reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

náhodne zamrzání windows

Mailen (35)|7.7.2010 11:30
Ahoj všem,

mám takový "delikátní" problém. Cca. jednou za hodinu zamrzne celý systém (Win. Vista) na 1-2 vteřiny a pak zase jede, jakoby se nic nestalo. Googlil jsem, ale vše co jsem našel bylo spíše zamrznutí trvalé - nutný restart. Nicméně věřím, že nejsem jediný, kdo má/měl tento problém.

Sestava:
PSU: Enermax PRO82+ 625W
CPU: Q9550 (nepřetaktováno)
MB: Gigabyte GA-EP45-UD3P rev. 1.0 BIOS F10
RAM: 4x2GB GEIL Black Dragon 4-4-4-12

5xHDD:
2x RAID0 (WD5002ABYS) - zapojené do sata portů GSATA v RAID/IDE modu
2x ST3500418AS - v IDE modu (zkoušel jsem i AHCI, ale problém přetrvává)
1x Hitachi HDT721010SLA360 - v IDE modu

2xDRIVES:
LG zapojené také do SATA - v IDE modu

Systém je zcela čistě nainstalovaný, jen chipset, drivery... Teď jsem nechal doma bežet poslední verzi MEMTESTu86+, tak večer uvidím, zdali vypíše nějakou chybku.

Pokud se někdo setkal s podobným problémem a nebo má nějaký nápad, tak napište. Díky.
dzandra (1368)|7.7.2010 12:42
CO máš naistalovaný za antivir, jendou mi tohle dělalo .... , nebudu zatím jmenovat, jinak zkus na tom zpustit occt , pokud by to bylo hwrem, tak by ti ta aplikace spadla urrčitě dříve než do hodiny
Mailen (35)|7.7.2010 12:54
Ahoj, teď tam není žádný, ale jinak používám security essentials od MS. OCCT znám a můžu zkusit.
Georginek (2957)|7.7.2010 15:49
Tohle vidim jako softwarovy problem. Radne si zjisti, jake programy mas spustene u toho zamrznuti a i programy na pozadi. Je mozne ze se muzou prat a toto zpusobovat.
Ja napriklad resil minulej tejden konflikt mezi Logitech G9 a softwarem pro monitor od Samsungu.
Vzdy pri zmene DPI prvne od spusteni PC se pri zmacknuti tlacitka system zasekl na 3-5sekund, ale pak vse slapalo normalne. Nakonec sel Samsung software pryc.

Nebylo by od veci, tez otestovat pomoci nejakeho "antibreberkovskeho" programu
Aytech (475)|7.7.2010 15:52
Kontroloval jsi Prohlizec udalosti jestli nebyla zaregistrovana nejaka chyba?
Jandaskunk (2330)|7.7.2010 20:08
[quote=Georginek;387049]Nakonec sel Samsung software pryc.[/quote]

Potvrzuju i problémy u mě s Magic Color nebo jak se to jmenuje, nakonec mi to odpálilo celej systém (nešlo se lognout).
Mailen (35)|8.7.2010 09:09
Ahoj, díky za odpovědi...

Pro Georginek: Zajímavý postřeh, jelikož G9 mám, ale na monitory 1x HP 1965lp a 1x HP 2475w jsem nainstaloval jen drivery, žádný další soft už ne. Memtest86+ po 12 hodinách bez jediné chybky, ted mi tam běží OCCT. Momentálně jsem v msconfig zakázal po spuštění všechny aplikace, jen služby jsem nechal běžet, otestuji, uvidím a dám vědět.

Pro: Aytech: V logech vše ok...
Richmond (8084)|9.7.2010 15:13
Zkus zapojit ty disky z GBSATA na porty chipsetu, ty ostatni na zkousku nepripojuj. Predpokladam, ze je to zasek typu "nehne se ani mysitko" pripadne obcasny bsod pri nabihani win...
Mailen (35)|2.8.2010 14:03
Ahoj, tak jsem dlouho testoval a vypadá to, že je to již v pořádku... problém je, že jsem nepřišel na to co to dělalo :-(.

OCCT prošel také v pořádku, tak jsem zkusil jednotlivé aplikace po spuštění spouštět jednu po druhé... nakonec jsem spustil všechny a problém se neprojevuje, i tak Vám děkuji za Váš čas.
stewo (17)|4.8.2010 20:29
Mám rovnaký problém na desktope. Doteraz som na to neprišiel a už som si na to zvykol =D.
crasten (180)|5.8.2010 08:22
[quote=stewo;393147]Mám rovnaký problém na desktope. Doteraz som na to neprišiel a už som si na to zvykol =D.[/quote]

Zakaz pripojenie k sieti (odpoj kabel) a skus robit nieco ine, co nepotrebuje pripojenie. Ako sa to sprava?