reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Case 1k - 2.5k Kč

Bacon (185)|8.7.2010 20:33
Zdravím vás všechny.

Tak jsem si říkal, že když už jsme dostali v práci ty prémie, mohl bych si pořídit nějakou case, protože se mi nelíbí stávající škrábnutá CM Elite 330, ze které mám permanentně sundanou bočnici.

Z těch, co postoupily do dalšího kola, jsou to tyto kousky:
Thermaltake VL80001W2Z V3 Black Edition
Antec Three Hundred Ultimate Gamer Case
Cooler Master Sileo 500
Cooler Master Dominator CM 690 KKN1
Thermaltake VC3000BNS Armor Jr.
Cooler Master CM 690 II Advanced RC-692-KKN2
CM Storm SCOUT
Cooler Master HAF 922
Fractal Design Define R2 Black Pearl

Takže vlastně všechny, co jsou skladem v Brně, od těch 960 Kč do maxima. Uvítal bych něco tiššího a s dobrým chlazením, s ohledem na cenu. Takže nemusím mít tu nejlepší a nejdražší, stačí, když bude dobrá poměrem cena / výkon (resp. kvalita). Designově se mi líbí všechny, i když mám raději ty extravagantnější, ale ty mají ve většině případů perforaci nahoře a to mi nahání hrůzu. Znáte to, pití, atd.

Za tipy díky.

EDIT: HDD mám 3 kousky (chtěl bych zredukovat na 2 * 1TB, ale přece jen, komu by se chtělo reinstalovat, opět dělat oddíly, atd. Takže to hned asi tak nebude.
16cmfan (2153)|8.7.2010 20:41
Ja by som na mojom mieste šiel do R2(ak teda nemáte viac ako dva 5.25" mechaniky atd.) alebo Silea...
Logout (4018)|8.7.2010 20:43
Vyřadil bych první dvě (ta thermaltake je absolutní papír, three hundred je sice na to, jak je to tenkej plech kvalitní, ale furt to neni 0.8mm, který považuju za minimum pro dobrou skříň. Navíc je krátká, některý dlouhý grafiky se do ní nevlezou.

Naopak bych do výběru zařadil lancool K58 - ale ta má vlastně taky nahoře díru, stejně jako dominátor, R2, HAF, Scout..... Hmmm, asi z nich nejlíp odpovídá tvejm požadavkům CM Dominator, popř. sileo, pokud Ti nevadí, že neni zas tak velký....

R2ku nemam rád, protože v ní nejdou rozumně ztišit HDD (pověsit na gumu, dát do silentmaxu repsektive darkdiscu), jinak by to byla perfektní skříň. A má díru nahoře :-)
Bacon (185)|8.7.2010 20:53
16cmfan: No, na té R2 se mi líbí, že má 8 3.5" pozic. Ale zase ta cena,... Nevím, jestli je úměrná kvalitě.

Logout: Horní perforace není úúúplně překážkou, ale raději bych se jí vyhl, tak bych to specifikoval. No, to Sileo se mi líbí, četl jsem recenzi a vypadá vcelku fajn. Akorát mi teda vadí, že má ten HDD koš o 90°, to jsem sice vždycky chtěl, ale má tam jen 3 pozice, a já se snažím mít mezi disky rozestupy. A zase se mi nechce mít 2 disky v koši "na štorc" a 1 normálně, ale to už je asi jen kosmetickej detail a moje umíněnost.

Ten Dominator se mi zalíbil, ani jsem si nevšiml, že má HDD koš o 90°C, vypadá fajnově. Koukám ale, že zdroj má vespod. Nebyl by s tím problém? Mám obyč. Seasonic OEM.

Zatím teda dle vašich názorů vítězí CM Dominator vs. CM Sileo, což mi i vyhovuje cenově. I ten Dominator by se případně dal ztišit, tj jasný. Já nepotřebuju absolutní ticho, teď vlastně jedu s otevřenou bočnicí a obyčejnou Elite, takže asi cokoliv bude tišší.

Vleze se do obou HD4870?

EDIT: Jéje, teď koukám, že Dominator má celý vršek perforovaný. No, jak říkám, snesu to, ale přece jen mám 12 letou sestru, asi bych ji přizabil. :D
Logout (4018)|8.7.2010 21:27
Do silea s víc než dvěma HDD bych 4870 nemontoval. Sice se vejde, ale bude dosti přecpáno - buďto diskům, nebo http://www.silentpcreview.com/article946-page6.html

Zdroj vespod není problém, akorát jestli bude skříň na zemi, tak buďto dát na nějakou stoličku, nebo zdroj otočit směrem dvonitř skříně (by nesál od země prach).

Jinak skříň bez perforace nahoře je jen to sileo, popř. centurion (to samý bez odhlučnění). Dneska má nějakou díru nahoře snad každá... Jediná bez je snad ta Thermaltake armor, ale TT skříně nemaj moc dobrej poměr cena/výkon a zas maj zezhora porty...
robky (3195)|8.7.2010 21:44
Pri kúpe skrinky so zdrojom umiestneným dole pozor na dĺžku napájacích káblov OEM seasonic - ja som si dopredu pripravil/objednal predlžku ATX 24pin a predlžku EPS12V ...
Nakoniec som vzhľadom na umiestnenie ATX 24pin konektora na doske asus predlžku ATX24pin nepoužil, ale predlžka na 4-pin zo zdroja bola potrebná ...
Bacon (185)|8.7.2010 21:48
robky: Aha, díky za důležité info. To by neměl být problém koupit, když už budu v tom obchodě, tyhle drobnosti mají skladem snad vždycky.

Logout: Takže bys to viděl spíš na Dominatora, jo? Jasně, na 99.9% se nic nestane a nic si dovnitř nevyleju, ale je to takový divný :D I když teď mám co říkat, mám stejně permanentně oddělanou bočnici.
Logout (4018)|8.7.2010 22:19
Tři disky a 4870 bych do sileaq nedával, kdybych měl možnost koupit větší skříň. Takže pokud jednu z tědle dvou, tak bych bral dominátora.

Pak mě ještě napadla tadle:
http://www.alza.cz/pocitacova-skrin-akasa-zen-d98906.htm
Ale v recenzích kupodivu nedopadla moc dobře, prej blbě chladí grafiku (zřejmě je blbej přísun vzduchu zepředu, možnákdyby se vyndaly ty vozejčky na HDD), ale zas je krásně velká. Ale taky má díru nahoře. Pokud se Ti vyloženě nelíbí, dominator je jistota.
Georginek (2957)|8.7.2010 22:24
Ja si nemuzu pomoct, ale kdyz jsem si ja vybiral svoji soukromou skrin, tak sem mel prakticky absolutne stejne skrinky v uzsim vyberu jako ty v prvnim topicu. Pak jsem jeste prehodnotil situaci a sehnal vic penez a koupil si nakonec CM HF932 a musim rict ze to byl jeden z nejlepsich kseftu co sem udelal...... Uzasna skrin.
922 je fajn, ale do absolutniho ticha bez regulace FANu to ma hodne daleko.

Ten Thermaltake Armor je dost prisernej, hlavne nepraktickej a videl sem ho nazivo,nevypada tak hezky jako na fotkach.
Ja bych se rozhodoval mezi 922 a CM960 :)
Bacon (185)|8.7.2010 22:30
Logout: OK OK, beru na vědomí. Ta AKASA mě vyloženě nenadchla, tak to vidím na Dominatora. Vypadá fajn, a co jsem tak četl, tak už se dá považovat za celkem kvalitní case.

Pak ještě pořeším, který fany používat.

Georginek: Díky za tip, ale přece jen 900 Kč rozdíl je 900 Kč rozdíl. Přesto vypadá pěkně. Myslím, že si vystačím s tou CM690, to bude stačit. A co jsem se díval, tak je o pár cm větší, než moje stávající 330, takže super. Nepotřebuju zase něco extra :)
Logout (4018)|9.7.2010 00:00
georginek: Haf je sice dobrá skříň, ale myslim, že pro trochu jiný účely - ta je buď pro extrémní chlazení, nebo pro člověka, kterej si vyhraje se ztišováním větráků. Pro běžnýho člověka, kterej vydržel doteď na Elitce, je imho skříň typu dominator (popř. Lancool K58, ta tu ještě nepadla, ale ta je zezvrchu ještě děravější, ale jinak dobrá skříň) naprosto Ok.

Bacon: Nejlepší větráky jsou noctua, ale dosti drahý, z levnejch asi gelid, nexus.
Bacon (185)|9.7.2010 11:56
Logout: Špatně jsem se vyjádřil. Měl jsem na mysli, které osadit, a které nechat volné. Koukám, že osazeny jsou přední / zadní / boční.
Logout (4018)|9.7.2010 13:07
To je nejlepší vyzkoušet, závisí to natom jak a kam osadáíš disky, kolik topí grafikat atd... Nápovědou Ti může bejt test tady na swh., kde zkoušely různý kombinace....
robky (3195)|9.7.2010 13:16
[quote=Bacon;387485]Logout: Špatně jsem se vyjádřil. Měl jsem na mysli, které osadit, a které nechat volné. Koukám, že osazeny jsou přední / zadní / boční.[/quote]

Ako vraví Logout ...osobne by som osadil predný, zadný (ak vyberieš skrinku s vrchným tak aj ten) - bočný by som neosádzal a ak tam je diera, nejako decentne ju zamaskoval:notsure ....

V mojej case(viď podpis) mám osadené 1xzadný (noctua 1200 regulovaná doskou) a 2xvrchný (noctua 800@5V) - ticho a teploty v pohode:thumb
Bacon (185)|9.7.2010 13:20
Teď koukám na ten test, nejlíp z testovaných kombinací dopadlo 3 x výfuk (zadní + 2 x vrchní). Předpokládám, že přední zůstal osazený. To by docela šlo.

EDIT: Dívám se na miniseriál o tichých PC a pod obrázkem Dominatora čtu "Ukázka nevhodné skříně pro tiché PC, jednoduše je až příliš perforovaná (Cooler Master CM690)" :/
Georginek (2957)|9.7.2010 16:43
Jasne, ale pojem "ticho" je dost relativni...... Nekoho depta 2db a nekomu prijde 30db jako ticho....

Dle meho nazoru jak se vsude pise "velmi tiche 17-19db vetraky" moc tiche nejsou. O polovine rychlosti a tudiz hluku 10db uz by se dalo polemizovat jako o tichu. Ale to je tak u vsech beden s perforaci a u vetsiny beden v celku (pokud nemaji vevnitr nalepenej silent killer)

Ja jsem zase zastance toho, ze kdyz uz je tam perforace a diry na vetrak, tak je lepsi ho tam dat. :D

PS: A pamatuj, ze nejvetsi hluk u velice "ticheho" Pc dela vibrace z HDD. :runaway
robky (3195)|9.7.2010 16:53
A čo tento Zalman ? Pokiaľ použiješ tiché/zregulované ventilátory budeš počuť- ako vraví Georginek- iba hdd ....
Georginek (2957)|9.7.2010 16:59
Jo, ale on nechtel Bigtower.

A original vetraky na cele teto rade Zalmanu jsou slusne urvane. Maji k tichu dost daleko.

A nebo k tomu TENTO ZM-MFC1 PLUS to pak vypada luxusne......Ale to sme pak s cenou nekde jinde....
:D
PS: To tady jeste nepadlo, ale me se treba hrozne libi tenhle Miditower..... a cena neni spatna. 1700Kc a k tomu nema perforaci nahore jak uzivatel pozaduje...
viz Z7Plus
robky (3195)|9.7.2010 17:12
Nikde nevidím o tom zmienku:notsure napr. taký HAF má na výšku iba o 7cm menej ....

S tými vetrákmi - ono v každej skrinke dodávaný ventilátor nie je nič extra:notsure

Pokiaľ chce tichý počítač, nákupu nových fanov sa nevyhne:notsure
hawkeye9898 (818)|9.7.2010 19:12
urcite R2 alebo zalman vyssie spominany
kvalitne skrinky
czhunter (775)|9.7.2010 19:36
[quote=Georginek;387563]Jasne, ale pojem "ticho" je dost relativni...... Nekoho depta 2db a nekomu prijde 30db jako ticho....

Dle meho nazoru jak se vsude pise "velmi tiche 17-19db vetraky" moc tiche nejsou. O polovine rychlosti a tudiz hluku 10db uz by se dalo polemizovat jako o tichu.[/quote]Tak přesně takhle decibelová stupnice nefunguje, je to trochu složitější, než se domníváš.

Mimochodem já taky hlasuju pro Lancool K58. Sice jsem neměl v ruce ani polovinu těch skříní z výběru, ale Lancool, to je prostě Lian-Li a Lian-Li, to je prostě špica :)

robky> "Jediný tichý ventilátor je žádný ventilátor", to je stará známá pravda :)
Bacon (185)|9.7.2010 23:19
Jéje, tak s tím asi zatím počkám nebo co. Ta K58 se mi teda zrovna dvakrát nelíbí a pokud správně koukám, má jen 4 místa pro HDD. Já bych raději 5 pro umístění 3 HDD s mezerami.
Georginek (2957)|10.7.2010 03:23
[quote=Georginek;387575]A tohle se Ti nelibi??? 6pozic pro disky :) ja jen jestli si to neprehlidnul
viz Z7Plus[/quote]
:D :D Mimochodem bez hornich der, co Ti nahani hruzu...
Bacon (185)|30.10.2010 04:10
Tak už se chystám pořídit konečně tu R2, resp. R3, protože mi ji zrovna včera někdo vyfoukl :)

A chci se zeptat, co s chlazením. Zdá se mi, že mezi jednotlivými šachtami pro disky je dost prostoru, takže dám všechny 3 HDD, které mám, do spodní části case, takže je bude ofukovat větrák, co je ke skříni dodávaný. Kdybych to měl dát obšachtu, dokoupil bych ještě jeden.

No, a co dál? Bude stačit jen fan na CPU, GPU, zdroji a zadní straně case? Představuju si to jako Hurvínek válku, viz obrázek :)
inner_system_.jpg
Pitomec (251)|30.10.2010 10:15
Case pěknej na pohled, ale že by byl i praktickej? A ten větrák ti utrhne uši, radši vem toto: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400890BU0CKOXI,
16cmfan (2153)|30.10.2010 10:24
[quote=Pitomec;412601]Case pěknej na pohled, ale že by byl i praktickej? A ten větrák ti utrhne uši, radši vem toto: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400890BU0CKOXI,[/quote]

Ono nie každému vyhovuje 2x5.25" pozície.. ale komu to nevadí, má "vybrané". Tiež do nej pôjdem, je odhlučnená, odvibrované šachty na HDD, dodávaný regulátor do pcie záslepky(pre 3 ventilátory) atp. za tú cenu dobrá kúpa.
Pitomec (251)|30.10.2010 10:27
Mně by třeba zrovna vadil ten zdroj dole (když PC stojí na koberci a fungovalo by to jako vysavač).
16cmfan (2153)|30.10.2010 10:28
Je tam veľmi jemný protiprachový filter a ľahko odjímateľný, takže čistenie je tiež rýchle.
Pitomec (251)|30.10.2010 10:33
To možná ale, ale ruku na srdce - kdo to bude za nějaký čas pořád čistit? :) Já u větráku do 3x5,25" měl tu hadru taky a nakonec letěla ven, protože neustále kuchat case a nimrat se v tom, to člověka přestane rychle bavit...
Jandaskunk (2330)|30.10.2010 12:36
Zdroj bych dal větrákem nahoru, tzn. vzduch z case ven a nebude do něj lítat tolik prachu. Místo drahé Noctuy (nepopírám, že nejsou kvalitní) bych vzal klidně Nexus větrák. A ten co je ve skříni bych tam nejspíš nechal, ale nevím jaký má zvukový projev, ale to uvidíš.
Pitomec (251)|30.10.2010 12:43
Taky jsem ho měl, ale když jede na plný otáčky, tak dělá hluk a když se mu ty otáčky
sníží nějakou redukcí, tak se nemusí roztočit (což se mně už stalo). Ta Noctua je přímo z výroby dělaná s redukcí a funguje bezproblémů.

A zdroj otočit? No jestli to půjde :-)
Jandaskunk (2330)|30.10.2010 12:47
To, že se neroztočí zredukovaný fan, nemusí být nutně vina větráčku, ale často je na tom vina desky (případně i regulace větráků zařizuje deska, což např. u GB desek je dosti ošemetná věc, protože tam systémový fany prostě redukovat nejdou - kromě těch adaptérů nebo zakoupené HW regulace).

Jinak proč by nešel otočit? :) Dost lidí to takhle provozuje, na tomto foru.
16cmfan (2153)|30.10.2010 13:14
Hmm neviem, jedným z dôvodov(okrem lepšieho kablemanažmentu) na kúpu skrinky s pozíciovaním zdroja dole je práve výhoda vtom, že si zdroj berie len studený vzduch a tým pádom sa menej zahrieva=menej hluku... brať GK vzduch a ešte ktomu aby sa otepľoval zdroj mi príde zbytočné, ale je to môj názor. Na takéto veci tam je hneď vedľa zdroja na podlahe miesto pre 120/140mm vetrák, - či už out-take alebo in-take :)
Pitomec (251)|30.10.2010 14:30
[quote=Jandaskunk;412628]To, že se neroztočí zredukovaný fan, nemusí být nutně vina větráčku, ale často je na tom vina desky (případně i regulace větráků zařizuje deska, což např. u GB desek je dosti ošemetná věc, protože tam systémový fany prostě redukovat nejdou - kromě těch adaptérů nebo zakoupené HW regulace).

Jinak proč by nešel otočit? :) Dost lidí to takhle provozuje, na tomto foru.[/quote]Stalo se to na MB Asus i GB a důvod asi nebude v té desce, ale spíš v tom, že každý větrák potřebuje určité min. napětí. A mluvím zrovna o tom konkrétním větráku, který byl uvedený. Nikoliv o tom, že má někdo jiný větrák a ten funguje i s redukcí v pohodě. Jinak podotýkám, že ty větráky jsem měl 2 (jeden oranžový a druhý bílo-černý) a dělaly to oba. Nakonec se vyměnily za Noctua a je po problému :)
Pitomec (251)|30.10.2010 14:35
[quote=16cmfan;412642]Hmm neviem, jedným z dôvodov(okrem lepšieho kablemanažmentu) na kúpu skrinky s pozíciovaním zdroja dole je práve výhoda vtom, že si zdroj berie len studený vzduch a tým pádom sa menej zahrieva=menej hluku... brať GK vzduch a ešte ktomu aby sa otepľoval zdroj mi príde zbytočné, ale je to môj názor. Na takéto veci tam je hneď vedľa zdroja na podlahe miesto pre 120/140mm vetrák, - či už out-take alebo in-take :)[/quote]Dostatečně dimenzovaný zdroj nepotřebuje nutně jenom studený vzduch, ale v pohodě se uchladí i vzduchem uvnitř case, ale spíš šlo o to, že nasávání vzduchu odspodu sebou nese akorát to, že zdroj funguje jako vysavač a málokdo tam bude každou chvíli čistit nějakou hadru, která tomu má zabránit. Ostatně naprostá většina case má zdroj právě nahoře, takže asi nějaký důvod to mít bude, ne? :)
Jandaskunk (2330)|30.10.2010 16:10
[quote=Pitomec;412650]Stalo se to na MB Asus i GB a důvod asi nebude v té desce, ale spíš v tom, že každý větrák potřebuje určité min. napětí. A mluvím zrovna o tom konkrétním větráku, který byl uvedený. Nikoliv o tom, že má někdo jiný větrák a ten funguje i s redukcí v pohodě. Jinak podotýkám, že ty větráky jsem měl 2 (jeden oranžový a druhý bílo-černý) a dělaly to oba. Nakonec se vyměnily za Noctua a je po problému :)[/quote]

Tak záleží kolik si do něho dával, ve specifikacích je jasně napsáno, že funguje na rozpětí 6,5V - 13,8V. Jinak v základu má 1000otáček (nevím na kolik to jede voltů při tom) a jestli jsi ho chtěl regulovat někam na 300 ot., tak se nedivím, že se neroztočil :) Jinak běžným uživatelům bych řekl, že 1000 ot. nijak nevadí, navíc má s těmito větráky mnoho lidí dobré zkušenosti a + ta case, co chce kupovat, je docela dobře odhlučněná :)

16cmfan: Nemyslím si, že by tam dole nasával zdroj nějaké velké teplo, pokud bude mít dobré chlazení (což bude mít - větrák vzadu i vepředu), tak bych to neviděl jako problém. Navíc myslím, že to byl Salamander, který nedávno stavěl PC a dal tam takhle zdroj, že žádný hodně teplý vzduch z toho ani nejde.

EDIT: Pitomec: navíc u mě nejvíc hluku produkuje hlavně disk
Pitomec (251)|30.10.2010 16:43
Redukce byla na 7V. A jestli někomu vadí nebo nevadí 1.000rpm, to si musí každý vyzkoušet sám. Já měl PC v pokoji puštěný i v noci a u toho větráku by mohl spát akorát hluchej, ale pokud to má někdo na normální denní provoz a stejně mu tam hulákají bedny nebo TV, příp. má grafárnu s větrákem alá Palit, tak je to fakt asi jedno :D
TomasOxx (230)|1.12.2010 12:09
Ahoj, jak se divate na tuto skrin ? Netusil by nekdo presneji, jaky zdroj tam je ?
Zda by to bylo vporadku i pro 6jadro AMD a grafiku Nvidia GTX460, coz dela zaokrouhlene max 300w + zbytek PC :)

http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6629&category_id=19

Jeste co jsem ted nasel v datasheetu
Standard ATX PS2
RC-350-KKP500-GP with 500W passive PFC PSU
NHKG (1136)|1.12.2010 12:47
Mi přijde podezřelá už cenou. Nejlevnější slušná skříň - CM Centurion (stejný výrobce) stojí od 1200Kč, takže v té tebou vybrané bude pravděpodobně zdroj nebo skříň a nebo obojí ošizené (nekvalitní). I ta hmotnost vypovídá o použití velmi tenkých nekvalitních plechů. A skříň je dost úzká, nevleze do ní spousta chladičů CPU.
Lepší by bylo vzít Centuriona a k tomu Seasonic S12II-520, ale vyjde to dohromady asi na 3000Kč.
johny__g (6387)|1.12.2010 12:49
Pasivní PFC, to znamená zdroj nic moc. Většina lepších zdrojů má PFC aktivní. Odhadoval bych to na tenhle zdroj, což je docela bída. Účinnost jen 70 %, určitě bude hlučný. Tu sestavu by to utáhlo, ale doporučuji koupit zdroj a case zvlášť. Když už chceš šetřit, tak CM Elite a k tomu Seasonic OEM.
TomasOxx (230)|1.12.2010 12:54
Presne ten Seasonic S12II-520 jsem vybral, pak jsem uvidel tohle a lakalo me to cenou :) Tak se vratim k variante koupi zdroje a skrine zvlast.
Richmond (8084)|1.12.2010 14:52
Sice jsem neměl v ruce 500w verzi, ale 430/460w rozhodně nejsou hlučný ;), 460w touhle dobou pojede třetím rokem a stále bez problémů...
Georginek (2957)|1.12.2010 21:32
Ja mam v oblibe CM obecne radu HAF. Tahle novinka ma neco do sebe.
Bacon (185)|28.1.2011 22:05
Tak zítra bych ten case snad konečně koupil. A s hrůzou jsem si uvědomil, že vlastně nevím, jestli skříň Fractal Design Define R3 Black Pearl a zdroj Seasonic Energy Knight SS-500ET 500W OEM budou v pořádku.

Jedná se mi samozřejmě o délku kabelů.
robky (3195)|28.1.2011 22:32
OEMky majú dosť krátke káble:thumbdown Pri objednávaní prilož aspoň predlžku EPS12V (4-pin pre cpu). Hlavný 24pin by mal dosiahnuť:notsure pre kľud duše zober aj 24pin predlžku ......najlepšie riešenie je však zdroj s dlhšími káblami;)
Bacon (185)|7.2.2011 23:11
Tak dnes jsem pořídil a nainstaloval case a vše potřebné. Překvapilo mě, že je dost hlučná, ale co by člověk mohl čekat od přidávaných fanů.

Jako další krok upgradu bude asi nějaký zdroj s cable managementem a lepší fany s regulátorem.
Jandaskunk (2330)|7.2.2011 23:16
Máš tu Fractal R3? A není ten hluk spíše hučení disku? Protože to uchycení v té case není zrovna to pravé. (mě vibruje)
Bacon (185)|7.2.2011 23:18
Ano, verzi R3. Určitě ne, jedná se o hučení fanu (řekl bych, že nejvíc zadního), když stáhnu potenciometr toho regulátoru, je to krásně tiché.
Jandaskunk (2330)|7.2.2011 23:30
No ty Fractal fany nejsou žádný zázrak pokud jsou na trochu vyšších použitelných otáčkách. Jedině snížit otáčky nebo pořídit něco lepšího (např. Nexuse)
Bacon (185)|7.2.2011 23:32
Měly by jet na plných 1350, regulátor mám na max. Nikde jsem nezjistil, kolik je minimum otáček toho regulátoru, tak to nechci moc pokoušet, abych si to neuvařil.