předloktí na stole a ne na opěrkách židle, takže jsem měl ruku zkroucenou. Vrátil jsem se k látkové QCK a jsem spokojenější.
Brácha ji ale má a na nic si nestěžuje, snad jen, že logo Razer se ošoupalo za týden.[/quote]

Zajímavé, že logo Razer se mi po několika letech ani trošku neošoupalo. Asi po ní nejezdí myší, ale žehličkou nebo rovnou kovadlinou. :D
SniperOnTheRoof42 (6)|7.9.2010 22:40
Jinak ta Vespula vypadá jako moje trenkoslipy. :thumb
konecnyvopa (159)|8.9.2010 17:28
Používám už druhým rokem OCZ Behemoth Regulator - http://www.alza.cz/ocz-behemoth-regulator-d99298.htm?kampan=zbozi.cz a jsem spokojen, netřepí se, myš s ní nemá problémy. Prostě OK