Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 59

Téma: Case 1k - 2.5k Kč

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Zdravím vás všechny.

Tak jsem si říkal, že když už jsme dostali v práci ty prémie, mohl bych si pořídit nějakou case, protože se mi nelíbí stávající škrábnutá CM Elite 330, ze které mám permanentně sundanou bočnici.

Z těch, co postoupily do dalšího kola, jsou to tyto kousky:
    Thermaltake VL80001W2Z V3 Black Edition
    Antec Three Hundred Ultimate Gamer Case
    Cooler Master Sileo 500
    Cooler Master Dominator CM 690 KKN1
    Thermaltake VC3000BNS Armor Jr.
    Cooler Master CM 690 II Advanced RC-692-KKN2
    CM Storm SCOUT
    Cooler Master HAF 922
    Fractal Design Define R2 Black Pearl

Takže vlastně všechny, co jsou skladem v Brně, od těch 960 Kč do maxima. Uvítal bych něco tiššího a s dobrým chlazením, s ohledem na cenu. Takže nemusím mít tu nejlepší a nejdražší, stačí, když bude dobrá poměrem cena / výkon (resp. kvalita). Designově se mi líbí všechny, i když mám raději ty extravagantnější, ale ty mají ve většině případů perforaci nahoře a to mi nahání hrůzu. Znáte to, pití, atd.

Za tipy díky.

EDIT: HDD mám 3 kousky (chtěl bych zredukovat na 2 * 1TB, ale přece jen, komu by se chtělo reinstalovat, opět dělat oddíly, atd. Takže to hned asi tak nebude.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Ja by som na mojom mieste šiel do R2(ak teda nemáte viac ako dva 5.25" mechaniky atd.) alebo Silea...

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Vyřadil bych první dvě (ta thermaltake je absolutní papír, three hundred je sice na to, jak je to tenkej plech kvalitní, ale furt to neni 0.8mm, který považuju za minimum pro dobrou skříň. Navíc je krátká, některý dlouhý grafiky se do ní nevlezou.

Naopak bych do výběru zařadil lancool K58 - ale ta má vlastně taky nahoře díru, stejně jako dominátor, R2, HAF, Scout..... Hmmm, asi z nich nejlíp odpovídá tvejm požadavkům CM Dominator, popř. sileo, pokud Ti nevadí, že neni zas tak velký....

R2ku nemam rád, protože v ní nejdou rozumně ztišit HDD (pověsit na gumu, dát do silentmaxu repsektive darkdiscu), jinak by to byla perfektní skříň. A má díru nahoře :-)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

16cmfan: No, na té R2 se mi líbí, že má 8 3.5" pozic. Ale zase ta cena,... Nevím, jestli je úměrná kvalitě.

Logout: Horní perforace není úúúplně překážkou, ale raději bych se jí vyhl, tak bych to specifikoval. No, to Sileo se mi líbí, četl jsem recenzi a vypadá vcelku fajn. Akorát mi teda vadí, že má ten HDD koš o 90°, to jsem sice vždycky chtěl, ale má tam jen 3 pozice, a já se snažím mít mezi disky rozestupy. A zase se mi nechce mít 2 disky v koši "na štorc" a 1 normálně, ale to už je asi jen kosmetickej detail a moje umíněnost.

Ten Dominator se mi zalíbil, ani jsem si nevšiml, že má HDD koš o 90°C, vypadá fajnově. Koukám ale, že zdroj má vespod. Nebyl by s tím problém? Mám obyč. Seasonic OEM.

Zatím teda dle vašich názorů vítězí CM Dominator vs. CM Sileo, což mi i vyhovuje cenově. I ten Dominator by se případně dal ztišit, tj jasný. Já nepotřebuju absolutní ticho, teď vlastně jedu s otevřenou bočnicí a obyčejnou Elite, takže asi cokoliv bude tišší.

Vleze se do obou HD4870?

EDIT: Jéje, teď koukám, že Dominator má celý vršek perforovaný. No, jak říkám, snesu to, ale přece jen mám 12 letou sestru, asi bych ji přizabil.
    Naposledy upraveno uživatelem Bacon: 08-07-2010 v 21:00

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Do silea s víc než dvěma HDD bych 4870 nemontoval. Sice se vejde, ale bude dosti přecpáno - buďto diskům, nebo
    http://www.silentpcreview.com/article946-page6.html

Zdroj vespod není problém, akorát jestli bude skříň na zemi, tak buďto dát na nějakou stoličku, nebo zdroj otočit směrem dvonitř skříně (by nesál od země prach).

Jinak skříň bez perforace nahoře je jen to sileo, popř. centurion (to samý bez odhlučnění). Dneska má nějakou díru nahoře snad každá... Jediná bez je snad ta Thermaltake armor, ale TT skříně nemaj moc dobrej poměr cena/výkon a zas maj zezhora porty...

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Pri kúpe skrinky so zdrojom umiestneným dole pozor na dĺžku napájacích káblov OEM seasonic - ja som si dopredu pripravil/objednal predlžku ATX 24pin a predlžku EPS12V ...
    Nakoniec som vzhľadom na umiestnenie ATX 24pin konektora na doske asus predlžku ATX24pin nepoužil, ale predlžka na 4-pin zo zdroja bola potrebná ...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

robky: Aha, díky za důležité info. To by neměl být problém koupit, když už budu v tom obchodě, tyhle drobnosti mají skladem snad vždycky.

Logout: Takže bys to viděl spíš na Dominatora, jo? Jasně, na 99.9% se nic nestane a nic si dovnitř nevyleju, ale je to takový divný I když teď mám co říkat, mám stejně permanentně oddělanou bočnici.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Tři disky a 4870 bych do sileaq nedával, kdybych měl možnost koupit větší skříň. Takže pokud jednu z tědle dvou, tak bych bral dominátora.

Pak mě ještě napadla tadle:
    http://www.alza.cz/pocitacova-skrin-...zen-d98906.htm
    Ale v recenzích kupodivu nedopadla moc dobře, prej blbě chladí grafiku (zřejmě je blbej přísun vzduchu zepředu, možnákdyby se vyndaly ty vozejčky na HDD), ale zas je krásně velká. Ale taky má díru nahoře. Pokud se Ti vyloženě nelíbí, dominator je jistota.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Ja si nemuzu pomoct, ale kdyz jsem si ja vybiral svoji soukromou skrin, tak sem mel prakticky absolutne stejne skrinky v uzsim vyberu jako ty v prvnim topicu. Pak jsem jeste prehodnotil situaci a sehnal vic penez a koupil si nakonec CM HF932 a musim rict ze to byl jeden z nejlepsich kseftu co sem udelal...... Uzasna skrin.
    922 je fajn, ale do absolutniho ticha bez regulace FANu to ma hodne daleko.

Ten Thermaltake Armor je dost prisernej, hlavne nepraktickej a videl sem ho nazivo,nevypada tak hezky jako na fotkach.
    Ja bych se rozhodoval mezi 922 a CM960

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Logout: OK OK, beru na vědomí. Ta AKASA mě vyloženě nenadchla, tak to vidím na Dominatora. Vypadá fajn, a co jsem tak četl, tak už se dá považovat za celkem kvalitní case.

Pak ještě pořeším, který fany používat.

Georginek: Díky za tip, ale přece jen 900 Kč rozdíl je 900 Kč rozdíl. Přesto vypadá pěkně. Myslím, že si vystačím s tou CM690, to bude stačit. A co jsem se díval, tak je o pár cm větší, než moje stávající 330, takže super. Nepotřebuju zase něco extra

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

georginek: Haf je sice dobrá skříň, ale myslim, že pro trochu jiný účely - ta je buď pro extrémní chlazení, nebo pro člověka, kterej si vyhraje se ztišováním větráků. Pro běžnýho člověka, kterej vydržel doteď na Elitce, je imho skříň typu dominator (popř. Lancool K58, ta tu ještě nepadla, ale ta je zezvrchu ještě děravější, ale jinak dobrá skříň) naprosto Ok.

Bacon: Nejlepší větráky jsou noctua, ale dosti drahý, z levnejch asi gelid, nexus.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Logout: Špatně jsem se vyjádřil. Měl jsem na mysli, které osadit, a které nechat volné. Koukám, že osazeny jsou přední / zadní / boční.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

To je nejlepší vyzkoušet, závisí to natom jak a kam osadáíš disky, kolik topí grafikat atd... Nápovědou Ti může bejt test tady na swh., kde zkoušely různý kombinace....

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Bacon Zobrazit příspěvek
    Logout: Špatně jsem se vyjádřil. Měl jsem na mysli, které osadit, a které nechat volné. Koukám, že osazeny jsou přední / zadní / boční.
    Ako vraví Logout ...osobne by som osadil predný, zadný (ak vyberieš skrinku s vrchným tak aj ten) - bočný by som neosádzal a ak tam je diera, nejako decentne ju zamaskoval ....

V mojej case(viď podpis) mám osadené 1xzadný (noctua 1200 regulovaná doskou) a 2xvrchný (noctua 800@5V) - ticho a teploty v pohode

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Teď koukám na ten test, nejlíp z testovaných kombinací dopadlo 3 x výfuk (zadní + 2 x vrchní). Předpokládám, že přední zůstal osazený. To by docela šlo.

EDIT: Dívám se na miniseriál o tichých PC a pod obrázkem Dominatora čtu "Ukázka nevhodné skříně pro tiché PC, jednoduše je až příliš perforovaná (Cooler Master CM690)" :/
    Naposledy upraveno uživatelem Bacon: 09-07-2010 v 13:40

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Case
    Od HolyMord v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 02-11-2008, 11:20
  2. Case vs. GK
    Od Smeli v sekci Skříně
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 04-12-2007, 02:01