reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Regulace otacek ventilatoru

Gouranga (699)|8.7.2010 13:31
Ahoj, je to asi mesic, co jsem si koupil tuto skrin - Xigmatek utgard. A co se nestalo, uz odesly oba regulatory otacek. Jeden ve stavu "naplno" a druhej na "docela slabo", nemluve o tom, ze jeden z nich docela zvlastne kolisa (je to docela hezky videt na sviticich ventilatorech dodavanejch ke skrini. Vzhledem k tomu, ze skrin byla koupena pres alfacomp v Brne a ja bydlim v Praze a do Brna nemam prilis v planu jet, je reklamace docela problem - ani radsi nechci vedet, kolik by stal desetikilovej balik poslanej pres balikovou sluzbu (PPL, DHL,..). Takze se vyskytlo par reseni:
1) reklamace - myslite, ze by v obchode byli ochotni spolu pracovat pouze pri zaslani onoho predniho panelu, na kterym se to vse deje? Dalsi otazka je, jestli by to nedopadlo zase stejne a po mesici konec.
2) samooprava - koupe nakejch potenciometru a napajeni jich na spoj - tady jsem narazil na to, ze vubec netusim, jaky bych mel hledat (a ani moc kde) a kusy cenou v radu stovek nejsou zrovna lakavy
3) vykaslat se na puvodni ovladani otacek a vyresit to alternativou. Jedna z veci, co me zaujala, je toto: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514507N0BU2RFU0X . Cena neco pres 400 (s dopravou), v prazskym eshopu jsem na to nenarazil - vyhody a nevyhody jsou asi jasny - nejjednodussi reseni, ale asi i nejdrazsi, nemoznost plynule upravovat otacky (to myslim, ze me po tomo uz preslo), skoda jen, ze piny se stejnym napetim jsou tam jen po dvou, ale to by se prezilo.
Jo a jedna se o rekulaci 3 120mm ventilatoru, otacky odhadem 1800/min a jeden 200mm, kterej ma tak asi 1000/min. v budoucnu by mohlo dojit na vymenu toho velkyho za 2 120mm a pridani neceho na procesor (1-2 ks).

Takze hlavni otazky by asi byly: co si myslite o realizaci bodu 1. Nejaky tipy na urcity potenciometry pro bod 2? Nejakej nazor na zarizeni v bode 3 nebo nejaka vyhodnejsi alternativa?

Predem dekuji za info
kevin00 (10238)|8.7.2010 14:25
Ad 1) Myslím, že nejlepším řešením bude, pokud kontaktuješ reklamní oddělení a domluvíš se na dalším postupu.
Ad 2) Zde by chtělo oměřit součástky regulace otáček, aby jsi byl 100 % jist, co v zapojení regulátoru odešlo. Poté je nejlepší zakoupit součástku stejných parametrů.
Ad 3) Lze použít i regulátory (doporučil bych Scythe Kaze)
Georginek (2957)|8.7.2010 19:26
Toto sem parkrat tez zazil, jde o to jak se s nima domluvis.
1. Muze kontaktovat vyrobce. Zkusit mu zaslat regulator, ci cast bedny, co Ti nefunguje. Ja se vzdy setkal s velmi solidnim a ochotnym jednanim. Nicmene, je nutne poslat dil napriklad do Nemecka ci Holandska.
Kamosovi odeseli diody na CM STORM, nacez kontaktoval CZC a bylo mu receno, ze bud bude cekat cely mesic a vykuchavat cely PC a zas to davat dohromady, nebo si to vyridi sam. Dostal kontakt na CM v Nemecku, napsal Email - a oni mu poslali celej panel zdarma. Ten starej ani nechteli. Takze parada. Mel to za 7 dni.
Pripadne je to urcite na reklamaci, ale musi se to rozebirat a posilat.
A k tomu regulatoru ja casto prodavam tohoto Zalmana

Vypada krasne viz

A tady zase jako slusna vopicarna viz :D
Gouranga (699)|11.7.2010 13:13
Tak dekuji za info, zkusil jsem kontaktovat alfacomp (co me docela zarazilo, ze jedinej mejl, co maj je obchod@..).
Co se tech regulatoru tyce, to by melo bejt krajni reseni, protoze se mi do toho uz moc nechtej hazet dalsi prachy, ale ten Zalman vypada velice hezky, nutno ale podotknout, ze to vazne zavisi na skrini a ja hlinikovou lian-li (ci co to je) opravdu nemam :)
john (877)|15.7.2010 21:50
pokud jsou regulatory otacek obycejne potenciometry, zkus je vystrikat nejakym cistidlem na elektrokontakty / napr. kontaktol, ale spise bych doporucoval nejaky "mastnejsi" na autokontakty /
Gouranga (699)|18.8.2010 01:30
Omlouvam se za dlouhou odmlku, ale nejak jsem se k ozvani nedokopal. Problem jsem nakonec vyresil reklamaci, v alfacompu jim stacilo zaslat pouze onen panylek a asi za tyden poslali novy, takze si na jejich ochotu nemuzu stezovat. Nicmene je otazka, jak dlouho nove regulatory vydrzi..
Takze dekuji tedy za info..