reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Toshiba Satellite L500D-16L a hry?

kazlik (7)|3.7.2010 18:44
Vím, že mě asi ukamenujete že notebook a hry nemají být dohromady, ale chtěl bych věděl jestli na notebooku Toshiba Satellite L500D-16L se rozjedou novější hry (především GTA IV).
jrx (1880)|3.7.2010 19:28
Rozjedou. Ovšem druhá stránka věci je ta, zda budou vůbec hratelné (ono jezdit v autě nebo střílet při 15fps není vůbec sranda). Pokud to má být na hry, opravdu není možné pořídit sestavu? Jinak když už, tak bych pořidil tohle, 320M si vede trochu lépe než 4570, což jistě ve hrách příjde vhod, ovšem ten rozdíl není nijak extra velký a pořád je třeba počítat s tím, že si na tom prostě člověk spoustu her nezahraje i když je "rozjede". ;)
kazlik (7)|4.7.2010 06:38
Ten notes, co jsi mi poslal se mi líbí, i kámoš, který tomuto víc rozumí říká, že je lepší. Já jsem zvyklý ze svého komplu, že hry moc FPS nemají, např CS mívá kolem 23 fps, TrackMania sunrise odhaduju 8-20fps (podle náročnosti mapy), takže jezdit s 15 fps sice není nejlepší, ale aspoň něco.
Frey (181)|4.7.2010 10:58
Pokud vim, tak 16L je v nabidce snad jen pro Velkou Britanii. Zbytek "sveta" tento model zna jako L500D-163. U nas je nabizen za cca 13 tisic. Znamena to, ze hledas notebook v teto cenove hladine? Jsou hry prioritou a nebo to bude hlavne kancelarina(prace/skola), internet a multimedia?
kazlik (7)|4.7.2010 11:51
Notebook hledám v cenové hladině 10 - 15 tisíc a u her bych byl rád, kdyby se na něm rozjely (když nepojedou, nějak to přežiju) :) a jinak ho budu využívat na multimédia, internet, programování a školu
Frey (181)|5.7.2010 12:27
V cene do 15 tisic nenajdes lepsi grafiku nez zminovane HD 4570, HD 5145 (prejmenovana a o neco rychlejsi 4570) u ATi a nebo GeForce 310, 320 od firmy nVidia. Vsechny jmenovane grafiky jsou vice mene nevhodne pro hrani her. Sice nektere hry mohou "spustit", ale tezko cekat, ze si hru uzijes.

Vykonove jsou notebooky dostatecne silne na multimedia, internet a samozrejme beznou praci jako je office programovani atp. Jedinou vyjimkou jsou modely osazene integrovanou grafikou Intel GMA 4500M (GMA X4500M nebo GMA 4500MHD). Tyto cipy nemusi vzdy zvladnout dekodovani HD videa v rozliseni 1080p (Full HD).

Jedina eventualita jak si "zahrat" novejsi hry v teto cenove hladine je zkusit notebook MSI GX633X?-061CZ http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=72303 nebo MSI GX633?-066XCZ http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=73704 . Rozdil je pouze u CPU a je to cca 100 MHz. Oba dva maji osazenou grafiku nVidia GT 130M, ktera je dostatecne silna i na novejsi hry. Konkretne u GTA 4 by se mozna dalo uvazovat i o strednich detailech. Problem je, ze firma MSI dodava tyto notebooky bez OS. Pokud tedy uz mas OS nebyl by to az takovy problem. V opacnem pripade by bylo nutne dokoupit OEM Win 7 a to je investice cca 2 500 Kc. To uz se ale dostavame k 16-ti tisicum.

Pokud se ti jedna o zkouseni novejsich her a mobilita neni dulezita, tak pak bych se priklonil k nazoru Jiri@tncm. Klasicke stolni PC by ti za cenu 15-ti tisic nabidlo mnohem lepsi vykon. Volba je na tobe :).
speedsnail (4876)|5.7.2010 13:11
Do 15 mrkni na notebook gigabyte. Má GT130M což je na notebook už relativně slušná grafika. Na druhou stranu neočekávej velkou výdrž na baterie, nebo vysokopevnostní šasi. Ale tak 2 roky tomá záruku a pak už to herní stejně nebude, tak by to mělo stačit.
Frey (181)|5.7.2010 16:28
Uplne jsem ho prehledl. Tento model je mnohem lepsi volba nez MSI. Nejen, ze ma podstatne silnejsi CPU, ale zaroven ma v cene i OS Win 7HP. Podle informaci jde jen o 32-bitovy OS, ale i tak bych rekl, ze je to lepsi volba nez MSI bez OS ;).
mhhory (8)|22.7.2010 08:36
Co je to platný, když si zvolíš výkonově dost dobrý notebook a nebude mít rychlý disk, to tě pak pěkně brzdí a je to opravdu znát.
Frey (181)|22.7.2010 13:08
Promin, ale 5.4k oproti 7.2k ve hrach poznas tak maximalne pri nahravani ulozene pozice ... a je to otazka nekolika sekund. Na FPS to nema prakticky zadny efekt. Drtiva vetsina notebooku ma dnes standardne 2.5" HDD a 5.4k otacek za minutu. Prace v OS je s takovym HDD dostatecne rychla a rozdil oproti rychlejsimu HDD vetsinou ani nepostrehnes.

Navic 7.2k HDD jsou hlucnejsi, "zravejsi" a co je jeste horsi je fakt, ze produkuji vice tepla. Notebooky jsou na teploty komponent vcelku nachylne. Uz jen fakt, ze se teplota rychleho HDD snadno prenese na povrch notebooku ... opravdu neni zrovna idealni mit ruce oprene na pomerne teplem plastu.

Tak jako tak. Vymenit HDD u notebooku je otazka par minut. Vymenit grafiku je ve vetsine pripadu temer nemozne ... pokud nepracujes primo v servisu. Proto je silna grafika mnohem dulezitejsi faktor pro multimedialni a/nebo "herni" notebook.
kazlik (7)|29.7.2010 15:37
Tak jsem se rozhodl pro ASUS PRO5DID-SX128V. A ještě mě zajímá jedna věc, jak se zachová notebook s širokoúhlým displejem na aplikace, které jsou pro klasický 4:3 formát?
Frey (181)|30.7.2010 18:38
Obraz je vetsinou automaticky roztazen ... jista deformace proporci. Vetsinou to neni zavazny problem.