reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

tvorba hudebního CD

omnitek (92)|8.7.2010 07:42
zdravím vás všechny,
Teď nevím zda nebudu chtít úplnou blbost,ale chci se zeptat zda nevíte jak vytvořit jakoby originální hudební cd...Dám příklad:řekněme že mám stažené v mp3 formátu album nevim třeba Karla Gota,pak si stáhnu obrázek předního a zadního obalu orig.cd...A jde mi o to,aby když to vypálim řekněme v neru jako hudební cd tak aby se mi při přehrávání ve windows media playeru ukazavalo při přehrávání přední obal cd u každého songu jak to bývá u orig.cd...
Aytech (475)|8.7.2010 08:25
v Nero je tam nastroj pro vytvoreni obalu, myslim Nero Cover Designer v eng verze.
Dojigiri (1629)|8.7.2010 08:54
Nevím, jak to dělá konkrétně WMP (nepoužívám ho na hud. CD a teď tu zrovna žádný nemám abych to moh zkusit) ale tipoval bych že to bere z nějaký databáze na internetu, a to buď podle ID disku (orig. disk má určitej identifikátor, pro lisovaný CD je stále stejnej - zde je problém, že tohle nenasimuluješ, tj. musel bys vyrobit audio CD se stejným ID jako je orig., ale to se generuje náhodně při vypalování), anebo by to mohl dělat podle názvu CD a názvů písniček (ale to IMHO spíš ne, protože to by vyžadovalo mít tam CD-Text (třeba Nero ho zapsat umí), ale mám pocit že ne všechny orig. CD ho mají).

Pokud ale pouštíš to CD jenom na poč. nemá moc smysl ho převádět na audio CD, je (i z hlediska velikosti) výhodnější to vypálit datově v MP3. Přičemž např. WinAmp umí zobrazovat obrázky coveru, pokud je máš ve složce s MP3.
omnitek (92)|8.7.2010 10:25
[quote=Dojigiri;387197]Nevím, jak to dělá konkrétně WMP (nepoužívám ho na hud. CD a teď tu zrovna žádný nemám abych to moh zkusit) ale tipoval bych že to bere z nějaký databáze na internetu, a to buď podle ID disku (orig. disk má určitej identifikátor, pro lisovaný CD je stále stejnej - zde je problém, že tohle nenasimuluješ, tj. musel bys vyrobit audio CD se stejným ID jako je orig., ale to se generuje náhodně při vypalování), anebo by to mohl dělat podle názvu CD a názvů písniček (ale to IMHO spíš ne, protože to by vyžadovalo mít tam CD-Text (třeba Nero ho zapsat umí), ale mám pocit že ne všechny orig. CD ho mají).

Pokud ale pouštíš to CD jenom na poč. nemá moc smysl ho převádět na audio CD, je (i z hlediska velikosti) výhodnější to vypálit datově v MP3. Přičemž např. WinAmp umí zobrazovat obrázky coveru, pokud je máš ve složce s MP3.[/quote]

Ano je pravda že si to sosá z databáze na netu dle ID,ale vím že to funguje i bez přístupu k netu a to mě právě zajímá...Pravda je taková že mám své vlastní skladby a chci si nechat vydat vlastní cd..zkrátka mám hudbu,mám obaly ale nevím co dál...známý mi říkal že vydavatelské společnosti při tvorbě ofiko hudebního cd chtějí už hotový jakoby image s daty kde to pak pouze vylisují..z toho jsem pochopil že kdyžbych chtěl aby i laik co si to pustí ve windows ve WPM a měl tam zobrazovaný cover při přehrávání,tak bych potřeboval mít tuto otázku již vyřešenou...ale opravdu nevím,proto se tu ptám zda se s tím někdo nesetkal...samozřejmně to může vyřešit zmíněná společnost co mi cd vytvoří ale tam se za to nehezky platí,což je jasný..moje náklady sou už takhle vysoký a chtěl sem tam jenom přijít s hotovou věcí..když to nepujde tak se nedá nic dělat..
athens (724)|8.7.2010 13:43
A zkoušel jsi třeba tento program Easy CD-DA Extractor
Dojigiri (1629)|8.7.2010 14:22
No na čistý audio CD se obaly (obrázky apod.) určitě dát nedají, lze tedy udělat multisession CD ale to asi nebude to co chceš. Pokud chceš masterovat vyloženě svoje CD, tak potom je podle mě nutno ty obaly apod. (i názvy písniček atd., ale ty můžou být v CD-Textu přímo na CD) dostat nějak do tý databáze, kde to pak hledá WMP (údajně používají nějakou svojí databázi, dřív údajně používal CDDB ale poslední WMP už používají nějakou microsoftí či co ...), pod tím ID, který bude mít potom to CD.
omnitek (92)|8.7.2010 15:46
[quote=athens;387249]A zkoušel jsi třeba tento program Easy CD-DA Extractor[/quote]

neznám a večer to zkusím..děkuji
omnitek (92)|8.7.2010 15:55
[quote=Dojigiri;387258]No na čistý audio CD se obaly (obrázky apod.) určitě dát nedají, lze tedy udělat multisession CD ale to asi nebude to co chceš. Pokud chceš masterovat vyloženě svoje CD, tak potom je podle mě nutno ty obaly apod. (i názvy písniček atd., ale ty můžou být v CD-Textu přímo na CD) dostat nějak do tý databáze, kde to pak hledá WMP (údajně používají nějakou svojí databázi, dřív údajně používal CDDB ale poslední WMP už používají nějakou microsoftí či co ...), pod tím ID, který bude mít potom to CD.[/quote]

asi na tom něco bude jelikož nejsi jediný kdo mi tohle říká,ale celkem by mě zajímalo...třeba nedávno jsem si stáhl nějáky song z freemp3...už ani nevim co to bylo,na flashce sem si to donesl domu,dal to do NTB kde nemám net a když sem tu usmolenou mp3 o velikosti 2MB pustil ve WMP z Win7 tak se tam ten obrázek z frontcoveru normálně ukázal...což znamená že to musí něják být v obsahu samotné mp3?následně sem mp3 vypálil jako hudební cd a fungovalo to dál...ano,pravděpodobně někdo ripoval orig.cd a obrázek se asi ripnul s tím..ale jak už dál netušim,ale tohle všechno pak jen říká že multisessiion to v tomhle případě nebude...