Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 34 z 34

Téma: Pomoc MAC address are invalid in both APC and Flash

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

"Bad command or file name" prostě pouze znamená, že nebyl nalezen soubor, kterej se pokoušíš spustit (tj. nejspíš to spouštíš v A:\ ale máš to rozbalený do podadresáře, zřejmě ten FIX jestli to poslední písmeno X tomu odpovídá).

Takže nejdřív je potřeba se na disketě přepnout do toho správnýho adresáře, příkazem "CD FIX" (CD = change directory), jako cesta (vlevo od blikajícího kurzoru) se tam potom musí objevit "A:\FIX>" nikoliv "A:\>". Případně potom můžeš znova příkaz "DIR" jestli tam uvidíš soubor MAC.EXE. A teprv potom to zkusit spustit. Pokud to nebude umět, vypíše asi nějakou jinou chybu, ale ne "bad command or file name".
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2009

Takže provedeno a píše to ASI "maC 113", ale konečná hláška po zadání čísla mac opět stejná...
    viz.foto
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Snímek 009.jpg 
Zobrazení: 104 
Velikost: 2.58 MB 
ID: 17802  

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2009

Takže použil jsem selský rozum a po shlédnutí že to píše mac113 + to samé je vpodsložce flesky, jsem napsal napřed cd mac113, což bylo nefunkční.
    Poté napsal znovu cd fix a poté cd mac113 a BINGO!viz.foto
    Hláška o scházející mac z úvodní BIOS obrazovky zmizela a po spuštění Win mě dokonce vyskočilo okno o nalezeném novém HW- tj. ta VIA LAN,ale nechápu jak mě doted jela ta LAN a net...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Snímek 010.jpg 
Zobrazení: 108 
Velikost: 2.68 MB 
ID: 17803  

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Sláva.

Ale chtělo by se to naučit alespoň základní pojmy a příkazy DOSu, aby příště nedocházelo ke zbytečným nedorozuměním.

Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    Tak som sa díval na ten macfix113 - a vidím tam len /intel, realtek, sis a uli/ - ale žiadnu via a ako vidím na stránkach výrobcu, základná doska má VIA® 6103L 10/100 Ethernet LAN .... takže zrejme preto "bad command ..."
    Mám utilitu odzkoušenou na desce ASRock 4CoreDual-VSTA, takže jsem předpokládal, že s postiženou bude taktéž spolupracovat, jelikož jsou velmi podobné.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123