reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem s LCD monitorem

nemy__ (27)|5.7.2010 23:28
Zdravím, mám problém se svojim monitorem, který začal mít špatné barvy. Přirovnal bych to k tomu, že to vypadá jako když přepnu třeba na 256 barev. Doufám, že to je trošku pochopitelné.
Co jsem zkoušel:
-resetoval jsem ho na tovarní nastavení
-připojil jsem ho na svůj nb, takže jsem vyloučil sw nastavení
Nic nepomohlo.
Takže buď je to kabalem nebo něco v monitoru.
Dík za rady.
Jandaskunk (2330)|5.7.2010 23:38
Model notebooku, monitoru?? Připojeno přes jaké rozhraní (VGA, HDMI atd.)? Zkoušel jste monitor u jiného PC?
nemy__ (27)|13.7.2010 17:36
ted jsem tu tyden nebyl, ale monitor je LG W2234S. Pripojoval jsem ho i na muj nb a dela to porad.

Jinak to ze startu jede dobre ale po urcite dobe se jako kdyby prepnou barvy na mensi rozliseni a cely obraz je zbarven do cervena. Po nejake dobe se to zase prepne a je ok a za chvili zase "zcervena". Kdyz to natvrdo vytahnu ze zasuvky, tak po zapnuti zase jede dobre. Jinak v zaruce to nemam, takze bych spis potreboval radu cim to muze byt, aby me v servisu nenatahli.
Jandaskunk (2330)|13.7.2010 22:14
Zkoušel jste jiný kabel?? Případně pokud máte u PC ke kartě redukci z DVI na D-sub, tak to taky zkusit připojit přes to...
nemy__ (27)|14.7.2010 10:49
no kabel jsem nezkousel. Ale pokusim se nejaky sehnat a odzkouset.
nemy__ (27)|15.7.2010 11:34
tak kabelem to neni.. ted jsem to odzkousel a dela to porad
Jandaskunk (2330)|15.7.2010 12:02
Tak to vypadá, že skutečně vada je v monitoru, ale co by to mohlo být to nevím. Každopádně je možné, že to má nějaký dočinění s D-sub konektorem. A pokud můžu radit, tak bych takovej "kousek" do servisu nedával a radši koupil nový monitor s DVI (!!) připojením, možná že to vyjde i levnějc a navíc monitor pouze s D-sub a takhle levnej podle mě nestojí za to, aby se do něho vrážely další peníze.