reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Soutěž Rozjeď to a vyhraj!

husky14 (4214)|2.7.2010 10:14
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Soutěž Rozjeď to a vyhraj!

Právě na SHW běží soutěž, kde o vítězi rozhodne jeho řidičské umění. Podrobnosti o této soutěži naleznete v článku.
Jak se vám líbí formát této soutěže a výběr hry? Zúčastníte se? Pokud ne, z jakých důvodů? Uvítali byste i další kola konaná třeba v jiných závodních hrách? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Japkoslav (80)|2.7.2010 15:12
1) Jak se vám líbí formát této soutěže a výběr hry?
Výběr hry je podle mě výborný. Tím že jde o free hru se má alespoň šanci zúčastnit hodně závodníků. Velká škoda je ale, že závody neprobíhají online (to by ale asi stejnak při velkém zájmu nešlo rozumně realizovat).

2) Zúčastníte se? Pokud ne, z jakých důvodů?
Rozhodně ne :) Na jakékoliv závody, kde se nedá jezdit od zdi ke zdi nebo nedají soupeři zdevastovat (Carmagedon, Flatout) mi vůbec nejdou.

PS: Pro mě by bylo asi nejlákavější klání v nějaké FPS hře - třeba Battlefield BC2 :cool:
Nebo bezplatné Battlefield Heroes, ikdyž netuším jestli hra po takové době od vydání vůbec nějak rozumně funguje (naposled pamatuji samé cheatery, bugy a lagy).
durib (1141)|2.7.2010 17:00
Pokud je hra i ve free verzi, je to urcite ferove. Kazdy to tak snad muze zkusit. Je tezke vybirat hru, kdyz jako handicap muze byt jeji nutne zakoupeni pro ucast :( Ja bych treba dal C&C KW, nebo CSS -ne vsichni to vsak maji a hraji.
Osobne se ale nezucastnim, protoze zrovna TM me narozdil od Stunts Car nebavila.
Preji zavodnikum mnoho trpelivosti.
husky14 (4214)|2.7.2010 17:35
Nj, když závodní hry jsou na tenhle typ soutěže prostě ideální: trať je vždycky a pro všechny stejná a exaktně měřitelnou hodnotou do soutěže je dosažený čas.
czhunter (775)|2.7.2010 18:19
Určitě je to zajímavé, možné si kvůli tomu TM znova nainstaluju.

Nicméně by to asi musel být hodně velká náhoda, abych to na notebookové klávesnici vyhrál (což je samozřejmě pouze můj problém, že :) )
ČR (0)|2.7.2010 20:44
Už to tahám. Uvidíme, jestli to vůbec nainstaluju :D.
Tayfoon (8)|2.7.2010 20:48
Vyber hry je urcite dobry, uz preto ze je to jedina hra, ktoru som hraval na trochu vyssej urovni :) Zaroven je free, nenarocna na HW a pomerne oblubena, myslim ze sa nie je na co stazovat.

Urcite sa zucastnim, ale format sa mi prilis nepaci. Prva vec ktoru by som zmenil, je "konfrontacia hracov". Nepaci sa mi, ze nevidim proti komu vlastne sutazim a aka je ich uroven. Vzdy som bol zvyknuty poznat svojich superov, ci uz sa ide clanwar alebo cup (vie sa proti komu sutazim, vacsinou sa tiez trenuje na serveroch s local ladderom, takze sa pozna priblizna uroven)... Ale to je vec nazoru, niekomu mozno vyhovuje, ze nevie ako na tom vlastne je :)
Dalsia vec je offline sutazenie, na jednej strane je mozno vyhoda ze nie je potrebne pripajat sa na server, ale tam vyhody koncia. Bud by som vytvoril jeden server, ktoreho local ladder by urcoval poradie, to by bola cela sutaz. Ked uz by to malo ostat na baze posielania replayov (tam sa zasa moze obmedzit cheatovanie), nech sa aspon vytvori jeden treningovy pre hracov, ktorych nebavi travit cas v sole (takych je mnoho). Urcite je lepsie jazdit to online, hraci si mozu vymenit skusenosti, porozpravat sa, atd. Kto nechce, nemusi, kto chce, moze tam prist. Replaye sa daju ukladat aj online, takze to nie je ziaden problem. Zatial sa to z polovice realizuje na serveri SHW (votuje sa, modi tuto trat zaraduju prednostne), ale nie je to ono.

Inak, v hre mam nick MaKo, keby ma nahodou niekto poznal :)
Henry1200 (6)|2.7.2010 21:41
Výběr hry je dobrý, každý se může zúčastnit.
Určitě se zúčastním, ikdyž nejsem tak dobrý.

A otázka:
Musím to zajet ve formuli nebo můžu jet v nějakém stáhnutém autu?
Tayfoon (8)|2.7.2010 21:43
To je podla mna jedno, na hru to nema ziaden vplyv.
husky14 (4214)|2.7.2010 21:44
[quote=Tayfoon;386217]Ked uz by to malo ostat na baze posielania replayov (tam sa zasa moze obmedzit cheatovanie), nech sa aspon vytvori jeden treningovy pre hracov, ktorych nebavi travit cas v sole (takych je mnoho).[/quote]Takovým můžu poskytnout svůj s časem 0:57.79, ale ten zrovna moc motivační není :)
elpsycho (1602)|3.7.2010 11:51
Jak se vám líbí formát této soutěže a výběr hry?
Výběr hry se povedl, ale offline formou se vytratilo veškeré kouzlo které soutěže v ní nabízí. Zkušenější hráč by ji takto nikdy nezorganizoval. Právě znalost výkonů soupeřů a přetahování se o desetiny a setiny je motivací ke zlepšení. Připadá vám že zajedete perfektní jízdu, ale při srovnání se soupeři poznáte že to tak nebylo a hledáte prostor ke zlepšení. Můžete pak i z mezičasů zjistit, ve kterém úseku ztrácíte...

Zúčastníte se?
Huskymu každopádně přeju, ať mu přijdou stovky replayů, optimálně od každého účastníka několik, ať vidí co na sebe upletl. Jistě mu něco taky pošlu :)
Neregistrovaný (0)|3.7.2010 15:33
Pod 59s jsem to teda nezajel....
husky14 (4214)|3.7.2010 16:28
[quote=elpsycho;386288]Zkušenější hráč by ji takto nikdy nezorganizoval. Právě znalost výkonů soupeřů a přetahování se o desetiny a setiny je motivací ke zlepšení. Připadá vám že zajedete perfektní jízdu, ale při srovnání se soupeři poznáte že to tak nebylo a hledáte prostor ke zlepšení. Můžete pak i z mezičasů zjistit, ve kterém úseku ztrácíte...[/quote]Ta soutěž je ale pro všechny (i ty TrackManií ještě nedotčený), proto je formát soutěže takový, jaký je.

Vy si to stejně online jezdíte, pak stačí jen odeslat svůj replay. Pro valnou většinu by ale nutnost závodit online byla zbytečně komplikovaná (třeba na to ani nemaj pingy), a jsou i tací, který by to odradilo úplně (i když ti to jako hráči ZM může připadat divný).

Navíc si dovedu představit, jak dlouho by asi začátečníka bavilo jezdit s váma :)

Vy to pořád vidíte jen z vašeho pohledu "pacientů", co to hrajou online pořád. Zkuste se na to podívat trošku s odstupem.... kdyby to bylo online, bylo by to jen pro pár vyvolených.


[quote=elpsycho;386288]Huskymu každopádně přeju, ať mu přijdou stovky replayů, optimálně od každého účastníka několik, ať vidí co na sebe upletl. Jistě mu něco taky pošlu :)[/quote]Jen pošli, já ty replaye zvládnu.... vybrat z toho 10 finálových nebude zas tak komplikovaný ;)
robky (3195)|3.7.2010 16:35
[quote=husky14;386317]
Jen pošli, já ty replaye zvládnu.... vybrat z toho 10 finálových nebude zas tak komplikovaný ;)[/quote]

Ja som jeden z tých TM nedotknutých ....ale aj tak ti nejaký čas pošlem;) [SIZE="1"](vlastne už som poslal, a ak sa mi podarí tak o 8 sekúnd zlepšiť, pošlem ešte jeden :D)[/SIZE]
Tayfoon (8)|3.7.2010 17:53
husky14: Sutaz sice je pre vsetkych, ale v kazdom pripade to vyhraje nejaka stara skola... Neviem ako ostatni, ja by som na mieste zaciatocnika replay ani neposielal; mozno by som si trat vyskusal, pre zaujimavost si porovnal casy so spickou, ale odosielanie replay-u by nemalo ziaden zmysel. Co sa vlastne od prijatia mnozstva (zbytocnych) replay-ov ocakava? Je v tom nejaky uzitok?

Pripada mi to ako usporiadat olympiadu s tym, ze kazdy zasle zaznam, ako bezi stovku alebo hadze ostepom. Ked davam stovku za 14 sekund, ani ma nenapadne zabijat tym cas, mam predsa istotu ze to dost ludi zvladne pod desat sekund.
husky14 (4214)|3.7.2010 18:00
[quote=Tayfoon;386339]Pripada mi to ako usporiadat olympiadu s tym, ze kazdy zasle zaznam, ako bezi stovku alebo hadze ostepom. Ked davam stovku za 14 sekund, ani ma nenapadne zabijat tym cas, mam predsa istotu ze to dost ludi zvladne pod desat sekund.[/quote]No tak je to aspoň o tom si zasoutěžit ne?

Kdybych měl vždycky jít jen do toho, co je na 100% jistý, tak toho v životě toho nezažiju :)

O počet replayů nejde, jde o to, aby si mohl zahrát opravdu každej (třeba robky :)). Kdo už TM zná a hraje, jede si tu trať online. Kdo TM nezná nebo jí hrál vždycky jen offline, zajede si to doma. A kdo nechce, ať nechá bejt, jak se říká ;)
Lukáš 85 (132)|4.7.2010 09:40
Každopádně vítám takovouto snahu o soutěž. Trackmanii mám od loňského léta, kdy jsem přišel o práci. Poskytla mi dost hodin zábavy. Je jasné, že jako všude bude zkušenost výhodou. Svůj záznám také pošlu, vím, že nevyhraju, ale alespoň můžu říct, ,,ano, zkusil jsem to..." Hraju na své Intel P4, s mobilním internetem a klávesnicí starou cca 3 roky plnou kočičích chlupů (kočka má ráda teplo od monitoru a tak tu často lehá :p ) mě třeba vyhovuje tento systém off-line..Když jsem on-line a hraju kolo, kde je dost hráčů, brzy mě rozbolí hlava a často mě ostatní soupeři matou :runaway -je to více pohybujících se objektů na malé ploše ( monitoru ) při velké rychlosti..Chce to více soustředění..Takhle je to pohoda...
Tayfoon (8)|4.7.2010 11:28
Staci stlacit "O" a vsetci zazracne zmiznu ;)
Neregistrovaný (0)|5.7.2010 17:52
Hlavní je nepropadat depresím, že to není na hovno ale neříkám.
Hrdlodus (27)|5.7.2010 19:02
Jak se vám líbí formát této soutěže a výběr hry? Zúčastníte se? Pokud ne, z jakých důvodů? Uvítali byste i další kola konaná třeba v jiných závodních hrách? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).[/QUOTE]

Zrovna nedávno jsem si vzpomněl na Fight for Kisses od Wilkonsonu (http://www.ffk-wilkinson.com/cs/) a říkal jsem si, že takových soutěží by mělo být více. Tam záleží na schopnostech a ne náhodě. Podobně jako je zde na SHW SHWallpaper.

Ale soutěž od Wilkinsonu byla lepší v tom, že šance na výhru byla mnohem větší. To byla nová hra vytvořená právě pro onu soutěž.
V Rozjeď to a vyhraj! vyhrají hráči, kteří již nějaký ten pátek TMN jezdí.

Takže já jsem si to párkrát zkusil, zjistil, že neporazím ani Michala a končím. Ani replay nepošlu.

A k té trati: Chtělo to ten první skok upravit, aby byl snazší. Vážně není vůec zábava jezdit stále dokola stejných 400 metrů a 8 vteřin.
Hrdlodus (27)|6.7.2010 18:00
[quote=Hrdlodus;386636]...[/quote]

A pak samotná hra je poměrně velká ke stažení.

Ale soutěž se mi líbí. Plus.
cml11 (112)|8.7.2010 06:26
Soutěž se mi líbí. Souhlasím s názorem, že na výhru mají šanci jen protřelí borci a začátečníci uspějí jen stěží a online hraní by bylo zábavnější. Když nic jiného, tak kvůli tomu, aby začátečníci ochutnali všechno co TM nabízí. Tahle hra je zatraceně chytlavá právě celkem jedinečným formátem vzájemného soutěžení. Sólo mi nikdy moc dlouho nevydržela. Je pravda, že SHW má svůj server, jenže od 20k bodů, takže člověk co nemá online naježděno se tam stejně ani nepodívá.
athens (724)|8.7.2010 08:08
[quote=Hrdlodus;386636]A k té trati: Chtělo to ten první skok upravit, aby byl snazší[/quote] Tak jsem to poprvé zkusil a hned jsem skončil na začátku. Kdo udělal ten první skok tak ..... :shut Vůbec nevím kam mám jet nebo na co co skočit :stupid
Deee-aN (3834)|8.7.2010 10:11
Teď jsem tohle téma objevil :slug:slug:slug, takže i ode mně plus :thumb:thumb:thumb.

A koho TM zaujme natolik, že by se chtěl zapojit více, může kouknout sem: https://www.svethardware.cz/forum/forumdisplay.php/51-trackmania-forever ;)
robky (3195)|8.7.2010 12:59
[quote=athens;387195]Tak jsem to poprvé zkusil a hned jsem skončil na začátku. Kdo udělal ten první skok tak ..... :shut Vůbec nevím kam mám jet nebo na co co skočit :stupid[/quote]

Tak s tým som mal tiež problém :D ale sú tam tie farebné pruhy-šipky, ktoré ukazujú smer, tak sa traf medzi ne:thumb
athens (724)|8.7.2010 13:07
[quote=robky;387238]Tak s tým som mal tiež problém :D ale sú tam tie farebné pruhy-šipky, ktoré ukazujú smer, tak sa traf medzi ne:thumb[/quote]

Ale ta dráha je posunuté doprava o celou šířku :runaway Tak tam :notsure
ČR (0)|8.7.2010 20:52
Mám to za 57s...líp už to nepůjde...na konci se to podělá, trať mohla být vyřešena lépe.
husky14 (4214)|8.7.2010 21:34
[quote=ČR;387378]....trať mohla být vyřešena lépe.[/quote]To většinou každá v TrackManii.... ale prostě je takováhle ;)

Navíc nejde udělat trať, která by se líbila všem.
Jandaskunk (2330)|8.7.2010 21:36
Mám cíl se dostat pod 57s, ale to bych potřeboval skoro vteřinu k dobru :D, vždycky něco doj... :D
ČR (0)|9.7.2010 23:12
Nějaká rada na techniku? Kdosi u druhé diskuze psal, že to má za 46s! Já mám zatím 56:65s. Těch 10s se mi nezdá, zkoušel jsem nastavit brzdu, když to zmáčknu, tak je to stejny, jako když narazím do zdi! Auto úděsně zpomalí! Pokud tu jsou takoví borci, tak by to mohli aspoň pak hodit na youtube s komentem..
Jandaskunk (2330)|10.7.2010 09:04
ČR: Linky padly už v diskuzi v magazínu: Jízdní techniky v Trackmanii, osobně jsem ale taková lama, že mi to moc nepomohlo (chce to asi víc tréninku a u mě i víc trpělivosti :D)
Tayfoon (8)|11.7.2010 17:34
Myslim si, ze 46 sekund nie je realnych... Urcite nie standardnym sposobom, jedine ze by sa nasla nejaka skratka. Tu som ale uz skusal hladat a nenasiel som ju :) Navyse neviem, ci by bol prijaty replay s pouzitim skratky.
Pri normalnom style jazdy je mozny cas mierne pod 52.5, lepsie to uz asi nepojde.
Inak, k tym staznostiam na nezmyselnost trate, tazky prvy skok atd. To je proste Trackmania, trate su taketo, a aj omnoho horsie ;) Nie kazdemu sa mozno takyto styl zavodenia paci, ale ak mu pridete na chut, pochopite ze ma nejaky zmysel.