reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

OS na zakoupeném notebooku

pitrisek.dubi (111)|3.7.2010 13:27
zakoupila jsem notebook s instalovaným Win 7, ale dvd přiloženo není. Co když budu potřebovat přeinstaovat system, jak to mám pak provést? Petra:eek:
Salamander (6177)|3.7.2010 13:32
Predpokladam, ze Acer ...
Instalacka by mela byt na skryte recovery partition na pevnem disku, nebo si za cca 500 muzes od aceru koupit instalacni DVD (aspon to tak byvavalo)
pitrisek.dubi (111)|3.7.2010 13:44
LENOVO 560:runaway JAK SE DO TOHO SKRYTEHO DOSTANU,? abych vypalila pro potřebu
Maxtor (321)|3.7.2010 14:12
A nebo se na to na vsechno vykasli a stahni si image oken nekde z netu.. za svoje penize si nekupujes zadne DVDcko apod.. kupujes si licenci.. ta je podstatna, tzn. nainstalujes okna z jakehokoli image na netu a pouzijes pouze svuj serial, ktery mas na nalepce na notasu..
Verze oken, kterou budes stahovat, samozrejme musi odpovidat one zakoupene..
pitrisek.dubi (111)|3.7.2010 15:05
asi tak..... díky
astec (1823)|3.7.2010 16:05
[quote=Maxtor;386307]A nebo se na to na vsechno vykasli a stahni si image oken nekde z netu.. za svoje penize si nekupujes zadne DVDcko apod.. kupujes si licenci.. ta je podstatna, tzn. nainstalujes okna z jakehokoli image na netu a pouzijes pouze svuj serial, ktery mas na nalepce na notasu..
Verze oken, kterou budes stahovat, samozrejme musi odpovidat one zakoupene..[/quote]

Není tam funkce OneKey Recovery?
Maxtor (321)|3.7.2010 18:47
Netusim, ale dosud jsem tohle povazoval za bezny zpusob, ktery vsichni kolem me taky uspesne provadeli.. je ale fakt, ze co se tyce Win7 jisty si na 100% nejsem..
pitrisek.dubi (111)|4.7.2010 13:50
Našla, má to 280 Mb, což se mi zdá na OS málo.Nebo to má jinou fci?
|Mio| (1333)|4.7.2010 17:04
Mam takovej pocit ze snad vsichni vyrobci notebooku predinstalovavaji aplikaci pro vypaleni zalohy OS na 2-4 DVD ktera po od prvniho spusteni notebooku otravuje dokud to clovek neudela.

Instalacni medium pak bude "schovane na disku" od vyrobce a jeste budes mit zalohu na DVDckach.

Pokud tam takova aplikace neni, tak preinstaluj Windows prave z te skryte partition, vetsinou pres stisk kombinace klaves pri zapnuti, lisi se podle vyrobce, takze je potreba googlit, a potom udelej zalohu takto cisteho systemu pomoci toho programku od vyrobce, nebo pomoci vestavenych funkci ve windows 7, konkretne se to jmenuje bitova kopie v moznostech Obnoveni systemu.
astec (1823)|4.7.2010 17:32
Tak ještě jednou:
pokud je NTB koupený oficiálně a ne od nějakého kašpárka tak násleující postup:

1) tento výrobce má dle udajů výrobce tlačítko On key recovery. Tak jej použijte
2) pokud nejde zmáčnkout, tak je tam přímo aplikace OnKey recovery verze 7.0

Pokud toto také nelze, vrátit tomu kdo prodal, případně tomu kdo instaloval omlátit NTB o hlavu ať se stará
xmarek (1676)|4.7.2010 19:39
[quote=Salamander;386302]Predpokladam, ze Acer ...[/quote]Nechci nikterak hájit firmu Acer, ale toto není pouze jejich osvědčená praxe. :cry
Ale abych se taky připojil a jen tady neplácal.

Notebook by měl obsahovat aplikaci OneKey Recovery, což je zálohovací aplikace založená na technologiích CyberLinku, obsahuje také záchranné rozhraní OneKey Rescue spustitelné při selhání operačního systému s vestavěným McAfee antivirem.. Takže prostřednictvím této aplikace by jste si měla vytvořit DVD (1+) se zálohou OS včetně předinstalovaných programů (některé tam pak tuším chybí, stav se liší asi notebook od notebooku).
Maxtor (321)|5.7.2010 05:09
No a jsme u kamenu urazu.. ta jejich super utilita udela zalohu aktualniho systemu.. podle me to funguje stejne, jako jakykoli jiny drive image software, ktery udela zalohu systemu zpraseneho vsim, co tam vyrobce nasypal..
ad.Partition.. ano.. ta by tam byt mela.. ale ja jsem zakaznik a ja urcuji co a jak bude nahrano na MÉM! disku.. tzn. ja tam zadnou jejich skrytou partition nevidim duvod mit..

Jinymi slovy.. zacal bych patrat po netu, jak to je stemi klici k Win7 a protoze si nemyslim, ze by zde nejake omezeni bylo.. pak bych se vratil k tomu, co jsem psal vyse.. prvni krok pri zakoupeni podobneho PC s buh vi cim na disku by totiz u me konkretne byl format disku s reinstallem oken..
pitrisek.dubi (111)|6.7.2010 12:27
Jde o Lenovo ,koupeno v Alze. Ani neodpovídaj na dotazy