reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jak zapojit sluchátka?

mychaylow (15)|6.7.2010 17:23
chtěl bych poradit,jak mám docílit toho,abych vsunul konektor sluchátek do předního panelu na skříni do zdířky sluchátka a sluchátka mě opravdu hráli????
Mám manuál na základní desku,ale o zapojení předního panelu s audio výstupy na základní desku tam není nic,pouze zapojení tlačítka power,reset a led diod.
Tyto drátky ze skříně mě zbyly a nevím,kam je mám na základní desku píchnout..

jinak základní deska,skříň a zvukavka jsou zde...



PROSÍM, PORAĎTE MI NĚKDO
Richmond (8084)|6.7.2010 18:17
Na ty zvukovce nevidim zadny konektor pro zapojeni front panelu - tohle hrat nebude...
xmarek (1676)|6.7.2010 18:28
Souhlas. Jediné řešení se nabízí toto:

, ale to by se Vám asi nelíbilo. ;)
Georginek (2957)|6.7.2010 18:35
Napad by byl. Ale, prvne nevidim duvod v pouzivani jine zvukovky, kdyz ma deska integrovanou.
A za druhe pokud bys tedy uvazoval o zapnuti integrovane, tak to samozrejme jde. V manualu strana 1-27. Konektory sou vlevo dole v rohu.

Pripadne jde jet i na obe zvukovky. Tj ze do beden by to slo zezadu z pripojeny zvukovky a do sluchatek ze predu z integrovany. Ale musel by sis pohrat s nastavenim ve winu. Pripadne kdybys chtel poslouchat ze sluchatek, tak bys jen zapnul jako primarni zvukovku integrovanou.
mychaylow (15)|6.7.2010 18:44
[quote=mychaylow;386819]chtěl bych poradit,jak mám docílit toho,abych vsunul konektor sluchátek do předního panelu na skříni do zdířky sluchátka a sluchátka mě opravdu hráli????
Mám manuál na základní desku,ale o zapojení předního panelu s audio výstupy na základní desku tam není nic,pouze zapojení tlačítka power,reset a led diod.
Tyto drátky ze skříně mě zbyly a nevím,kam je mám na základní desku píchnout..

jinak základní deska,skříň a zvukavka jsou zde...



PROSÍM, PORAĎTE MI NĚKDO[/quote]
takže mám tu zvukovku vypárat a jet na integrovanou?Kvalita je stejná,když mám bedny 5.1?
Georginek (2957)|6.7.2010 18:48
Muj nazor je ten, ze pokud nemas bedny aspon za 10 litru a nedelas do hudby, tak je to uplne jedno jestli jedes na integrovanou nebo ne.
mychaylow (15)|6.7.2010 18:51
[quote=Georginek;386842]Napad by byl. Ale, prvne nevidim duvod v pouzivani jine zvukovky, kdyz ma deska integrovanou.
A za druhe pokud bys tedy uvazoval o zapnuti integrovane, tak to samozrejme jde. V manualu strana 1-27. Konektory sou vlevo dole v rohu.

Pripadne jde jet i na obe zvukovky. Tj ze do beden by to slo zezadu z pripojeny zvukovky a do sluchatek ze predu z integrovany. Ale musel by sis pohrat s nastavenim ve winu. Pripadne kdybys chtel poslouchat ze sluchatek, tak bys jen zapnul jako primarni zvukovku integrovanou.[/quote]

ve kterým manualu myslíš?V tom mém,od základní desky tyhle přebívající drátky nevim kam zapojit.....
mychaylow (15)|6.7.2010 18:53
[quote=Georginek;386846]Muj nazor je ten, ze pokud nemas bedny aspon za 10 litru a nedelas do hudby, tak je to uplne jedno jestli jedes na integrovanou nebo ne.[/quote]

dobře,souhlasím,ale přesto,ty drátky z tý skříně nemám podle manuálu od desky kam zapojit.....fakt nevim kam....
matyyy (2527)|6.7.2010 18:54
sluchátka můžeš připojit ke konektorům na desce označených AAFP (který je jaký je v manuálu)

jinak by měla fungovat i kombinace integrovaný a další zvukovky
mychaylow (15)|6.7.2010 18:57
tak ty AAFP porty vidím,ale nevím,jak a kterej ztěch přebívajících drátků na fotce tam mám a jak zastrčit.....omlouvám se,dneska mě to nějak nepálí....
Georginek (2957)|6.7.2010 19:02
Takhle...

Je to napsany na konektorech, proste das k sobe stejnej popisek. Kdyz se treba spletes, nic se nestane, akorat to proste nebude hrat. Nekdy jsou konektory znaceny jinak nez piny na desce, tak si s tim musi clovek pohrat. Rekl bych ze v tomto pripade je to jasne.:)
Bez názvu.JPG
mychaylow (15)|6.7.2010 22:17
tak jsem to tak zapojil,ale zřejmě to mám ještě rozjebané v biosu a tamjsemúplně levej
Richmond (8084)|6.7.2010 22:21
V biosu si front panel nastav na AC97
robky (3195)|6.7.2010 22:30
A ešte by nebolo od veci integrovanú zvukovku v biose povoliť ....alebo aspoň pre istotu skontrolovať, či nie je zakázaná

Malo by to byť v menu Advanced - Onboard devices configuration:
onboard HD audio - enabled
front panel type - AC97
Richmond (8084)|6.7.2010 22:44
...jeste dodam, ze nekdy je nutne preinstalovat drivery kdyz byla instalace provedena napr. na HDAudio - vetsinou nedetekuje predni panel zasunuty sluchatka/mikrofon ;)
mychaylow (15)|6.7.2010 23:57
tak v biosu mám nastaveno
onboard HD audio - enabled
front panel type - AC97

a i ovladače jsem přeinstaloval WIN7/64

a pořád nic.......

takhle to vypadá......
Richmond (8084)|7.7.2010 00:11
Nj, ale ty jedes na tu pridavnou zvukovku a ne tu integrovanou :rolleyes:
To si musis prepnout v zarizenich pro prehravani ;)

PS: obrazky nahravej primo sem na server...
mychaylow (15)|7.7.2010 01:08
když tam fláknu tu zvukovku sound blaster 5.1 vx,tak mi to ukáže tuhle nabídku,ale jakmile ji vyndám,tak v tej nabídce zmizí půlka věcí.........
a kde se to přepíná?(v těch zařízeních?):-)
mychaylow (15)|7.7.2010 01:11
respektive by mě bodla nějaká rada po lopatě,krok za krokem,
pač já si fakt nevim rady......
robky (3195)|7.7.2010 06:58
Kľudne tam môžeš mať obe zvukovky - iba si v Zariadeniach pre prehrávanie klikneš pravým na High definition audio a zvolíš Predvoliť (samozrejme do front panelu strčíš sluchátka) a zvuk pôjde z nich .... Pokiaľ si budeš želať zvuk z repro, znova manuálne predvolíš SB 5.1VX ....
mychaylow (15)|7.7.2010 13:30
a kde je zařízení pro přehrávání?....jsem úplně vedle
Richmond (8084)|7.7.2010 13:37
Vzdyt uz jsi tam byl...

Pravy klik na repracku vpravo dole > Zarizeni pro prehravani...
mychaylow (15)|8.7.2010 22:40
tak stále nejde zvuk za sluchátek.Dávám sem obrázky mého nastavení (zvukovka creative sound blaster 5.1 VX je zapojena v základní desce)

bios-takhle to tam mám nastavené


drátky z předního panelu jsem zapojil přesně dle schématu



takto vypadá zařízení pro přehrávání ve windows (ať sluchátka strčim do zdířky na předním panelu či ne,je nabídka stále stejná)




a takhle vypadá nabídka sluchátek v zařízení pro přehrávání (ať sluchátka strčim do zdířky na předním panelu či ne,je nabídka stále stejná)





chlapsi,já už fakt nevim,konektory ze skříně jsem nastrka do patice základní desky podle výše uvedeného schematu,bios jsem nastavil dle vašich rad a stále nic.....
jestli bude potřeba,abych přidal nějaké další chybějící obrázky o nastavení tohoto problému,s láskou je dodám,jan ať mě to proboha už funguje.
Richmond (8084)|9.7.2010 04:12
Dobra, tak vytahni tu zvukovku z pc at je tam jen ta integrovana, nainstaluj drivery a pak uvidime, treba bude chybka v dratkach :)
zsdx (2098)|9.7.2010 08:39
[quote=mychaylow;387429]chlapsi,já už fakt nevim,konektory ze skříně jsem nastrka do patice základní desky podle výše uvedeného schematu,bios jsem nastavil dle vašich rad a stále nic.....[/quote]

A co udelat ciste HW reseni ? Kup si prodluzku za 30 kacek a mas klid. Navic (jestli mas bednu pod stolem) se nebudes muset tolik ohybat :)
mychaylow (15)|11.7.2010 20:28
[quote=Richmond;387450]Dobra, tak vytahni tu zvukovku z pc at je tam jen ta integrovana, nainstaluj drivery a pak uvidime, treba bude chybka v dratkach :)[/quote]
Tak jsem zvukovku vytáhnul,jedu pouze na tu integrovanou.Nafotil jsem patici na základní desce,drátky a jejich zapojení odemně podle toho malého schématu.Sluchátka stále nejdou a já jen doufám,že jsem udělal chybu v zapojení těch drátků do patice....


přední panel


patice,drátky a zapojení


zapojené podle tohoto schematu




nabídka v zařízení pro přehrávání je teď taková
xmarek (1676)|11.7.2010 20:54
To schéma už jsem někde viděl. :notsure Souhlasí se schématem uvedeným v manuálu k základní desce?
mychaylow (15)|11.7.2010 20:58
v manuálu u základní desky není schéma na přední panel a tuhle patici vůbec rozepsaný,je tam jen stručně popsaný schéma na zapojení led diod a tlačítka power a reset
xmarek (1676)|11.7.2010 21:42
Nikde jsem na Vašich obrázcích neviděl tyto krásné obrázky od Asusu: http://www.techsupportforum.com/hardware-support/motherboards-bios-cpu/296781-assu-mobo-low-sound-issue.html
Georginek (2957)|11.7.2010 22:22
Jasne, to by se melo Objevit, kdyz tam zastrcis jakykoliv konektor. Pokud to tam nenastavis, tak to nepujde. :idea

BTW: Schema v manualu samozrejme je, odtamtud jsem to bral.
mychaylow (15)|11.7.2010 23:36
Tak dámy a pánové,moje trable se sluchátky je vyřešeno,otevřel mi oči předposlední příspěvek a já z domovské stránky asusu stáhnul aktualizace na integrovanou zvukovku.DÍK VŠEM ZA ČAS A TRPĚLIVOST SEMNOU:-)
PS:co teď s tím sound blastrem 5.1VX?
xmarek (1676)|12.7.2010 07:54
Pokud se nebude třískat s tou integrovanou, tak ji lze použít jako druhou zvukovou kartu.